Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a napirendetek 5-6 hónapos...

Mi a napirendetek 5-6 hónapos tápszeres babával? Hozzátáplálás után mikor vannak az etetések, alvások?

Figyelt kérdés
Érdekelne 1 napotok. Felkelés, evések, alvások, fürcsi, lefekvés. Tudom, hogy már ezerszer feltették ezt a kérdést, de nem találom sehol.
2009. febr. 23. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:

5 és fél hónapos a lányom!

Nos reggel 7 kor kel kb, utána egy fél órát játszunk a mi ágyunkban, aztán ő eszik 120 tápot, ezután belerakom a hordozóba a szoba közepére és összetakarítok, porszívozók. Ezután még mindig hordozóban van, beviszem a fürdőszobába velem szembe és én lezuhanyozok,itt a cumit a szájába adom, mert ha kinyitom a vizet attól elalszik, (ugyaniígy a porszívótol, hajszárítótól), mikor kész vagyok már be is tehetem a kiságyba, mert elalszik, ha felkel, ezután kap egy fél üveg bébiételt gyümölcsöt!

Játszunk én közben pakolászok, a földön szoktuk a legtöbb időt tölteni, játszónyönyegen. Aztán megint alszik, a félüveg bébiétel 2 órára elég neki, miután felkelt tejpépet kap, vagy bébiételt táppal, tehát erősebbet, ha ilyet kap 4-5 óránként eszik, délután többet fennt van, de itt is 2 x alszik, Este fél8-kor fürdünk, ezután még van egy fél órás alvás, miután felébred, jól lefárasztjuk, olyan fél 10 körül eszik, és ahogy kiveszem a szájából a cumiüveget, belerakom a cumit és már alszik is, kb hajnal 2-3-ig, itt tápot kap, visszalszik reggel 7-ig.

Valahogy így néz ki, de van hogy ha tudom hogy alvás jön úgy intézem hogy akkor menjünk le, és a jó levegőn még nagyonbbakat alszik!

Remélem segítettem.

Bocs a hibákért itt van a kezemben! :)

2009. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Az én kisfiam 6hónapos,reggel 8körül ébred,tápit reggelizik,aztán picit eljátszik magában amíg én kávézom,reggelizek,felöltözöm.Aztán őt is felöltöztetem,kiszellőztetünk,játszunk és alszik kb 1.5órát.Felébredés után ebédel (főzeléket),mosdás,tea és játszunk.Tisztábatétel után irány a levegő,sétálunk kb.1órát(attól függ milyen az idő),picit szundít a babakocsiba.Uzsi(16h körül),tejpép utána elvan magában,du is alszik 1.5 órát.Este 8h fürdés,utána vacsi (tápszer),böfi és alvás kb.9-kor:),és reggelig szundikál.

6hós kisfiú anyuja

2009. febr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia

A lányom most 5 hós és 1 hetes.

3 hós koráig csak szopott, mostmár tápszeres és gyümis.

a napirendünk a következő:


Hajnal 3 körül tápizik (fél adagot, kokisan),visszaalszik ált fél hatig.

Reggel 6 óra, bekajál rendesen, itt már nem alszik vissza, megy a hepaj, móka kacagás, full kipihent.

9 óra, ekkor szoktam gyümit adni neki. Kaja után egy órával bealszik 20-30-40 percre.

(11 vagy) 12 óra. (A gyümi után van h nem bír ki 3 órát) ilyenkor mindig alaposan belakmározik tápiból. Gyorsan öltözés és irány a park köv evésig, kinnt 30-40 perc alvás.

Du 14.30- 15 órakor kaja, alvás nuku.

17.30- 18 órakor kaja, ezután egy órával bealszik, ilyenkor akár egy órára is.

Nyolc, fél kilenc körül fürdés, ez kb 30 perc. Rögtön utána vacsi: tejpép, néha kis tápi a miheztartás végett, és kb kilenctől alvás - kb 3-ig


elvétve előfordul, hogy nem hajnal 3-kor, hanem 5 -kor kel, és emiatt egy órával korábbra módosul a reggeli menetrend


ennyi :)

2009. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Féléves kislányom reggel kb 6-7 körül tápizik, ha szerencsénk van, visszalaszunk, ha nem, csak heverészünk. Aztán fél 10 környékén egy ü. gyümi. Ha korán ébredt, akkor fél11 körül alszik egy rövidet. Fél1 tájt ebéd, mostmár főzi, egyenlőre nem túl sok, ma pl jók voltunk, mert fél ü. ment le. Általában fél2 körül elalszik, ez a nagy szieszta.:) 4-ig, fél5-ig. Ekkor tápi uzsonnára, fürdés fél8-kor, ez az egy szent és sérthetetlen időpontunk. :) 8 után tápi, amibe általában beleájul.
2009. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam 6 hónapos. Fél ötkor ébred, tápi. Még utána visszaalszik 7-ig. Utána játék, 9 körül fél óra szunyó. Utána 10 körül egy üveg gyümi. Dél körül séta (kb. 1 óra). Után főzelék. 3 körül 3/4 óra alvás 5 körül gyümi.

Fél hétkor fürcsi, majd tápi és alvás hajnalig.

2009. febr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!