Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hemangioma (éranyjegy) tényleg...

Hemangioma (éranyjegy) tényleg eltűnik 1 éves korra? Kezeltessem?

Figyelt kérdés
Kicsi lányom 2,5 hónapos most kezdett neki nőni. Eddig mindenki azzal nyugtatott, hogy 1 éves korára elmúlik.
2009. febr. 23. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányomnak is van, most múlt 10 hónapos és alig halványodott, én nem hiszem, hogy 1 éves korára elmúlik, de nekünk 1-2 éves korára mondták.

Viszont ha nő, akkor érdemes felkeresni egy szakembert. A Heim Pál gyermekkórházban van rendelés, beutaló kell a gyerekorvostól.

2009. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na, én meg azt hallottam, hogy 3-4 éves korukra múlik el, az enyémnek is van.
2009. febr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
6 hónapos korig állítólag természetes, hogy nő. Vagy nem?
2009. febr. 23. 13:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 11 hetes.

1 hetes kora óta nőtt neki pici pontból kb másfél centi átmérőjűre a popóján. 9 hetes korában elvittük érsebészetre, ahol kapott fagyasztó-kezelést. Azóta halványodott és nem nőtt tovább. Pár hét múlva újra el kell vinni, és újra fagyasztanak rajta egyet.


Állítólag tényleg felszívódik 1 éves korukra, bár van egy ismerős baba, aki 2 éves és még mindig megvan neki, és kb tenyeremnyi a kis combján.


Nem rossz ez a fagyasztás, mert legalább nem nő tovább. Kérdezd meg a gyerekorvosodat, kérjél beutalót szerintem!

Nem is fájt a babámnak a kezelés, kb 1 perc volt, és meg se nyekkent.

2009. febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hova vittétek? Én Pécs környékén lakom. A leánykámnak a kutacsa mellett van és most rohamosan kezdett nőni, ráadásul kicsit ki is dudorodik.
2009. febr. 23. 13:46
 6/7 anonim ***** válasza:
13:38 vagyok. Én Bp. Heim Pál kórházba vittem a babámat. Azért vittem el, mert 6 hét alatt nőtt másfél centit, ami elég sok. Biztos Pécsen is van gyermek-érsebészet, beszélj a gyerekorvosoddal!
2009. febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kétéves kislányomnak is van a felkarján hemangiomája. (kidudorodó) Mi is Bp-re járunk a Heim Pálba. Én úgy tudom, hogy az országban egyedül itt kezelik. Mi 1,5 éve járunk vele kezelésekre és szépen múlik el. De még egy pár év kell, hogy teljesen elmúljon. Szerintem kezeltesd vagy legalábbis szakemberrel nézesd meg!
2009. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!