Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor alszik napközben 1...

Hányszor alszik napközben 1 év körüli gyermeketek? Mikorra tervezitek az átállást?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
A 13 honapos kisfiam mar csak ebed utan alszik 1,5-2 orat. Az elso szulinapja korul alltunk at, mert a delutani alvas mar olyan kesore esett, hogy bezavart az esti elalvasnal.
2011. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én lányom kb 15-16 hósan állt át a napi 1 alvásra. 1 évesen még délelőtt-délután 1,5-2 óra alvás volt.

Nem én terveztem el, hogy így legyen, hanem figyeltem a jelzéseit. Amikor a napi 2 alvás után nem akart este elaludni a szokásos időben, akkor elkezdtem elhúzni neki a délelőtti alvást, és ebből kb másfél hónap alatt lett napi 1 déli alvás. Nehéz időszak volt, szinte állandóan álmos volt :(

2011. márc. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10 hónaposan állt át a napi kétszeri alvásról,egy alvásra. Azóta már csak délben alszik 2-3 órát.
2011. márc. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8-10 hónapos kora között még előfordult párszor, hogy kisfiam kétszer aludt napközben, de javarészt akkor is már csak egyszer aludt. 10 hónapos korától kezdve már nem volt olyan, hogy kétszer kellett volna letenni pihenni. De ő eleve későn kelt mindig, tehát nagy valószínűséggel itt van a kulcs. Aludt 9-ig, így nem álmosodott el, csak dél körül. Akkortól mindig egyben aludt 2-3 órát.
2011. márc. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1 éves a kisfiam...általában 2X alszik...de azt vettem észre rajta hogy ha lenne program délelött akkor már nem biztos hogy nagy gond lenne abból ha nem aludna...lassan jó is lenne mert ha délelött alszik akkor a délutáni nagyon későre esik,bár az esti elalvásnál még nem jelent nagy gondot...
2011. márc. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont 1 éves a kisfiam, és még 2-szer alszik, 1,5-2 órát. Az átállást nem én kell tervezzem, hanem az ő igényei kell alakítsák. Akkor fogunk átállni, amikor ő azt igényelni fgja.
2011. márc. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kb. 10 hónapos volt a fiam, mikor magától elhagyta a délutáni alvást. Reggel 7kor felébredt, de már 10kor elaludt (magától!). Aludt délig, aztán este 8ig ébren volt. Utána folyamatosan tolta az alvást, 11re, majd 12re. Akkor úgy csináltuk, hogy du. 2 körül volt az ebéd, alvás után. Most már ebéd után alszik el.
2011. márc. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!