Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell-e tisztítani és hogyan...

Kell-e tisztítani és hogyan egy másfél hónapos baba orrát, ha egyébként nincs megfázva, tehát csak a normál orr váladéka van?

Figyelt kérdés
2009. nov. 11. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
nem kell akkor. nekem már 7 és fél hónapos a babám, az orrszívó bontatlan.
2009. nov. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én két hetes korától amióta sétálunk vele, mindenap egyszer porszívózom az orrát. Van is mit kiszívni belőle!!!

Nemegyszer sterimar orrsprayt is kell fújni a kis nózijába.

Előfordul, hogy szopi közben elalszik a cicin, majd hírtelen felébred és az orrán is folyik vissza a tej, akkor pedig mindenképpen kell porszívózni, mert meg is fulladhat!

a babáknak olyan picike az orrjáratuk, hamarabb megtelik és emiatt is lehet nyűgös.

2009. nov. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is porszívózom. Na nem mindennap, de mikor látom, hogy nagy darab van benne, akkor kiszívom. Először úgy vettem észre, hogy szükséges kiszívni, hogy rettentően sípolt az orra, mikor levegőt vett. Akkor kitisztítottam neki, és hát nem semmi, ami kijött belőle. Szegény gyerek, alig kapott levegőt.
2009. nov. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Porszívózni talán nem kell,de én újszülött kora óta minden reggel kitörölgetem nedves fültisztító pálcikával.Ezt megszokta,sok "trutyi" van ám benne:por,szöszök,tejmaradék...szerintem komfortosabb a babának,ha mindig tiszta az orra.
2009. nov. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én csak akkor szívom 8 hónapos lányom orrát kis kézi orrszívóval, amikor taknyos (eddig egyszer volt és most az) vagy sokat bőgött és nagyon folyik kifelé a takony.

Amúgy nem.

2009. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Száraz fültisztító pálcikát dugok az orrába,a fika ráragad és kész. Minden nap kitisztítom neki, már 8 hónapos, mikor meglátja a pálcikát már tartja a fejét:)
2009. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek!
2009. nov. 12. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!