Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babák beszéd-és mozgásfejlőd...

A babák beszéd-és mozgásfejlődésének üteme befolyásol valamit?

Figyelt kérdés
Nem akarok elfogult szülőnek tűnni, mert tudom, hogy a fejlődés minden gyereknél más ütemben zajlik le és ez teljesen normális. Hogyha 3 hónapos korban beszél és mászik egy baba, akkor ez tudomásom szerint nem jelentene semmi pluszt, mert társai úgyis beérik, de azért mégis megkérdezném, hogy ez azt jelenti, hogy esetleg nagyon intelligens lesz vagy ez nem fogja befolyásolni az intelligenciáját vagy egyéb képességeit? Tényleg nem akarok beképzeltnek tűnni, ezért érdeklődök itt, mert nem akarom, hogy bárki is azt gondolja, dicsekedni akarok a gyerekemmel és valótlant állítok (hisz annak nem lenne értelme), de aki már látta, tudja, hogy beszél (szavakat tisztán kimond és órákig eldiskurál), mászik és nem 3 hónaposnak néz ki. Az orvosok is nagyon meglepődnek, mikor mondom, hogy csak 3 hós, de nem merem tőlük ugyanezt megkérdezni, mert nem akarom, hogy azt higyjék beképzelt vagyok. Nincs erőltetve a gyerek és nincsenek átlagon felüli elvárásaim, csak kíváncsi vagyok, hogyha már egyszer ilyen szépen fejlődik, akkor esetleg ez befolyásol-e majd valamit. Ha valakinek van hasonló tapasztalata, megköszönném, ha megosztaná, mert ha tudnám még a képességeit fejleszteni, nem szeretném nem megadni neki a lehetőséget.
2009. febr. 23. 13:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom befolyásol -e valamit, de szerintem a babád átlagon felüli IQ-val született, nagyon jók a génjei és extra tehetséges, ezért tud már olyasmit, amit egy átlagos kisgyerek késöbb csinál. Szerintem örülj neki, figyelj a szükségleteire, de ne eröltesd túl a "tanítást". Esetleg utánanézhetnél a neten, hogy van-e valahol (mondjuk MTA) valami lehetőség, hogy megnézzék és tanácsot adjanak tehetséggondozásra! Szerintem nyugodtan kérdezd ,meg a gyerekorvosodat, nem fog dicsekvésnek tűnni. Az alábbi linken olvashatsz pár gondolatot a "csodagyerekekről".

[link]


Szép napokat, jó babázást!

2009. febr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!