Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a legnagyobb badarság...

Mi a legnagyobb badarság amiről hallottatok babákkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, mint pl. az egyik ismerős aki leragasztotta a gyereke fülét mert úgy gondolta, hogy kiáll. Tudtok ilyen lökött történetekről? Várom :)
2009. aug. 5. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

- nem lesz foga, ha megnézi magát a tükörben

- nem tanul meg járni, ha megpuszilod a talpát

- ha kopasz újszülöttnek, akkor nem lesz soha dús haja

- ne nézz rá felülről, mert bandzsa lesz

2009. aug. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Ezelőtt 60-701 évvel nagyon sok ostoba hiedelem és babona volt,főleg az egyszerűbb családoknál.

Pl a csecsemő fejét két oldalról párnával ki kell támasztani,hogy ne tudja forgatni,mert féloldalas lesz az arca.

Este nem szabad semmilyen babaruhának kint maradni az udvaron,mert a gyerek nem alszik éjszaka.

Éppígy ha a hold véletlen rásüt a babára,nem fog aludni.De ha sokáig süti,akkor holdkóros lesz.

Férfinak és öregasszonynak a keresztelő előtt nem szabad megnézni a gyereket,mert megveri szemmel,és a gyerek beteg lesz.

A csecsemő lábait szorosan össze kell kötözni,hogy ne legyen görbe. Ebben az volt a legszebb,hogy a 6-7 hónapos gyereket kezénél fogva vezetgették,hogy mielőbb megtanuljon járni.És nem értették,hogy miért lett az óvóintézkedések ellenére is görbelábú.( D-vitamin hiányról nem is hallottak )

Ha még nem volt foga a gyereknek,akkor az ételt az anyukának kellett megrágni,és úgy adni a gyereknek,ettől állítólag jó étvágya lett.

Azért kell a gyereket két-három éves koráig szzoptatni( ami már nem egészséges ),mert amíg szopik,nem lesz másik gyerek.

A fürdővizet sem szabad napnyugta után kiönteni az udvarra,mert a gyerek beteg lehet emiatt.

Egyenlőre ennyi jutott az eszembe.

2009. aug. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Elkopik az ujja és érzéketlen lesz, ha sokat szopja.

Nem lehet levágni a haját 1 éves koráig, mert elhagyja az ereje.

6 hónapos koráig tilos hozzátáplálni, mert gyomorbajos lesz.

Ha nem tanul meg mászni mielőtt járna, mozgáskoordinációs problémái lesznek (Én sohasem másztam, és nincs ilyen problémám) később.

2009. aug. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tegnap hallottam: Ne mutasd a babának a tükröt, mert,ha meglátja magát benne, néma lesz:)
2009. aug. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az én 4 hónapos kisfiamnak már tövig el kellett volna, hogy kopjon a keze, mert állandóan azt rágcsálja.Ja és mindig puszilgatom a kis tappancsait. :o)
2009. aug. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom,nem is jár a babád :)
2009. aug. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megkeresztelik, onnantól kezdve átalussza az éjszakát., mivel a piciket minél hamarabb meg kell keresztelni, nehogy valaki "szemmel verje".

Mi biztunk benne :) nem jött be :DDDD

2009. aug. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a fürdővíz kiöntétsét ugy tudom, ha kiöntik, elszáll az álma :)
2009. aug. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó a legjobb:-) akkor mit csinálunk a fürdővízzel? másnap is abban?:-))))
2009. aug. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi,én nem nagyon hallottam ilyen hiedelmekről,csak meg szerettem volna jegyezni,hogy némelyik az ijesztő kategóriába tartozik!:O Jajj.
2009. aug. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!