Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem a munkahelynek kellene...

Nem a munkahelynek kellene ezeket intéznie? Gyed, gyes ügyben nem a munkahelyemnek kell segítenie?

Figyelt kérdés
Problémám: Kisfiam 18 hónapos lesz, amikor megszületik a kicsi. Nem tudom, hogy mi a teendő. Elmenni táppénzre vagy szülési szabadságra? Most gyeden vagyunk otthon, nem dolgozom. Le kell mondanom az első baba után a gyedet, és a másik Babóra kérni? Ezt nem a munkahelyem intézi? Hogy éri meg jobban? Mit kell tennem? Hívjam fel a MÁK-ot?
2011. márc. 18. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyed-del kapcsolatban az OEP-et kérdezd. A gyes-sel kapcsolatban a MÁK-ot.

A munkáltatódnak jövedelemigazolást kell adni, de nem kötelességük intézkedni.

2011. márc. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: mármint ha nem kifizetőhely a munkahelyed, de úgy vettem ki a szavaidból, hogy nem az.

Először szerintem hívd fel a munkáltatódat és biztos meg tudják mondani, mi a dolgod.

2011. márc. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hívtam, de új a személyzet és nemigen rugalmasak...
2011. márc. 18. 12:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaza van az előző hozzászólónak, ha nem kifizetőhely a munkahelyed, akkor Neked kell mindent intézni.
2011. márc. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Közalkalmazott vagyok, az előzó terhességemnél intézték és segítettek.
2011. márc. 18. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!