Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éhes vagy már csak megszokásbó...

Éhes vagy már csak megszokásból ébred?

Figyelt kérdés
3 hónapos koráig hajnalban ébredt szopizni, akkor beindult a fogzás és elkezdett 3szor enni éjszaka. Most kicsit jobb, abbamaradt a fogzás, legalábbis enyhült,viszont lányom ugyanúgy 3szor ébred, nagyjából ugyanabban az időben. Próbáltam visszaaltatni, sikerült is, de 20 perc múlva kelt megint és annyira sírt,hogy csak cicin nyugodott meg,viszont nem evett sokat. Kitartóbbnak kellene lennem és elringatni??? 4,5 hós
2011. márc. 19. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

kicsi még, szerintem nem gáz, hogy még 3x szopizik éjjel...

Esetleg annyi, hogy ne hagyd, hogy elaludjon, hanem cicizzen rendesen, és ne alva tedd be a kiságyában, hanem úgy hogy fenn legyen nagyjából, és érzékelje, hogy vissza van téve, és mostmár aludni kell tovább. Ez lehet beletelik 1-2 hetedbe, de utána megszokja, hogy ehetek, de utána alvás. Ja, és ha visszateszed és sír, akkor csak menj oda, simizd meg, nyugtatgasd. Ha nem elég, csak akkor vedd ki, nyugtasd meg, és ahogy abbahyagyja a nyenyergést azonnal tedd le.

Nekem ez bejött, 2 estém ráment, mert fél óránként próbálkozott, de aztán rájött, hogy mi van. De neki is jobb így, megtanult egyedül elaludni.

2011. márc. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A nagyköny szerint 4 hónaposan a babák gyakrabban ébrednek és gyakrabban szopizhatnak.

Szerintem a babádnak is nyugisabb ha szopival altatod vissza,a másik ha fejlődési ugrás van,több tej kell nem tudja növelni mert te korlátozod a szopiban.

Az éjszakai szoptatást tejserkentő.

2011. márc. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem megszokásból ébred fel.... Cumizik? Akkor próbáld meg, hogy cumit adsz neki. Az sem jó, ha a cicidet használja cuminak.
2011. márc. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az éjszakai szopira még szüksége van.És ha éjjel ébredős típus akkor hónapokig tartó küzdelem lesz az Anyának és a babának az éjjeli ébredésről való leszoktatás.A szopi ellenben megnyugtatja biztosítja őt az anya jelenlétéről.

Ha most leszoktatja is az nem garancia hogy később nem fog ébredni,szeparációs szorongás,mozgásfejlődés,növekedési ugrás stb miatt.


4 gyerkőc Anyukája

2011. márc. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!