Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babák egyedül elalvásával...

A babák egyedül elalvásával kapcsolatban mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nagyon megoszlanak a vélemények.

Babádnál hogy megy, ment az egyedül elalvás


2011. márc. 21. 10:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Első naptól kezdve megpuszilgatom, leteszem, fejsimi, kijövök, és alszik.

Miért ringatnám, ha neki így jó???

2011. márc. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

A kisebbik fiam most 6 hónapos, egyedül, a kiságyában alszik el.A nagyobbik 3,5 éves és csak úgy alszik el ha mellette fekszem és közben morzsolgatja a fülem:)

Szerintem a szülőnek a gyereke igényeihez kell igazodnia, ha egyedül is elalszik, akkor hagyni kell, de ha igényli, hogy altassák, akkor ennek is eleget kell tenni, a lényeg, hogy nyugodtan aludjon el a pici:-)

2011. márc. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Várok még további tapasztalatokat.

2011. márc. 21. 10:41
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ha megy, az nagyon jó, de ha nem, akkor ne sírasd, hogy megtanulja. Alapvetően egy kisbaba nem arra van programozva, hogy tökegyedül elaludjon (mondom, kivételek lehetnek), nem véletlenül maradt fenn annyi altatódal például.

Az enyém 11 hónapos, még mindig cicin alszik el, ez van, nem zavar. Tudtam, amikor bevállaltam, hogy lesznek vele kényelmetlenségek.

2011. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Jaj,nem is azért kérdezem mert én nem akarok altatni,az enyém is cicin alszik el.

Kiváncsi vagyok mások hogy csinálják.

2011. márc. 21. 11:11
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
Szia!Az enyém 3,5 hónapos és ha minden rendben vele,akkor egyedül alszik el az ágyában.Ha vmiért mégis sír vagy nyafog,kiveszem,megnyugtatom.Persze olyan is van,hogy ölben alszik el,ha nagyon nyugtalan napja van/pl.front miatt/de szerencsére ritka.A nagylányom anno nagyon hasfájós,sírós volt,mindig ölben altattam,az lett az eredménye,hogy évekig mellette kellett lennem,míg elalszik.Az én tapasztalatom szerint sokkal jobb,ha megtanítjuk őket egyedül elaludni.
2011. márc. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
7 hónapos a lányom. iszonyat hasfájós volt, 3,5 hónapig minden(!!) este hattól hajnal kettőig ordított, s végül elaléltan aludt el a karunkban. manapság este eszik, közben elalszik, vagy ha nem akkor látom rajta hogy álmos, leteszem a kiságyba, vagy az ágyunkba és már alszik is. tudom hogy ez nem jó, hogy elkényeztetem, de koraszülött volt, azt sem tudtuk életben marad e, s éppen ezért akaratlanul is elkényeztetjük őt. általában mint napközben is látszik rajta hogy álmos, addig játszunk vele vagy eljátszik magában, aztán leteszem és alszik.
2011. márc. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó!


Ez nem elkényeztetés, hanem az, hogy odafigyelsz a babádra!! Azt gondolom Te sem gondoltad komolyan, hogy az lett volna a jó, ha 3,5 hónapig hagyod üvölteni.

Jól csinálod, ne aggódj! :))

2011. márc. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

Pici korban egyet értek a sok ringatással és a közel alvással, de az együtt alvással nem, mivel veszélyes. Valóban történik olyan, hogy a baba azért fullad meg, mert a szülei ráfeküdnek! Tehát nálunk mindig külön kiságy volt, elejétől kezdve, és minden alvás ott zajlott, ami nem a babakocsiban. Első pár hónapban a nappaliban babakocsiban aludt, amigy én tettem-vettem, hogy egy szobában legyünk.

Onnantól kezdve viszont, hogy elkezdenek trükközni a gyerekek, fél-1 éves kor között már nagyon tudnak teszelni, a dackorszaktól meg főleg, ott szerintem a legfontosabb a következetesség, és hogy tudja, mikor van alvásidő, tudjon egyedül is elaludni és visszaaludni. Én pl. sosem adogattam éjjel teát, vizet, cumit, kedvenc plüsst, stb. Ami éjjel kikerül az ágyból, az vissza csak következő éjszakára. Kisfiam ezzel együtt nagyon jó alvó, 11-12 órákat alszik végig egy huzamban, most 2 éves.

2011. márc. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Eléneklem nekik a "Jó éjt gyerek búcsúzik a Füles mára..." meg a Tente baba tentét,közben betakargatom,elrendezem őket,fejsimi,egyik cumizik,másik az ujját szopja ,kijövök és már alszanak is.
2011. márc. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!