Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8hónapos babámat újabban...

8hónapos babámat újabban lehetetlen a kiságyban elaltatni nappal. Van ötletetek, vagy ez normális?

Figyelt kérdés
Annyira érdekli minden, hogy egyszerűen nem alszik el.kiabál, míg ki nem veszem. Már majdnem leesik a feje,de kitart. Babakocsiban, autóban elalszik, de ágyban csak nagyon nehezen, több óra szenvedés árán. Most jön a foga, mozgása is beindult. Ez normális jelenség és elmúlik, vagy erőltessem az ágyban alvást, vagy mit tegyek szerintetek? Este nincs gond, annyira elfárad, hogy szinte kómában teszem be az ágyba. Szerintem ez sem jó, mert nem tanul meg elaludni egyedül, másrészt viszont azt gondolom elég később megtanítani. A baj az, , hogy egy héten 2szer a nagyszülők altatják nappal, tőlük nem várhatom el, hogy kínlódjanak vele. Mit gondoltok, mit tegyek?
2011. máj. 16. 08:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdés hogy nappal elég álmos-e a gyerek az alváshoz.

Nekem is 8 hós lesz és általában (persze nem mindig) elalaszik egyedül nappal is. 2x alszik csak, és akkor teszem be mikor már elég fáradtnak látom, amikor már sír hogy leakar feküdni. így befordul a falfelé és általában egyböl alszik. ha nem akkor simogatom, van hogy félórát is tornázik, de a végén én gyözök. van sírás is, és nagyon ritkán a kezembe altatom el a végén.

nem baj ha este beájul és úgy alszik el, az is magától alvás, az sokkal rosszabb lenne ha ringatnod kellene.

2011. máj. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Enyém is 8 hónapos.A nagyobbik fiamra már pontosan nem emlékszem, de asszem jó alvó volt, a kicsi mostanában természetesen többet nyüzsög, már nem csak eszik-alszik baba és ez így van jól.Kúszik, mászik, érdekli minden.

Én a reggeli etetés után még visszateszem akkor vissza is alszik.A második etetés 11 óra, utána már bohóckodok vele, játszunk, énekelek neki, stb majd leteszem a játszószőnyegére és bekapcsolok valami kellemes babazenét vagy van a tévében ez a babacsatorna vagy mi, az szól mellette.Ilyenkor elvan egy darabig, gyakorolja a mászást, játékokkal játszik, stb.Amikor elfárad elkezd nyöszörögni, olyankor beteszem az ágyába és a kezébe adok egy kis cumisüvegnyi teát.Azon általában elalszik, kiveszem a kezéből és szunya.Ha viszont nem azért sírt mert fáradt volt akkor kicsit játszok vele megint majd leteszem a pihenőszékébe míg én mosogatok, főzök stb.Vagy elalszik benne vagy jelez, h kényelmetlen.Ilyenkor amint beteszem a kiságyba el is alszik vagy csak picit nyöszörög és utána szinte azonnal.Hagyni kell, hogy kiélje magát, játsszon, elfáradjon majd egy jó kis kaja (ha ideje van) vagy teácska és béke van:) ... legalábbis nálunk most így megy. (viszont megjegyzem szerintem nap közben nem is fontos az a kiságy.Ha elalszik a babakocsiban hadd aludjon ott, nyugi semmi baja nem lesz ha csak az esti pancsi/vacsi után alszik az ágyában) ;)

2011. máj. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen ,eddig nálunk is ez volt. Biztos, hogy fáradt, egyrészt éjjel nyűgös a foga miatt, nem alszik rendesen, másrészt 8 hónaposan 7-11ig elfárad, és mondom majd leragad a szeme, de beteszem, és ordít. Egész eddig ugyanígy altattam, és jól ment. De most nyílik a tudata, tudja, hogy vége a játéknak, aludni kell, és ez nem tetszik neki.

köszönöm a válaszokat, írjatok még, aki járt ilyen cipőben, hogy lesz innen? Mit csináljak? Erőltessem az alvást, vagy hozzam ki?

2011. máj. 16. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!