Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen megtakarítási formát...

Milyen megtakarítási formát választottatok gyermekeiteknek?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnék lányomnak amit 18 évesen felvehet készpénzben, és arra költi amire akarja, nincs megkötve, hogy csak lakásra, továbbtanulásra ilyesmi.. Tudnátok valamilyen megtakarítást ajánlani?
2010. dec. 17. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel nincs rá lehetőségünk semmilyent.

Ami a feltételeidnek megfelelhet,valamilyen életbiztosítás.

Azt 18 évesen veheti fel (előbb nem),és nincs megkötve a felhasználás. Ez is kamatozik valamennyire.

2010. dec. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Allianz Bónusz Életprogramom van.

Én vagyok a biztosított, a lányom a kedvezményezett.

Ez 10éves egyelőre, de lehet hosszabbítani,havi 10ezret tudok belefizetni.

Közben be van fektetve ez a pénz.

2010. dec. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak a babakötvényünk van az Államkincstárnál. Havi ötezer forintot tudunk befizetni. A befiz.összeg hosszú lejáratú állampapírban van, és az állam is fizet minden évben valamennyi kamatot utánna. Ezt csak 18 éves korában kaphatja majd meg.
2010. dec. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Babakötvény havi 10.000 Ft., valamint ING-nél egy privát biztosítás, amit 20 éves korában vehet majd fel. Teljesen szabad felhasználású. Ennek mondjuk elég magas a havi díja. De most hallottam a Brókernetnél néhány érdekes termékről, de ennek még nem jártam utána. Esetleg érdeklődj náluk is.
2010. dec. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
MI is babakötvényt, évi 60ezer ft-ot, az éri meg legjobban, és most a brókernetnél ajánlottak mégegy jót, azt is elkezdtük fizetni, kb havi 15Eft. HOsszu lejáratú, mi úgy kötöttük, hogy egyetemi tanulmányaikra majd jólegyen, 18év mulva vehető fel.
2010. dec. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, mennyi idős a lányod?

Én a Brokernetnél vagyok, szívesen segítek, ha írsz egy privit.

2010. dec. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lakáskasszát kötöttünk a saját nevünkre, aminek ő a kedvezményezettje. Az OTP-nél volt olyan formáció, hogy 8 évig fizetjük, és nem kell lakáscélra felhasználni, szabadon felhasználható. Ha lejárt a 8 év, akkor újat kötünk, az előzőleg összegyűlt összeget pedig befektetjük.
2010. dec. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utánanézek mindegyiknek.
2010. dec. 18. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!