Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor volt több időd, amikor...

Mikor volt több időd, amikor dolgoztál, vagy most, hogy otthon babázol?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert nekem sok ismerősöm kérdezi, hogy miért nem tanulok a gyerek mellett valamit, most lenne rá időm. Ha-ha! Multinál dolgoztam sok órát naponta, de ha hazajöttem, akkor kikapcsolhattam, ott volt a hétvége, most ezek nincsenek, ez 7 napos, 24 órás "munka". Igaz, van, hogy délután alszom egyet, vagy olvasok, de úgy élvezem, és nem tudom legközelebb mikor tehetem ezt meg, szerintem kb. nyugdíjas koromban.
2011. okt. 21. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Most, csak nehezebben tudom beosztani.
2011. okt. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szabadabban beoszthattam az időmet, míg nem volt gyerekem, én inkább így fogalmaznám meg.


Más lett az időbeosztásom, és jobban időhöz vagyok kötve.

Van szabadidőm, amikor a lányom alszik, vagy párom vigyáz a gyerkőcre, de mégis csak anya vagyok, és ebből nem lehet már soha kikapcsolni.


Most 1 éves a lányom, és már több időm van mellette, mert amíg pici volt, nagyon sírós volt, alig aludt. Akkor fáradtabb voltam, és nem is akartam tanulni.

Ha most akarnék, már lenne rá valamennyi időm, de persze komolyabb logisztikát igényelne beosztani az időmet.

2011. okt. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Amíg dolgoztam, akkor behúztam a hátam mögött az ajtót a munkahelyen , hazamentem és magammal törődtem, majd párommal voltam. Most nem tudom ráhúzni az ajtót a gyerekre, 24 órából 24 óra róla szól. Éjszaka is többször megébred, kialvásról szó sincs. Tanulni az tud gyerek mellett, akinek esetleg van segítsége, akire olykor rá tudja bízni. Aki nem főz, hanem hordja a kaját, vagy más főz helyette. Vagy akinek az otthoni munkákba besegít a párja. Mert a gyerek mellett a szabadidőt ezek veszik el.
2011. okt. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
nekem is a dolgozós évek alatt volt több időm.akkor 8-16-ig voltam foglalt,azért közben is volt kaja szünet, lehetett telefonálni, netezni stb. Délután és este azt csináltam,amit akarok, oda mentem, úgy osztottam be az időmet,ahogy nekem tetszik. Most bezzeg van 2 szigorú kis főnököm (nem is főnököm, zsarnokom), így csak az alvásidejük az én tényleges szabadidőm. Ha programot szervezek magamnak,akkor nem csak hozzájuk kell szerveznem,hanem még plusz egy felnőttéhez,aki vigyáz rájuk és még ahhoz a barátnőméhez is,akivel szeretnék mondjuk találkozni. de megéri :))))
2011. okt. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy ikerpárral biztosan ne lehet könnyű. Dupla nehézségek, de öröm a négyzeten is! :) Lehet, hogy több időm volt szabadon, mikor melóztam, de ez az időszak életem legszebb időszaka. Ezeket az élményeket nem lehet összehasonlítani semmivel sem. Ezért megéri a jóval kevesebb szabadidő:)
2011. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

most, mióta itthon babázok. Én 9-től 17-ig dolgoztam, rugalmas munkaidőben, ami azt jelentette, hogy néha 20-ra jó volt, ha hazaértem. Akkor kezdtem főzni, hétvégém szabad szinte alig volt.


Most: reggel magam szabom meg az időt, amikor felkelek, nem kell hóban-esőben munkába indulni, csak akkor intézzük a fiammal az ügyeket, ha van kedvünk (ha ma nem, akkor holnap), több időm van főzni, takarítani, a kicsi sokat játszik egyedül, este, ha letettem, ismét szabad vagyok. Ok, hogy 24 órás meló a gyereknevelés, viszont sokkal kötetlenebb munka (pedig van napirendje a fiamnak), hétvégén alig vagyunk itthon, de nem dolgozom, hanem babauszira járunk, vasárnap pedig el tudunk úgy menni templomba, hogy nem kell utána dolgozni rohanni, legfeljebb lefektetni a kicsit. Összehasonlíthatatlan a kettő.

1 gyerekes, 31 hetes km

2011. okt. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

őszintén szólva szerintem bazira ellustulunk gyed-gyes alatt, és sír a szánk, hogy semmire nincs időnk. francokat, lenne ha akarnánk!

én is előtte napi 13 órát dolgoztam, utána mentem a tescoba bevásárolni mert csak az volt nyitva, rohantam haza főzni, takarítani majd 2kor bezuhantam az ágyba és reggel keltem 8kor, hogy 9re beérjek a munkahelyemre.

ehhez képest most itt ülök a neten, kicsi fiam alszik, takarítás kész :)


és nem is azt kéne nézni, hogy mi volt, hanem mi lesz? reggel rohanás a bölcsibe/oviba, majd munkahelyre, gürizni majd újra rohanni a gyerkőcért, és akkor van 3-4 órád arra, hogy aktívan vele legyél miközben főzöl, mosol, takarítasz, ügyeket intézel, vasalsz, bevásárolsz, majd éjjel berogysz az ágyba :)

2011. okt. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

14:12 :),


de igaz

2011. okt. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem rengeteg időm volt, mikor dolgoztam. 24 órát melóztam, utána 72 órán keresztül a kutya nem szólt hozzám, azt csináltam ami jól esik, kipihentem maga és mentem amerre láttam, főztem, nyugiban kitakarítottam, szép tiszta ház, meleg vacsi várta haza férjemet.

Megmondom őszintén én már várom, hogy mehessek vissza. 2007 ősze óta itthon vagyok, most már 2 db gyerekkel. Egy 3,5 évessel és egy 9 hónapossal. Nyugalomról szó sincs, mint hogy szabadidőről sem. Leszámítva ezt az 1 órát míg alszanak. Apánk reggeltől estig melózik én csinálok mindent, segítség nincs. Minden estére káosz a köbön a lakásban, hiába pakolok el naponta 3×, meleg vacsi nuku, beérjük hideggel is. Hiába igyekszem, reggeltől 7-től este 11-ig megyek, mint egy hü..ye, még sincs semmire időm.

Szóval én már alig várom a jövő szeptembert!

2011. okt. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mióta itthon vagyok a kislányommal járok suliba. Egy darabig még fogok is, olyan iskola. Nehéz is ráadásul, sok a beadandó és a tanulni való, de még mindig több időm van most, mintha dolgoznék. Igaz, most sokszor éjszaka tanulok, mert a délutáni alvásidő elmegy a házimunkára, de legalább biztos, hogy másnap az elalvás miatt nem késem el a munkahelyemről.
2011. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!