Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordulhat, hogy egy baba...

Előfordulhat, hogy egy baba (vagy kisgyerek) jobban kötődik más személyhez, mint az anyukájához?

Figyelt kérdés

Akivel nagyon sűrűn találkozik?

Teljesen normális, hétköznapi életet élő családra gondolok.


2011. márc. 18. 16:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Pontosabban: szerethet jobban mást, mint az édesanyját?
2011. márc. 18. 16:45
 2/11 anonim ***** válasza:
Én sajnos ismertem egy ilyen kislányt, szakmámból adódóan láttam bele a család életébe. A kicsi, bármi baja volt, jobban futott oda akár egy idegenhez is, anyja pedig nem is bántódott meg ezen, örült, ha nem őt nyaggatta a kicsi. Eredetileg várt gyerek volt, később változott az anya álláspontja ez ügyben.
2011. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, előfordulhat.
2011. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Van hogy énis érzek így,de ha kettesben vagyok a fiammal(19 hónapos) akkor érzem hogy szeret,mert ölelget,puszilgat.Ha elmegyünk anyósomékhoz akkor mintha ottsem lennék,nemfoglalkozik velem.Ezt betudom annak hogy ugye más emberekre is szüksége van rajtam kívül,a másik dolog hogy anyósom engedékenyebb vele szemben,én viszont szigorúbb,és agyerekeknek még ez is egy szempont hogy éppen merre húz!
2011. márc. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
En gyerekkent mindig jobban szerettem a nagymamamat mint edesanyamat es ez nagyobb koromra sem valtozott. A nagyi mar nincs koztunk de mai napig ugy erzem hozza jobban huztam. teljesen atlagos csalad voltunk/vagyunk, nem votlak veszekedesek, vallas, sosem utott meg edesanyam, gondoskodott rollunk de en megis a nagyihoz huztam es neki mondtam el barmit. Szivesebben kertem tolle segitseget. Nem tudom miert, nem tudom megmagyarazni. Sokszor alig vartam a nyari szunetet, hetvegeket, hogy mehessek hozza. :)
2011. márc. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

amikor még otthon laktam anyukámnál, tesóm összebúzorozott egy nagyon buta és primitív nővel, akitől 2 gyereke született, ők is ott laktak akkor még. sajnos az első gyerek, a kisfiú, olyan típus, az a tipikus kétemberes gyerek. meg mondjuk a szülés körül is gázok voltak, és a kisfiú a mai napig magatartászavaros meg diszgráfiás (12 lesz idén). sajnos a nő nem volt azon a szinten hogy ezt kezelje, a tesóm meg két műszakban látástól vakulásig dolgozott, szóval a gyerek nevelése többnyire abból állt, hogy a nő visítozott vele, már egész pici baba korában. még szerencse, hogy én ott voltam, és valami normális törődést adtam neki, holott még nem teljesen voltam felnőtt, 18 évesen, de már akkor többet értettem az egészből, mint az a nő. kedves szót csak tőlem kapott az unokaöcsém, anyukám sem igen törődött vele, mondjuk ő nem kiabált vele stb de nem is ajnározta. így alakult, hogy ha baja volt a kisfiúnak, akkor hozzám szaladt sírva, véletlenül se az anyjához...sőt volt, mikor olyan kb. másfél éves lehetett, hogy az anyja elől szaladt el, mert megint üvöltözött vele 8esti nem-elalvásnál), az unokaöcsém meg szaladt ki sírva, az én nevemet kiabálta, szinte őrjöngött...rámcsimpaszkoodtt, sírt....aztán lassan megnyugodott, és én altattam el.

ez olyan szomorú, ha így van, hogy így lehet. persze ez egy extrém eset, de most is elfacsarodik a szívem, ha rágondolok.

hétköznapi család esetében ezt nem tartom túl valószínűnek, tehát ahol az anya normálisan ellátja a gyereke fizikai és lelki szükségleteit. lehet ha jön a nagymama, ő sokkal érdekesebb, meg hoz ajándékot, meg csak az unokával törődik, az anya meg mindig ott van, ráadásul sokszor dolga is van, meg fegyelmez stb. de sztem alapesetben a gyereknek az anyja az első személy az életében.

2011. márc. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a "kevéssé alkalmas" anyákról esik itt eddig szó. Remélem, én nem vagyok az, nagyon szeretem a lányaimat, de a nagyobbik annyira apás, hogy főleg éjszaka, ha megébred, én nem tudom megnyugtatni, csak az apja. Szerintem ez nem olyan rossz. Közösen neveljük őket, egyszer az egyikünk "kell", másszor a másikunk.
2011. márc. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ilyen nincs :)

Olyan van, hogy a baba/kisgyerek nem tudja hogyan mutassa ki a ragaszkodását.

Én is kétségbe voltam esve emiatt, mert a lányom velem volt egész nap, mégis ha jött a mama majdnem kibújt a bőréből, velem meg még hasonlót sem tett soha.Azt hittem, azért mert nem vagyok elég jó anya, elrontottam valamit, unalmas vagyok stb. Hónapokig ebbe ringattam magam, pokoli volt, a végére már tényleg ott tartottam, hogy én még a saját gyerekemnek sem vagyok elég jó, és nem is szeret.

Aztán a kislány ahogy nőtt, lassan megtanulta kimondani az érzéseit, és szeret, mindennél jobban, csak eddig nem tudta szavakba önteni, most is néha furán sikerül, mint pl:Anya én úgy szeretlek mint egy tehén" :D De már mond olyanokat is, hogy te vagy a legjobb a világon, meg mindíg csak szeretni akarlak :)

Aztán rájöttem, hogy valszeg nem most kezdett el engem szeretni, csak eddig nem tudta hogy mondja el :)


Amúgy meg volt szerencsém egy kisfiút megismerni, akit sajnos a szülei ott hagytak fél évre a kórházban ( kissebség, anyagi okokból jobbnak látták, ha a gyerek télen nem otthon van a fűtetlen lakásban). Tündéri kétéves kisfiú volt, és az anyja azzal hagyta ott, hogy majd pénteken jön érte...A kisfiú minden pénteken kiállt a kórház kapujába, és minden látogatogan elmondta hogy ma péntek van, és ma fog érte jönni az anyukája. Akármit kapott, a felét eltette...az anyukájának. Nagyon szívszorító volt, és az a kisfiú, annak ellenére hogy az anyja otthagyta, becsapta, soha egy szóval nem mondott volna olyat hogy haragszik az anyára, fél éven keresztül, minden péntek délután várta egész estig.

Ha ő kiakadt volna az anyjára, még meg is tudtam volna érteni, de nem tette.


Úgyhogy mindezek fényében, megkérek minden kedves anyukát, hogy egy percig meg ne forduljon a fejében az, hogy a gyereke őt nem szereti, mert olyan nincs :) Max várni kell kicsit amíg megtalálja a módját hogy kifejezze :)

2011. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a fiam (most 3 éves) nagyon szereti a nagymamáját, aki a mellettünk lévő házban lakik. Sokat van vele, és amikor vele van, akkor általában a Nagyi csak rá figyel, mesét mond neki, énekel, stb. Ráadásul sajnos mindent rá is hagy.


A sógornőm ezt már szóvá is tette nekem (ő a tipikus "mintaanya", aki már akkor villámokat szór a szeméből, ha más hozzáér a gyerekeihez), de engem ez nem zavar. Nem gondolom, hogy jobban szeretné anyukámat a fiam, mint engem, és ha valamiért pár óránál tovább vannak együtt, akkor már boldogan szalad elém, ha meglát (eddig tart ugyanis anyám türelme általában). Annak kifejezetten örülök, hogy szereti a nagymamáját, ettől még engem nem fog kevésbé szeretni, és legalább van valaki, akire nyugodtan rábízhatom, ha fontos dolgom akad. Sosem vágytam arra, hogy egyeduralkodó legyek a gyerekem életében, mert minél több emberre számíthat, annál könnyebb neki. Ettől függetlenül ezer jelét adja minden nap, hogy szeret (bújik, "udvarol", puszit ad, stb.), szóval nem hiszem, hogy okom lenne féltékenykedni. :)

2011. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon örülök a kérdésnek. 8 hónapos kisfiammal kapcsolatban azt érzem, hogy a páromat jobban szereti, mint engem. Valósággal nevetőgörcsöt kap, ha meglátja, szinte repül hozzá. Én vagyok vele egész nap, szeretem, imádom, sokat játszom vele és mégis, én sokkal kevesebb mosolyt kapok.... Nagyon fura érzés....
2011. márc. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!