Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám elaltatni nappal?

Hogyan tudnám elaltatni nappal?

Figyelt kérdés

2 hónapos kisfiammal már egy jó ideje küzdünk a nappali alvással. 5-10 percekre alszik csak el, és ami eddig bejött, már az sem jó. (babakocsival levegőn, hason a hátát simogatva stb.)

Segítsetek légyszi ötletekkel, mert teljesen tanácstalan vagyok. Nem tudom, mit csinálok rosszul... Ti hogyan altatjátok nappal?


2011. márc. 16. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem csinálsz rosszul semmit. Kislányom 3 hónapos koráig nem aludt napközben. Ha véletlen aludt, akkor max. 10-20 percet, de ez olyan ritka volt, mint a fehér holló.

Hason lenni is utált. De aztán 3 hónaposan elkezdte szeretni a hasalást, és úgy el is tud aludni (magától). Szóval azóta napközben hason alszik, 1-2 órákat, naponta 2x.

Sajnos vannak nem alvós babák nappal, és tudom, hogy kétségbe ejtő. De ha este alszik, akkor légy hálás a sorsnak érte. :)

2011. márc. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy túl korán teszed le?

nekünk az jött be, hogy szopi után játszik, játszunk, ébren tartom kb.szopi kezdetétől számolva 2 órán át. amikor már nagyon álmos, akkor teszem le, és szépen alszik 1 órát. szinte örül, hogy letettem végre.

most 8 hós, még mindig minden szopi közt alszik, kivéve a késő délutánit, akkor is ébren tartjuk, és így éjjel gyönyörűen alszik.

2011. márc. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én most kipróbáltam egy módszert, eddig bevált. Fürdetés (jobb is, mint este, mert akkor már nagyon fáradt vagyok), majd etetés és be az ágyba, ha nem is aludt el szopizás közben, forgolódik picit és elalszik.
2011. márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én délelőtt cicin altattam el ennyi idősen, délután hordozóban ringattam az erkélyen és megint csak délután a besötétített szobában cicin. ennyi idősen 3x aludt nappal..


a fürdés is nagyon jó megoldás, a legtöbb baba ha akkor szopizik amikor fáradt elalszik rajta csak várj 20 percet mielőtt felkelsz mellőle mert addigra lesz mély álomban :)

babakocsin levegőn is, hordozóban ringatva, bébi hintában vagy a válladon

2011. márc. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!