Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázcsillapítás. Hogyan?

Lázcsillapítás. Hogyan?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel óta lázas a 8hónapos kislányom...Voltunk ügyeleten semmit nem találtak nála...a gyerekorvosa azt mondta hogy ne nagyon csillapítsam a lázát,de hát...

Adtam neki már kúpot...semmit nem használt...hütőfürdő is volt..az sem használt...Vettem neki nurofen szirúpot az levitte neki de ujra lázas lett....a legmagasabb 38,9fok volt....Ma reggel már csak 37,4 de félek hogy megint felmegy neki...most borogattom a kezeit meg a pici lábát...Mit csináljak mmég???? A kedvével semmi baj sincs!!Előre is köszi!!


2011. júl. 18. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem három napos láza van a babádnak. De ebben majd csak a harmadik nap végén lehetsz biztos. Ez a betegség kiütéssel zárul, a mellkason, a háton és a fül mögött. A kiütések nekünk a harmadik nap este jöttek elő és pár napig látszottak.A kiütésekkel semmi teendő nincs.Meg persze onnan is lehet tudni, hogy csak 3 napig lázas a baba.

Adjál Cebiont a babádnak és kétféle lázcsillapító kúpot felváltva használj. Én nappal Nurofent éjjel pedig Germicidet adtam a fiamnak. Én már 38 foknál adtam kúpot, mert ha tovább vártam nagyon felszökött a láza és a kúp és hűtőfürdő együtt is csak nagy nehezen vitte le a lázát.

Az én babám is 8 hós volt és neki is délelöttönként csak hőemelkerdése volt, délutánra belázasodott, aztán éjjel (hűtőfürdő és/vagy kúp után) meg semmi.

Remélem azért tudtam segíteni.Kitartás, túl lesztek rajta nemsokára!!

2011. júl. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk mindig azt szokta mondani, hogy láz esetén mindig két féle lázcsillapítást kell alkalmazni, hogy az hatásos legyen. Tehát germicid kúp+egy kis panadol. Egyedül önmagában egyik sem ér sokat. Próbáld ki együtt a kettőt. Jobbulást a kisbabádnak!
2011. júl. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lányomnak is ilyen volt nemrég, rózsakiütés lett belőle, ahogy lement a láz. Semmit nem kaptunk rá, mi sem tudtuk levinni a lázat, ki kellett várnunk azt a 3-4 napot. Szerencsére a pöttyeink nagyon hamar elmúltak, kellemetlenséggel nem jártak.

Ugyanígy voltunk mi is, hogy a hét végén tört ránk. De azért a helyedben megmutatnám ma az orvosnak.

Jobbulást Nektek!

2011. júl. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!Voltunk orvosnál és nincs semmi baja sem minden vizsgálat negatív lett...

Kúpot nem tudok adni neki mert hasmenése van...Többen mondják hogy lehet hogy jön a foga és az miatt van...Nem tudom,de már örülnék ha vége lenne..Holnap lesz a 3.napja..Remélem azzal be is zárul....Még egyszer köszönöm!!!

2011. júl. 19. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!