Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek van köldöksérves babája?

Kinek van köldöksérves babája?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak ,5 hetes, köldöksérve van. Folyton attól félek, árt neki a sírás, ezért igyekszem hamar megvígasztalni,vagy hasra fektetni. Ragasztjuk is a hasát,mert a védőnőnk ezt javasolta, a dokinéni meg sebészeti kontrollra köldött minket. volt valakinek köldöksérves babája,és visszahúzódott a sérv?Ha sírt,mit csináltatok(mert néha nem akar megnyugodni,pl kaját szeretne,de még nem kaphat tápszert,mert a 2.5 óra sem telt le, a tea meg nem érdekli)
2011. márc. 29. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Köldöksérves a kislányom. Már másfél éves. Három éves korig nem foglalkoznak ezzel, mert addig visszahúzódhat.

Ő is tudott bömbölni picinek (meg most is tud :o), de eddig semmi gond nem volt ezzel.

2011. márc. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is volt köldöksérve. Kb. 1 éves korára teljesen visszahúzódott neki, pedig előtte elég csúnya volt. Sírni fölöslegesen soha sem hagytam.. igaz, ő anyatejet kapott, de mindig igény szerint szopizott. Viszont hasfájós volt, tehát sírt eleget :) Ne félj, nem fog kizáródni a sérv a sírás miatt.. Viszont, ha a tápszer után már 2,5 óra múlva újra éhes, lehet, hogy emelhetnél az adagján vagy másik fajtát kellene neki adni..
2011. márc. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

3 éves koráig nagy valószínűséggel záródik magától, ne aggódj. Ha mégsem akkor műteni kell (sajnos nálunk kell majd úgy néz ki).

Viszont amit a védőnőd mondott, hatalmas butaság. Ezt réges régen hitték így, hogy ha ragasztják a sérvet, akkor magától záródik. EZ tévhit, feleslegesen ragasztgatod a babádnak, én nem tenném ennek ki a bőrét. A sebészeten ha rákérdezel magad is megbizonyosodhatsz erről. Gondolom idős lehet a védőnőtök.

2011. márc. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hát már régen a pályán van a védőnőnk,de nem tudom. az adagját nem tudom emelni, mert 120 ml fér bele max a pocijába, és már ettünk milumil ha startot milumil ha 1 et, humana ha 1et, mildibét, most talán a beba ha pro 1 beválik,remélem nagyon. nem kísérleti nyúl szegény, de a legjobbat akartam neki. a milumilek eleinte beváltak, kb 2 hétig, a humanától bezöldült a kakija és fájt a hasa, a mildibét a doki írta fel , de nem tudta megemészteni, erre a bebát magam találtam. azt hiszem ez talán jó lesz,remélem.
2011. márc. 29. 16:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Remélem tudok segíteni. A kisfiamnka is köldök sérve volt. Mikor leesett a köldökcsonk kb 3hét!! után egyből kijött neki de akkora volt mintha a kisöklét odaraktuk volna. Voltunk gyerekorvosnál aki 1,5hónapig kötözgette meg persze mi is 2-3naponta de semmit nem ért. Találtunk egy nagyon jó gyermek sebészt akihez elvittk még ő is megdöbbent a látványtól. Leragasztotta ő is.Kicsit drasztikus volt de egyáltalán nem fájt a kisfiamnak csak kényelmetlen lehetett neki pár napig. 3hét után kellett neki leáztatnunk a vízbe a ragasztást és rá egy hétre kellett vissza menni (tehát 1hónap múlva. Sokat javult neki nagyon. Aztán megint leragasztotta neki szintén 1hónpig. Most 5hónapos és teljessen visszament neki. Egy nagyon pici van még de ez szemmel nem is látható. Ha ő nincs szerintem még mindíg ragasztgatnánk neki.
2011. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nekünk még nem olyan nagy a sérv. lehet nem naponta kéne ragasztani,hanem több napig úgy hagyni??
2011. márc. 30. 14:46
 7/9 A kérdező kommentje:
Megadnád annak a gyermeksebésznek az elérhetőségeit, aki a nektek segített?Köszönöm!
2011. ápr. 1. 12:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Dr. Bognár Zsolt. A Heimpálba is rendel de ott lehetetlen bejutni hozzá állítólag. Mi Vecsésre vittük a Szakorvosi rendelőbe. 2220 Vecsés Telepi út 68 Itt minden kedden rendel 17-19 óráig és soha incsennek sokan. Remélem nektek is tud segíteni. Ja és nemkell bejelentkezni sem és teljesssen mindegy honnan viszed a Babád. Mi a XVII: kerületben lakunk.

2011. ápr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. ápr. 5. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!