Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális, ha 17 hónapos...

Az normális, ha 17 hónapos fiam nem jelzi egyértelműen, hogy éhes/szomjas?

Figyelt kérdés
Csak ugyanúgy nyafog, mint amikor más baja van. Most pl. jön a szemfoga, amiatt is nyűgös, és tegnap is csak 1 óra nyafogás után jöttem rá, hogy éhes, hiszen előtte elég sokat evett, eszembe sem jutott, hogy éhes lehet. Ez azért is érdekes, mert az evésre azt a szót használja, hogy "nenne", ha mondom neki pl, hogy megyünk reggelizni/ebédelni, egyből rámondja, hogy nenne és megy a hűtőhöz, tehát tudja mit jelent, de magától mégsem szól előre. Más dolgokat mutogatással jelez egyértelműen, de ezt valahogy nem tudja, én meg csak találgatok, hogy vajon miért nyűgös. Ti babátok hogy jelez?
2011. márc. 21. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Kislányom majdnem 17 hónapos. Amikor éhes, azt úgy jelzi, hogy a szájába teszi a kis kezét, közben járkál és nyafog.
2011. márc. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam még nem beszél

ha inni kér akkor azt mondja nana, ezt már elég régóta tudja, de ha éhes még csak pár hete kezdett el szólni hogy nyanyanya mámámá ez jelenti hogy enni kér

2011. márc. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 20 hónapos és még nála sem egyértelmű. Ha éhes azt mondja hogy nyami, de a cumiját is nyaminak hívja, úgyhogy ha nyafog, akkor nem tudom egyből mit szeretne. És ő sem jelzi egyből ha éhes, hanem ha megkérdezem tőle akar-e enni, akkor jut eszébe hogy éhes.
2011. márc. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én 15 hós kisfiam nagyjából ugyanúgy csinálja, mint Te, csak ő azt mondja, "Memme!". De mondjuk nála úgy néz ki az evés, hogy ha valaki eszik a családban, neki is kell belőle. Úgyhogy ha nem egy időben eszünk (férjem, nagyfiam, én), akkor mindig megy és kunyizik attól, aki épp eszik valamit. :) Nagyon mókás! Ő is rögtön mondja, hogy "Memme!", ha mondom neki, hogy megyünk reggelizni, ebédelni, odaáll az asztalhoz, és nézi, mit lehetne levadászni róla, amikor már odapakoltam pár kaját. De ő még cicizik is, na azt elég egyértelműen jelzi. Simogatni kezdi a lábam, kezem, hátam, mikor hol ér el és mondja, hogy "Szisszi!" és addig nem tágít, amíg meg nem kapja. Nagyon édes! Én még azt szoktam csinálni, hogy délután kirakok egy kis műanyag tányérra gyümölcsöket (alma, mandarin, banán) meg egy kis kiflit vagy valami bio ropogtatnivalót (kölesgolyót, bio háztartási kekszet), ami épp akad itthon, plusz vizet a csőrös poharába és azt elveszi, ha kell neki. Hát, nem tudom, hogy ez segít-e Neked, hogy leírtam, nálunk hogy megy, de ha nyűgösek, akkor tényleg nehéz néha kitalálni. Nincs más, mint ilyenkor vízet kínálni, vagy egy kis kiflit vagy valamit, amiről tudod, hogy szereti (joghurt, túró), vagy hát a cici... :) Gyors fogkibújást a Kicsinek!
2011. márc. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam, hogy nem minden gyerek tudja ezt még ebben a korban.

Az nálunk sajnos nem működik, hogy kirakok egy tál ennivalót, mert vagy eszébe sem jut enni, hiába van a szeme előtt, vagy egyfolytában eszegetne, és akkor meg a főétkezésekre nem lesz elég éhes. Víz volt kitéve eddig, ivott is magától, de rájött, hogy a csőrösből milyen jól ki lehet spriccelni a vizet, úgyhogy mindig minden csurom víz lett, így el kellett vennem tőle, és is kínálgatnom kell.

2011. márc. 22. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!