Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 honapos a babám, kiderült...

8 honapos a babám, kiderült hogy tejérzékeny. Bajban vagyok?

Figyelt kérdés
tejmentes tápszert kap, anyatej már nagyon kevés. nem tudom miket adhatok neki, a doki azt mondta még a krémeket is meg kell néznem nincs e benne tej, meg a sampont is. stb.. kekszeket azért adhatok? kiflit stb.. azokba nem tesznek?
2011. márc. 17. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sajnos elvileg a kifliben van. Kerdezd meg a boltban, hogy vizes, vagy tejes-e a kifli.

Biztos lesz itt mas anyuka, akinel tejerzekeny a baba, biztos segienek neked.

2011. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Tejfehérje vagy laktóz érzékeny?


Hogy derült ki? Mik a tünetei?


Nálunk tejfehérje allergia volt, nagy lányom már kinőtte, de bizony az elején csak olyan ételeket bírt, amiben sovány tejpor volt, zsíros tejporos dolgot már nem bírt. (Ja és szójafehérje is volt, az szerintem nehezebb, mert szóját majdnem mindenbe raknak...)


Krémekkel/samponokkal nekünk nem volt gondunk (Dm Babylove-s termékeket használtunk túlnyomó részt)


Kifli nem jó, mert "tejes", tej van a tésztájában. Margarinból a Liga nem tartalmaz semmilyen tejszármazékot. Felvágottak/húsok csak a csomagolt pultból, el kell olvasni, nekünk a Délhús termékek bejöttek, azokban nincs és az áruk is tűrhető.

Kekszek az esetek 90%-ban tartalmaznak valamit (pl. joghurtport).


Nem kell kétségbe esni, könnyen megtanulható, főleg most még amúgy sem kaphat sok mindent, de később sem vészes.

2011. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ekcémás lett a tejpépektöl és mikor tápszert kapott, azonnal az egész teste kiütéses lett, akkor a doki adott kenöcsöt, és nem kap semmilyen tejes dolgot már 10 napja elmulottak a kiütések, most kell majd vinnem a gyerkdokihoz6 vérvételre, kiflit meg kenyérhájat szokott rágcsálni, attol nem volt baja, de babapiskotát se kaphat?
2011. márc. 17. 14:45
 4/12 A kérdező kommentje:
ja, most tejmentes humana sl tápot kap, már anyatej nagyon kevés.
2011. márc. 17. 14:45
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia! A legtöbb péksüteméyn tartalmaz tejszármazékot, jobb, ha otthon süttök inkább kenyeret. Boltban lehet kapni Fosfovit babakekszet, ez 4 hós kortól adható és tejmentes. Amúgy mindennek nézni kell a címkéjét, hogy ne legyen benne.

Figyelni kell a keresztallergia miatt is, nem ehet pl marhahúst, borjúhúst. Nem ehet: kalács, kuglóf, kifli, kekszek,babapiskóta, MACI kávé, Vegeta,Knorr levesek, fűszerek,Maggi levesek, leveskockák, kész konzervek, készen kapható cukrászsütemények, torták,készen kapható fagylaltok, pudingok,margarin (kivétel Liga, Delma light), bolti zsemlemorzsa.

Viszont a Deliktát 8 fűszerkeveréket eheti. A Sága párisziban virsliben sincs tejszármazék, a többi fajta tartalmaz.

itt találsz recepteket:

[link]

2011. márc. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok

A kisebbik lányomnak van ekcémája tőle. (A nagyobbiknak más tünetei voltak) Én semmi tejeset nem adtam neki így kezdeteben, a mennyiség is számít!


Sajnos sokszor csak "kísérletezéssel" lehet rájönni. Pl vele most ott tartunk, hogy a tejfölt ha bele sütöm vagy főzöm az ételekbe, akkor nem okoz bajt, de ha nyersen kapja, nem bírja.

2011. márc. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem, hogy a Humananak van tejmentes tejpépg almás és grízpép, ezt is adhatod.

Az én fiam Milupa pregomin tápszert kap, mi gasztroenterológusnál is voltunk és csinált hidrogén kilégzési tesztet.

2011. márc. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de hogyan csináltak 8 hónapos gyerekkel kilégzési tesztet? Nálunk azt mondták, azt legkorábban 3 évesnek csinálnak.
2011. márc. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
magánorvosnál voltunk ő csinálta. éhgyomorra kellett menni, és egy maszkba kellett lélegeznie félóránként
2011. márc. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
mi szerdán megyünk erre a vizsgálatra sajnos éhgyomorra kell menni, nem tudom hogy lesz, mert reggel az elsö a kis hasa.. meddig tart ez a vizsgálat?hány ora? nekünk azt mondták hogy hamar megvan, de akkor orákig tart?
2011. márc. 18. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!