Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le van maradva a mozgásfejlődé...

Le van maradva a mozgásfejlődésben szerintetek?

Figyelt kérdés

Kezdek aggódni.Kislányom holnapután 6 hónapos lesz.4 hónaposan átfordult hasról hátra, de most ezen a héten nem csinálta meg, szerintem lustaságból.Hátról hasra még nem fordult, de már nem sok kell hozzá, csak az a gond, hogy oldalról a hátára gurul vissza.Hason fekve már nyúl a játékért, de nem nyújtja ki a karját.(Utál hason lenni, ezért keveset is van) Körben forog, és oldalra sokat gurul.Ülésbe is húzódzkodik már. Én a forgás miatt aggódok

meg a hason fekvés utálata miatt.Szerintetek el van maradva, és vigyem tornára, vagy hagyjam a saját ütemében fejlődni?


2011. márc. 19. 07:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem kell tornára vinni.Minden gyerek más a fejlődésben.Saját esetem pl: Van egy 2,5 kislányom, aki 5 hónaposan stabilan ült segítség nélkül, 7 hónaposan felállt.Sosem forgott, utált hason feküdni.Sosem mászott viszont egyik napról a másikra elindult segítség nélkül sosem kellett a kezét fogni.

A másik gyermekem kisfiú 6 hónapos.Még csak a látszata sincs hogy ülni szeretne.Jobb oldalára elfordul, de a másikra nem akar.7 hósan viszont biztos nem fog felállni.Viszont ha felültetném, ő kinyomja a lábával magát, mert állni akar, csak az ülés részét kiszeretné hagyni.A kisfiúk általában lusták is úgy hallottam.Nem kell aggódni.

2011. márc. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugodj meg, szerintem semmi baj a babóddal, az én Kislányom ennyi idősen szintén kb ezeket tudta. Szoktak olyat a babók, h valamit csinálnak egy ideig, majd aztán abbahagyják, mert épp más köti le őket. AMit viszont tudsz tenni, szerintem az, hogy annak ellenére, h utál hason lenni, minél többször tedd úgy, vedd körül érdekes játékokkal, mert így fog nála beindulni a kúszás, majd a mászás. Jó babázást!

2011. márc. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, kicsit megnyugodtam!! Aranyosak vagytok!
2011. márc. 19. 08:21
 4/11 anonim ***** válasza:
szia, szerintem ne aggodj. én kislányom szintén nem szeretett hason (mi se nagyon raktuk hasra), orokmozgo mégis csak 7 hosan tanult meg forogni, azota forog ezerrel :) oltoztetni is alig lehet, mert rogton hasra forog.
2011. márc. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ja, azt elfelejtettem írni, hogy azota tanult meg forogni, hogy leraktuk a foldre játszani :)
2011. márc. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is! Kb. egy hónapja letettük mi is a földre, és tényleg csak egy pici lendület hiányzik neki.Igazad van, nem történik semmi, ha nem a papírforma szerint tanulja meg ezeket.Majd bepótolja!A férjem nagyon ellenzi a gyógytornászt, szerinte felesleges, és magától is meg fogja tanulni.
2011. márc. 19. 09:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Kislányom 11,5 hónapos. 9 hónaposan kezdett fordulni hátról hasra, vissza még a mai napig nem teszi meg. Szépen elkezdett kúszni, 10 hónaposan felült, azóta pedig mászik és kezd kapaszkodva felállni. Nagyon lassú a mozgásfejlődése, vittem is tornára, de azt mondták semmi baja. Ilyen a párom egész családja. Sőt! Néhány,mára szinte felnőtt gyerek a mászást is kihagyta, ült, majd felállt és elindult. Teljesen értelmes, jó tanuló gyerek lett belőlük. Szerintem ne aggódj. Ügyes lesz a Te babád is.
2011. márc. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nincs vele semmi baj.

Én pont a napokban tettem fel egy kérdést, mert a 6 hónapos kislányom csak hátról hasra tudott még mindig fordulni. De tegnap és ma is sikerült végre neki vissza is. Én is aggódtam, de azért mindig azzal nyugtattam magam, ha egy irányba megy, előbb utóbb másik irányba is fog menni. És így is lett. Kicsit úgy tűnik lustább babáink vannak az átlagnál. De nem baj, csak legyen kiegyensúlyozott.

Egyébként nekem mindkét irányba kis csalogatással sikerült elérni a célt. A távirányító csodákra képes :-) Merthogy azzal csalogattam.

Boldog Babázást Neked, és szép napot!

2011. márc. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
:)) Én is bevetek már minden praktikát, és a távirányító nálunk is baromi érdekes, de szegénykém a hátára gurul vissza, pedig nyújtózik oldalt fekve érte.Amikor a hasról hátra irányért drukkoltam, akkor csinálta meg, amikor nem foglalkoztam ezzel.Lehet, most is ezt kellene tennem.Egyébként nagyon mozgékony baba, állandóan jár keze-lába, de a nagy mutatványokhoz tényleg egy picit lusti.Köszi mindenkinek!
2011. márc. 19. 10:53
 10/11 anonim ***** válasza:
9:17-es vagyok, ne félj minden ok lesz, nekem szintén szinte szuletése ota meg nem állnak a lábai meg a kezei. A komoly muveletekre mégis lusta. Most 9 hos és még nem mászik, bár szerintem nem is fog. Felállni sem tud egyedul.
2011. márc. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!