Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes testvérkocsit venni...

Érdemes testvérkocsit venni ha 20 hónap van a gyerekeim között?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés de hogyan "működnek" ezek??Képeken úgy tűnik,hogy túl kicsi a hely hátul.Előre ül a nagy hátra a kicsi?Lehet ezeket dönteni?Mivel egy pár hetes/hónapos baba még nem ül..Falun lakunk és bolt csak a közeli városban van.Oda kocsival mennék,de a nagy mindig megy a saát feje után és babakocsi nélkül nem merek elindulni.Érdemes venni??
2011. márc. 17. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim között 22 hónap van, én vettem testvérkocsit, mert a nagy sokszor megmakacsolta magát és jól jött, hogy be tudtam tenni a kocsiba, nem kellett cipelnem. Kb. 3,5 éves koráig használtuk. Vegyél használtat, úgy nem akkora kiadás.
2011. márc. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja a mi kocsink olyan, hogy elöl ült a nagy, azt csak kicsit lehetett dönteni, hátul a kicsiét pedig fektetni is lehetett.
2011. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! 21 hó van a gyerekek között és igen venni fogok.Úgy vagyunk mint te falun lakunk, bár én a helyi boltba patikába orvoshoz járok (gyalog) nagy bevásárolni heti 1-2 szer megyünk (férjemmel együtt kocsival) oda sose visszük a tesókocsit (egész egyszerüen mert elfoglalja a fél csomagtartót vagy inkább a 2/3-át)

De itthon játszótérre, sétálni, az előbb felsorolt helyekre (patika baba klubb barátnőhöz ) csak így tesókocsival jártunk/járunk.

A lányom hiába nagy és értelmes:)) de sokkal könnyebb gyorsabb egyszerűbb eljutni A-ból B-be. Ha van időnk olyan az idő stb akkor persze kiszáll andalogni, de amúgy szeret babakocsizni.

Abc design-ünk van hátul hosszú eléggé a kistesónak (5 hós korig nekem belefért a mózesbe mivel puha mózest tettem hátra) aztán pedig már félig döntve üldögélt majd most már teljesen ültetve felül.

Az első ülés egyenesen van, ill. egy fokozatban dönthető.


Mi nagyon utána jártunk, pénztárcádtól függően 25 ezertől egészen 150-200 ezerig válogathatsz tesókocsik közül.

Van olyan mint a Jané powerttwin vagy Twin two amire azt helyezel amit akarsz (tehát lehet hátulra kemény mózest vagy akár hordit is tenni) elöl meg a nagyobbnak sportülést.

És vannak az ilyenek mint az Abc design tandem vagy Graco stadium duo vagy graco quattro tour duo, vagy Babywelt, Chicco twin és még egy csomó féle ami mind így egymás mögötti ülésekből áll.

Használtan töredék áron ki lehet fogni, ezeket típusosan nem tudják agyon használni mivel meglátásom szerint max. fél évig -8hóig van rá szükség (hacsak nem egészen pici (12-15 hó) a korkülönbség.

2011. márc. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
kimaradt az első mondatból hogy "végig gondoltam és úgy döntöttem akkor hogy venni fogok" és vettem is azóta:))
2011. márc. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

21 hónap a különbség nálunk, és nincs tesókocsi.

Volt, hogy a nagy ült a kocsiban, a kicsi meg rámkötve kendőben, vagy meitaiban. De olyan is volt, hogy a kicsi a babakocsiban, a nagy meg mellettünk sétált, tolta a babakocsit. A nagynak meg lehet fogni a kezét, hogy ne menjen a saját feje után. Hidd el, ha jó a babakocsitok, akkor 1 kézzel is tudod tolni, míg a nagy kezét fogod.


Testvérfellépő is lehet megoldás.


Nekünk most van egy Chicconk, használtan vettem, és mikor megkaptam,akkor láttam hogy van rajta testvérfellépő. Ez beépített.De azok a kocsik kép alapján jobbak,amikhez úgy lehet a tesófellépőt pluszban felszerelni, mert ott nagyobb helye van a gyereknek.


Szintén falusi, 2 gyerekes anyuka, és vásárolni mi is autóval megyünk a 20 kmre lévő városba:D

2011. márc. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

15.44 vagyok, nálunk olyan rosszak az utak hogy a beépített tesófellépős kocsik elakadnak (pegperego, bby, chicco)...

Meg a beépítettre csak akkor tud odalépni a nagy ha a kicsi fel van ültetve teljesen...

A rászerelhető tesófellépő biztos van akinek jó, mi folyton belerúgunk elég nehéz volt így magamtól eltartva tolni a kocsit..

de lehet csak azért mert mi a férjemmel magasak vagyunk.

2011. márc. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

22 hónap különbséggel mi használtunk. Nekünk kellett, és nagyon jó volt.

Eyg dolog viszont igaz, összecsukva ezek elég nagyok és nem is könnyűek, csomagtartóba be-ki, kicsit macerás. Ha csak emiatt kell, akkor én is inkább a hordozó és sportkocsi variációt javasolnám, de ha helyben is azzal sétálnátok, mert a nagy még nem tesz meg hosszú távokat, akkor egy használtat szerintem megéri venni.

2011. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk 23 hónap a különbség, és nem volt. Igaz, a nagy már kb 1,5 éves kora óta nem használta, inkább sétáltattuk.

Meitai, kendő egyébként remek alternatíva, hogy megspórold a testvérkocsit!

2011. márc. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Másodszor várok kis korkülönbséges párost, így már gyakorlatból tudom, hogy kell az a testvérkocsi. Nem az a baj a 1,5-2 évessel, hogy nem tud sétálni, hanem az, hogy nem mindig azt csinálja, amit mondasz neki, és hajlamos veszélybe keveredni. Te meg nem rohanhatsz utána, hátrahagyva a picit a babakocsiban.

Nekem most egy 3 kerekű GRACO-m van, most kaptam hozzá testvérfellépőt. Ez nagyon rövid távokon továbbra is jó lesz, de ha komolyabban ki kell mozdulni, szükség lesz a testvérkocsira. Én abból is a 3 kerekűt választom, mert belepattintható a babahordozó, nem túl széles, és mivel erdőben lakunk, ez az egyetlen, amit tolni tudok.

2011. márc. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az utolsóval értek egyet. 19 hónap van köztük nálunk és bizony mostanra hagytuk el, most 5 hós a kicsi. De!! Most is csak úgy hagyjuk el, hogy most már a 150 m-re lévő játszónkig nem kell, de pl. ha elmegyek velük busszal valamilyen foglalkozásra, vagy védőnőhöz, orvoshoz, patikába akkor csak a kocsi marad... 10ezerért vettem Teszen egy Graco Stadium Duo-t (harcedzett de tökéletes nekünk csak épp nem túl csillivilli, na és...)ennyiért testvérfellépőt sem kapsz. Érdekes de mióta a testvérkocsival járok buszozni MINDIG!!! segítenek. Előtte sosem. A testvérkocsi úgy működik, hogy csak a hátsó (kicsi babaáé) dönthető több fokozatban, de mindnképp vízszintesig,!!! a nagy viszont csak ülni tud benne. Mindig hátul van a kicsi, elöl a nagy. Ha veszel csak egymás mögöttit vegyél, a mellettivel nem tudsz egy boltba se bemenni.

[link]

2011. márc. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!