Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babák diétázó anyukái!...

Ekcémás babák diétázó anyukái! Ti mennyi ideig tartottátok a teljes tejmentes diétát? Hallottátok, hogy változnak az ajánlások, mint a gluténnal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A legújabb felfogás szerint az ekcémás babák is kaphatnak 1 éves koruk előtt tojást,tejterméket. Nektek mit mondott erről az orvosotok?

Nekem már fogalmam sincs,mivel teszek jót. 4 hónapja diétázom,10 hós a babám.


2011. márc. 18. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:

az enyém is ekcémás, 3 dokinál voltunk, de egyik sem mondta hogy tejmentes diétát kell tartanunk (a kisfiam már 20 hós, eszik mindent)

illetve az egyik felírta egy papírra hogy mit nem kéne adni, vagyis figyelni kéne, hogy melyik kaja után erősödik, de ha ezt betartanám akkor szinte nem ehetne semmit :( szóval én nem foglalkoztam ezzel, mert semmi változást nem láttam

nekünk csak télen van, állítólag öröklött ekcéma, csak a tél hozza ki, hideg van, kevés pára stb.

2011. márc. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam ekcémás, most 16 hónapos.


Ugyanúgy bevezettem neki a glutént, a tejtermékeket (kivéve a tejet) és a tojást. Mikor ezzel megvoltunk, 13 hónapos korától, most egyelőre 2 éves koráig, míg nem lehet nagyjából megbízható eredményt kapni, tejtermék- és tojásmentes diétát kell tartani a gyereknek.


Mi már mindent kizártunk, ami csak emberileg lehetséges volt, mégsem mondanám, hogy jelentősen javul a gyerekünk. Havonta fellángol az ekcémája, de egyébként sem tűnik el teljesen soha. Bár szépen karban lehet most tartani (legalább látom értelmét a bazi drága kenőcsöknek), de neki a viszketést semmi nem csillapította még eddig, amitől mindig felülfertőződnek a sebei.


Most jelenleg házilag készítek neki, amit csak lehet. Tej helyett rizstejet vagy zabtejet vagy vizet használok, és bármit elkészítek tojás nélkül. Reméljük, hogy a jó idő meghozza a betegség enyhülését is! Bár tavaly a nyár közepén voltunk kórházban a bőre miatt, szóval ki tudja.

2011. márc. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk születésétől ekcémás a gyerek, most 9 és fél hós. A diétát én tartottam, mivel szoptattam. Nem ettem tejet, tojást, szóját tartalmazó ételt, csokoládét, olajos magvakat stb. Ekcéma nem javult, viszont lefogytam. Na akkor döntöttem el, hogy eszek mindent, nem érdekel. A gyerek bőrét mindenfélével kentem, de egyre rosszabb lett, a doki nem hitte el, hogy a sima gyógyszertári fürdetőtől is romlik neki. Szóval mi most ott tartunk, hogy eszik savanyított tejterméket és glutént is, viszont szoptatás előtt kap egy laktáz tablettát, mert a doki szerint tejcukor érzékeny. A bőrére pedig ásványi olaj mentes hidratálót kenünk és csak pamut ruhát hord, így megvagyunk szteroid nélkül, éjszaka is alszik, nem vakarja magát.

A kórházban a gyermek bőrgyógyász azt mondta, ritka, hogy ételtől van az ekcéma, általában külső tényezők váltják ki, ami a mi esetünkben igaznak bizonyult.

2011. márc. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem csak akkor használ ez, ha tej váltja ki az ekcémát. De mint itt írták nem változik semmi. Egyébként unokatestvéremnek volt és ők is végig próbáltak mindent, amit csak kitaláltak, de semmi. (tejmentes diéta, poratkátlanítás..)

Nálunk az egész család illetve az az ága vagy pikkelysömörös vagy ekcémás, de mindenkinél más váltja ki.

Anyukám pikkelysömörös, de nála is azt láttam, jó minőségű kenőcs, megfelelő ruházat és így karban tudja tartani. Egyébként ő is a 60 év alatt végigpróbált mindent, egyszer talán még a bőrét is leégették 30 évesen (na nem direkt) és akkor mondta neki a bőrgyógyász, fejezze be, ne is olvasson semmit a pikkelysömörről.

Én kipróbálnám, úgyis látod, hogyan reagál rá. Nyilván ha rosszabbodik az állapota, netán ennek ellenére jobb lesz, akkor tudod mihez tartsd magad. És utána is változtathatsz.

2011. márc. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A 10.40-es anyukától kérdezném,hogy ha az orvos szerint tejcukor-érzékeny a babád,akkor a diéta ideje alatt miért nem javult az ekcéma? Én is szoptatom még a kisfiamat,és nálunk sem múlt el teljesen az ekcéma,pedig én is hasonlóan szigorú diétát tartok,mint amit te írtál. És én is lefogytam...

Milyen ásványi olaj mentes hidratálót használtok? Mi mindenből csak a gyógyszertárit,amit a bőrgyógyász írt fel,de szükség van a szteroidos krémre is :(

2011. márc. 23. 22:35
 6/7 anonim ***** válasza:

10:40-es vagyok. A laktáz tablettát azért kapja, mert az anyatejben lévő tejcukrot nem képes lebontani a szervezetet, állítólag. A tejcukor érzékenység egyébként hajfájást produkál, és nem ekcémát. A tejfehérje érzékenység tünetete a bőrreakció. Szóval a laktáz tabblettát nem az ekcéma miatt kapja. De ha te úgy veszed észre, hogy a savanyított tejtermékektől (joghurt, túró, kefír) romlik a babád bőre, akkor az inkább tejfehérje érzékenységre utal.

Mi is eleinte kipróbáltunk egy rakás krémet, babe, neugranormon, sanatopic, aztán volt olyan is, hogy csak gyógyszertári kencét használtunk, de olyan csúnya volt a bőre, hogy csak szteroiddal lehetett karban tartani. Tűz piros volt, nedvedzett a hóna alatt, meg a füle mögött, száraz volt, stb. Borzalmas volt. Aztán a shea vajat próbáltuk, abban nincs ásványi olaj. Ezen kívül a dm-ben lehet kapni olyan saját márkás fürdetőt, ami extra érzékeny bőrre van, nincs benne szinezék, illatosító, ásványi olaj stb. Mi azt használjuk.

2011. márc. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. A shea vajat mi is kipróbáltuk,de iszonyú csúnya lett tőle a fiam bőre. Egyébként enyhe az ekcémája,de nem múlik el. :(
2011. márc. 24. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!