Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlőre rázókeverék? A...

Bárányhimlőre rázókeverék? A másik, szerint nem.

Figyelt kérdés

Az egyik doki azt írt fel, rázókeveréket a másik meg Panthenol habot (ez olyan 3000 ft-körül lesz, most ment el a aférjem venni). azt mondta a másik doki hogy ne kenjem rázóval, mert nem jó. a lekent bőrfelületen a a nedvedző hólyagok jó táptalajai a baktériumoknak. azt mondta ha már bekentem, akkor ne mossam le hagyjam lekopni és utána már ne kenjem ezzel.

kinek mit javasoltak?

16 hónapos a kisfiam.


2011. márc. 20. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Enyém 24 hónapos volt, mikor bárányhimlős volt. Csak rázókeverékkel kentem, 7 nap után szépen kezdtek leszáradni a hólyagok. Két héten belül elmúltak. Én nem is vittem orvoshoz!
2011. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az új orvosi kutatások szerint nem szabad rázókeveréket használni!!! Mentholos hintőpor az ajánlatos.
2011. márc. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nyugodtan kend rázókeverékkel,hűsítő hatása miatt csökkenni fog a viszketés érzés és semmi baja nem lesz tőle a picurnak!
2011. márc. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

én is csak azért vittem dokihoz, mert a nagyobbik fiunknak tavaly volt ugyanilyen és arra azt mondták hogy kúszószemölcs, másik orvos meg hogy himlő. ott nem tudták eldönteni , mert kevés volt (kb15 pötty). de utólag már tudom hogy az volt, mert dettó ugyanilyen volt mint most a kicsinek. a nagyobbik akkor volt 2 és fél éves.

Meg ha nem kapja most el, akkor biztos az volt neki is. de úgyis az volt. egyrészt örülök, hogy ilyen hamar átesnek rajta csak a kicsit megviseli nagyon. éjszaka is felkelt vagy 10x. :(

de sebaj, majd csak elmúlik egyszer.

2011. márc. 20. 11:45
 5/7 anonim ***** válasza:

A fiam pont most volt bárányhimlős. Pénteken lett végre egészségesnek nyilvánítva. :)

Semmi mást nem írt a doktornő, csak fenistil cseppet és mentolos hintőport.

2011. márc. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és lázkúpot.
2011. márc. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gica04 válasza:
Mentolos hintőpor nekünk ezt mondta a dr-nő, rázót nem szabad, mert nem szellőzik alatta a bőr.
2011. márc. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!