Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos anyatejes babának...

5 hónapos anyatejes babának adhatok tejpépet, egyszer egy nap?

Figyelt kérdés
A Hipp-es tejpép jó? Adhatom neki? És ha igen milyen adagot készítsek, milyen arányban? Van egy kis gyerekkori ekcémája, ez befolyásolhatja?
2009. febr. 22. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Én adtam a fiamnak, de először csak Milupa HA-s vaníliásat. Lehet kapni recept nélkül is kb. 900 Ft, de azért kérdezd meg a gyerekorvost is. Először nem kell a teljes mennyiséget ami a dobozon van, én 50 ml vízből csináltam, az első adagot ha jól emlékszem.
2009. febr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Én nem adnék és nem is adok az anyatejes babámnak, mert az is tápszer. De az Intersparba lehet kapni olyan tejpépet ami bio zabpehelyből készül én olyat vettem neki.
2009. febr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
És akkor majd csodálkozol, ha elmnegy a tejed. Tök felesleges egy 5 hónapos babának bármit is adni. Én 6 hónapig még vizet sem adtam.
2009. febr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

A második vagyok. Miért menne el a teje??

És az a gyerek lehet szomjas is. Nem gondolod? Nem törvényszerű ez a 6 hónapig semmi csak anyatej.

2009. febr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
es mi van olyankor ha "vekonyodik" a teje es mar nem annyira taplalo? en is ezen gondolkodom..4hos a babom nappal 2orankent eszik,viszont ejjel 2-3x is fent van enni..
2009. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbálj meg egy kis adagot, ha éhes elfogadja, ha nem ne erőltesd. Ha anyatejes érdemes HA-s pépet íratni, venni! Nekem felírta a doki 4 hónaposan, mert sokszor ébredt éjjel, bár szépen gyarapodott. Nem kellett neki. Most 8,5 hós, kb. 1 hónapja eszi, de akkor sem egy teljes adagot, gondolom már nem elég tápláló a tej. Bár még most sem sok szilárdat eszik! :-)

De ha elég a tejcsi, akkor annál nincs jobb!!!!

Minden jót!

2009. febr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Szüksége van-e a szoptatott babának vízre, teára?

Megérkezett a meleg, nyári idő. Ilyenkor az ember óhatatlanul elbizonytalanodik, nincs-e szüksége a babájának külön folyadékpótlásra az anyatej mellett.


Az első fél évben egyértelműen nem a válasz. Az igény szerint szoptatott babáknak az anyatejen kívül nincs szükségük más folyadékra még kánikula idején sem. Az anyatej 87%-a víz, tehát fedezi a baba folyadékigényét is. A szoptatás elején ún. elsőtej termelődik, ami vizesebb, kevésbé zsírdús, szomjoltásra kiváló. Amikor a babák szomjasak, akkor csak pár percig fognak szopizni, hogy ezzel az elsőtejjel oltsák szomjukat. Úgyhogy nagy melegben a babák általában nagyon gyakran kérik mellre magukat, de csak kevés ideig szopiznak egy-egy alkalommal. Ha úgy látjuk, hogy babánk kevesebbet pisil a szokottnál, vizelete koncentrált, akkor nyugodtan megkínálhatjuk őt szopival akár óránként is.

A tea, víz adása több szempontból is gondot okozhat. Egyrészt a cumisüveg használata cumizavar kialakulásához vezethet az eltérő szopizási technika miatt, másrészt a tea, víz, lemossa a bélfalról az anyatejes védőbevonatot, harmadrészt pedig az egyéb folyadék adásával megzavarjuk a kereslet-kínálat folyamatot, amelyen a tejtermelés alapszik.

A második fél évben, a hozzátáplálás megkezdése után megkínálhatjuk babánkat forralt-lehűtött csapvízzel, ha úgy gondoljuk, hogy szomjas. De ne essünk kétségbe, ha nem fogadná el: a gyakori szopizás az idősebb baba folyadékszükésgletét is ugyanúgy képes fedezni még kánikulai meleg idején is.

2009. febr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam anyatejes a mai napig, pedig 5 hónapos volt mikor először adtam neki tejpépet, sőt még a hozzátáplálást is megkezdtem. Mindezt orvos tanácsára nem magamtól, és láss csodát még mindig szopik a fiam és tejem is van bőven! 9 hónapos és a szopizás mellett eszik már mindent amit ehet, sőt ...! (az első válaszoló vagyok)
2009. febr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Attól ,hogy napi egyszer kap egy kis tejpépet attól még nem fog elapadni a tejem. Vizet pedig miért ne kaphatna? Nem lesz tőle semmi baja. Sőt mivel ekcémás csak jót tesz neki ha plussz folyadékot is kap. A bőrének szüksége van rá.
2009. febr. 22. 21:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Az en fiam is 5 es fel honapos, adok neki tejpepet, amit anyatejjel keszitek, IMADJA! Sot, a kostoltatast is megkezdtem, orvos tanacsara, de en is igy akartam, nem mintha nem hizna a tejemtol, mert elmondhatom, hogy jo nagy baba korahoz kepest! Es lass csodat: tejem is van rengeteg!
2009. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!