Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Köldöksérves ragasztás. Kinél...

Köldöksérves ragasztás. Kinél hogy működik?

Figyelt kérdés
Már másodszorra gyullad be kisfiam bőre.Próbáltuk a Porofixet,nem vált be,a Leukosilktől 2 nap alatt begyulladt,a Mefixet a doki bácsink nem tartja elég erősnek.Szerinte ha lazábban van összehúzva nem ér semmit.De az sem ér semmit,ha 2 nap ragasztás után 2 hetet gyógyul a bőre,mert a Mefixet legalább bírta.Ki hogy csinálta,milyen ragasztóval?
2011. márc. 18. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt anno köldöksérvünk,de nem ragasztottuk semmivel és szépen vissza is húzodott.
2011. márc. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
10 hetes babámnak is ragasztani kell a köldökét. Én is a mefixet használom, szerintem jól tart. A gyerekorvos azt javasolta, hogy egy kb fél diónyira keményre összegyúrt vattapamacsot tegyek a köldökére és így ragasszam le. Már 5 nap utánn nem jött ki a sérve még erölködésre sem. Én minden nap cserélem neki a tapaszt és 2 nap után 1 nap szünetet tartok. Fürdés előtt nem sokkal leveszem és jól bekrémezem a bőrét, hogy a pirosság hamar elmúljon. Semmi baja nincs a ragasztótól pedig már 2 hónapja folyamatosan ragasztom neki. A doktornő is azt mondta, hogy így jó.
2011. márc. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kis fiamnak is köldöksérve volt, nem engedtem a dokinőnknek,h. leragassza és pár hónap alatt magától rendbe jött.Előtte persze utána néztem a neten, és ott olvastam, h.a SOTE-n csináltak egy tanulmányt,h. jobban károsítja a baba hasfalát a leragasztás,és ezért nem ajánlják. Meg mikor vittem Ultrahangra ott is mondta a doki,h. ne ragasztassam le.
2011. márc. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem meg mondta a doki, hogy leragaszthatom, egy hónap alatt elmúlt, pedig csúnya volt, mefixxel, elég volt az is, megfogta, maradj annál, csak vigyázz, hogy minden nap más szögben ragassz.,
2011. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Maradunk a mefixnél,attól nem gyulladt be!
2011. márc. 19. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!