Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a babáján hemangioma...

Akinek a babáján hemangioma (értágulat/érdaganat) van, kezeltette e valahogy? És ha elmúlt, hány éves korában?

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 21:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislányának volt, kb 3 hetesen kezdett el jobban látszani, szerencsétlennek az arcán. Kezelték (Heim Pálban), ma már 2,5 éves, alig látszik.
2010. jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is a Heim Pál kórházat ajánlották. Kértem is időpontot, de kell hozzá orvosi beutaló. Viszont az orvosom meg azt javasolta várjuk meg, amíg elmúlik magától, mert ha lefagyasztják, akkor roncsolják a sejteket és meg fog maradni a helye. Azt mondta, 4-5 éves korára már valószínűleg nem fog látszódni, csak max. kicsit fehérebb lesz ott a bőr. (mármint ha nem kezelik) Nektek mik a tapasztalataitok erről?
2010. jan. 11. 21:13
 3/13 anonim ***** válasza:

A barátnőm már egészen kicsiként vitte a babát kezelni, a kezelést részletesen nem tudom. Persze hosszú folyamat, azonnali eredmény nem látható, de 2,5 év után tényleg alig látszik. 1 év, és már szerintem nyoma sem lesz. Régi emlékek már csak képeken.

Volt, hogy nagyobbodott is, meg nagyon kitüremkedett szegénykémnek, meg hát mit mondjak, elég csúnya is volt. Főleg az édesanya mardosta magát, hogy hogy szülhetett ilyen gyermeket. Nekünk barátoknak fel sem tűnt, meg sosem zavart, meg nem is magyarázkodott. Mára tényleg egy kis tündér kislány lett belőle. Nektek hol van ez az értágulat? Én úgy gondolom, mint a barátnő, is, hogy ha esztétikailag rontja a kislány küllemét, miért ne lehetne kezelni? Mindenképpen célszerű megnézetni orvossal, ne csak a gyerekorvossal, hogy más véleményt is kapjatok. A gyermekorvos pedig nyugodtan adhat beutalót, hogy megnézessétek!

2010. jan. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem a kisfiam úgy született,hogy az oldalán volt,kicsit ki is volt dudorodva,azt mondták,hogy elmúlik,most másfél éves,és már a szine halványodik,és már nincs kidudorodva.
2010. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Persze arra adna, csak én bizonytalanodtam el. Hármasikreim vannak, közülük kettőnek is van (hát én is azon agyaltam, hogy egy könyvben azt írták, hogy a babák 1 %-a születik így , és akkor meg hogy lehet, hogy nálunk meg háromból kettőnek is van!) szóval az egyiküknek a nyakán van, ami ki is látszik, jó nagy szegénykémnek, meg van a bal vállán és kézfején egy-egy kisebb. A kézfején lévő szinte már nem is látszik. Ezek mind teljesen laposak voltak,mikor megszülettek és csak később nőttek meg egy picit és dudorodtak ki nagyon. A másik lányomnak meg a hátán van, az meg még nagyobb. De legalább a hátán van. Amúgy most már kicsit sötétedtek és mintha kezdenének összeesni (persze nem látványosan, hanem már nem olyan feszes rajta a bőr, mint előtte, szóval talán már nem nő).
2010. jan. 11. 21:39
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez a kérdés, hogy ha nem nyúlnánk hozzá, akkor is elmúlna e magától, ha minél később kezeltetnénk, annál rosszabb lenne a hatékonysága?

Lehet a barátnődéknél is, ha nem is kezelik, akkor is elmúlt volna ennyi idő korára, vagy egy kicsit később. Na de persze ki tudja erre a választ?

Csak mert vidékről feljárni a két babával, úgy hogy a harmadikra is vigyázzon valaki, nehéz megoldani.

2010. jan. 11. 21:43
 7/13 anonim ***** válasza:

szia!


A Lányomnak a bal szemöldöke fölött van egy cseresznye nagyságú értágulat, 2 hetesen jött ki neki..először alig volt észrevehető, aztán szépen megnőtt neki ki is van türemkedve kicsit...

Aztmondták, hogy 1 éves korára elmúlik, most 18 hós, de egyáltalán nem múlt el, ugyan olyan neki, mint eddig, most meg már azt mondják, hogy ez nem az a fajta értágulat ami magától elmúlik, és, hogy most vetessük le amíg viszonylag kicsi a gyerek, mert így nem marad meg a nyoma!

Vagy lefagyasztják vagy lézerrel kezelik.

Január végén megyünk a gyereksebészetre!


Üdv: Niki

2010. jan. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kislányomnak van a fején és a karján. Sokszor fagyasztották neki, de úgy látom, h pont a fagyasztásnál fog egy kiscsit megmaradni a helye. Én már bánom, mert nem hallgattam az ösztöneimre, mindenki csesztetett. Most 2 éves és nagyon sokat javult.
2010. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
szia!A kislányomnak születésekor már volt az oldalán,ami már eltűnt teljesen(most 15 hónapos),és pár hetesen lett a vállán,ami most kezd neki eltűnni.Ez elég lassan tűnik szegénynek,mert ez kisseb fajta dió nagyságú volt,és eléégé kitüremkedett neki.Nekem a bőrgyógyászaton mondták,hogy álltalában eltűnik magától,de ha a vállán maradni addigra,mire iskolába megy(azt mondták,hogy nagyon kicsi rá az esély),akkor gondolkozzam csak a lefagyasztáson el,de akkor is csak azért,mert olyan helyen van,hogy pont dörzsölné a táska,de ez álltalában pár év alatt eltűnik.Minden jót
2010. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ma kértem mégis beutalót, felmegyünk Pestre, megnézetjük, de szerintem a kezelést nem kérjük. Azért is döntöttem emellett, mert azon a babámon, akinek a nyakán van tegnapelőtt megjelent egy fehér folt (Úgy 2 mm-es körül), de olyan fura volt, mintha egy pattanás lett volna. Tegnapra meg ez a folt besötétedett, nagyon sötét bordó lett. Nem tudom, mi lehet. Kérdeztem az orvosom, de csak telefonon beszéltünk, és azt mondta, arra gondol, esetleg azért fehéredett, mert ott visszahúzódtak az erek, aztán meg hirtelen mégis túlburjánzott. Hát fura, de majd ott megmondják remélem.
2010. jan. 12. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!