Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le van maradva szerintetek...

Le van maradva szerintetek kislányom a mozgásfejlődésben?

Figyelt kérdés
6 és fél hónapos.Már 2 hónapja fordul hasról hátra, viszont hátról hasra még nem láttam.Oldalra rengeteget gurul, és próbálkozik is, de valamiért nem sikerül.Próbáltam segíteni neki, forgattam plédben, sokat tornáztam vele, kereszteztem a lábait is háton fekve, de mégse jön össze.Viszem is majd tornára emiatt.Egyébként ülés felé húzza már magát, igaz, nem háton fekvésből.Ha az ölemben ül, lehajol, és megfogja a bokáját.Az ölemben már lábra is állt.Körben is forog, és háton fekve úgy csinál, mint aki "menetel": ingatja a fejét,viszi oldalra a lábát.Háton fekve és hason is emeli a fenekét.Hason fekve nyúl a játékért, lábával kúszó mozdulatokat végez, viszont nem nyomja fel magát nyújtott karral.Még csak alkartámasz van.Szerintetek ez vészes?Gond van? Úgy aggódom..
2011. ápr. 9. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:

nem tunik tul nagy gondnak, bar nem vagyok szakerto benne, en csak annyit lattam a keresztfiamnal hogy 9honaposan mar menni akart jart a laba a levegoben ha fel volt emelve, de maszni meg egy evesen se tudott, a popsiat az egig nyomta de a kezei erotlenek voltak es a fejet a takaroba tolta, ket evesen viszont bepotolta a maszast jatek kozben, es ma mar 4 evesen olyan ero van benne hogy lila folt van utanna ha csak jatekbol is megut

doki mit mond?

2011. ápr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Semmit nem mondott rá, ezért gondolom, hogy nincs vele akkora baj!A védőnő is megnézte az izmait, teljesen rendben vannak.Egyedül a forgás aggaszt egy kicsit.Én nem várok tőle semmi extrát.Nem kell, hogy 8 hónaposan felálljon,és 9 hónaposan járjon vagy ilyesmi.Bőven ráér az egy éves kora körül, én aztán nem fogom siettetni a gyereket.Csak azért ne maradjon le túlságosan.
2011. ápr. 9. 10:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj? Egyáltalán nincs lemaradva. Ne sűrgesd. Attól, hogy az xy kisbabája már többet tudott ebben a korban, nem jelenti azt, hogy a tiéd le van maradva, csak eltér a fejlődésük. Az én kisfiam is csak 1 irányba tudott forogni, 7 hónaposan tanulta meg a másik irányba, és ő is csak alkartámaszban tudott lenni hason, 7 hós kora után tudta kinyomni magát. Mászni csak 9 hósan kezdett, de pár napra rá fel is állt.

Nem kell aggódni, nincs semmi gond vele, hagyd, hogy a saját ütemében fejlődjön.

2011. ápr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint nincs lemaradva, de ha aggódsz kérj beutalót neurológushoz. Ő majd megmondja, hogy minden rendben-e. Az enyém pont 10 hósan kezdett kúszni, 2 nap múlva mászni. Olyan gyorsan ügyesedett, hogy csak néztünk. Most már csak alig érint valamit és nagyon szépen jár, pedig még 11,5 hós. Mi is jártunk neurológusnál, gyógytornásznál, de szerencsére nem volt szükség külső segítségre. Azért most elkezdtünk járni fejlesztő babaúszásra, mert a kicsink enyhén hipoton, és az izületei is lazák.
2011. ápr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Sikerült megnyugtatnotok! Nem is tudom, miért jár folyton ezen az agyam..azért elviszem gyógytornászhoz, nézze meg, az nem árthat.
2011. ápr. 9. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!