Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sűrűn kell a baba...

Milyen sűrűn kell a baba fülét tisztítani? és mivel?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
A fül belülről nem igényel semmilyen tisztítást, mert az egészséges fül öntisztuló. A pálcikával csak "beledöngöljük" a fülzsírt a hallójáratba. Ha fürdetés közben víz menne a baba fülébe, akkor a törölköző sarkával óvatosan ki kell törölgetni.
2011. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és ha látom a sárgás fülzsírt?
2011. márc. 16. 14:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már látod is, akkor az szélen van, azt valami kicsi dologgal ki lehet szedni. Ne nevess, én a kisujjam körmét használom...ha már ott "ficereg" a fülzsír...

De megteszi egy kis papírzsepi darab is. A lényeg, hogy ne tolódjon beljebb a fülzsír.

2011. márc. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Biztonsági fültisztítóval,4-5 naponta.
2011. márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fültisztítóval nem szabad belenyúlni, semmilyennel...ahogy előttem írták már akkor szabad kiszeni amikor kinnt van és tényleg az ujjad végével, vagy törölköző sarkával ki lehet szedni.

Mi 2 hetente paraffinolajat szoktunk csepegtetni mindkét fülébe, az szépen feloldja a fülzsírt és egy éjszaka alatt kitisztul, kifolyik. De az én fiam elég fülzsíros fajta és szűk a hallójárata így nekünk ez a legegyszerűbb, orvos mondta. Így tuti nem lesz gond nála.

Mostmár a kistesónál is így csináljuk.

2011. márc. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

8 hós a kisfiam, és kb minden másnap fülpucival megtisztítottam, ha láttam hogy sárgás

de többször olvasom hogy nem lehet fültisztítózni, ezért kérdeztem meg!

De ezek szerint nem csinálok rosszat, hiszen ha látom akkor csinálom csak és nem is nyomom be teljesen, csak épphogy!

És a spray-ről van tapasztalatotok?

2011. márc. 16. 20:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi egyszer kérdeztük gyógyszertárban a sprayt, de azt hiszem, csak 3 éves kor felett ajánlják.


A fültisztító pálcikákat semmiképpen ne használd!

2011. márc. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Paraffin olaj, hetente kètszer. Kèrdezd csak meg bàrmelyik patikàban, nekem is ott ajànlottàk.
2011. nov. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!