Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ébresszem fel 11 órakor két...

Ébresszem fel 11 órakor két hónapos kisfiamat?

Figyelt kérdés
Két hónapos kisfiam este 9-kor elalszik, hajnali 4-kor felkel enni, aztán újra visszaalszik egészen délelőtt 10-11 óráig. Most sem ébredt még fel, pedig már lassan fél 12. Utána egész nap jókedvűen játszik, és csak max. 20-30 percekre bóbiskol el, azt is csak általában a babakocsiban. Estére már kellőképpen elfárad, de ilyen nagy alvás után nem tud mélyen elaludni napközben. Szerintetek hagyjam, hogy így maradjon, vagy valahogy változtassak a napirendjén?
2011. márc. 22. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Alvó babát SOHA ne ébressz fel (persze ha orvosi indok van rá az más, pl. sárgaság).

Anyu mindig azt mondta nekem: ha a baba alszik nyilván álmosabb mint éhesebb. :)

Arról nem is beszélve, hogy fog ez még változni, bőven!!! Nálam három hónaposan átaludta az éjszakát, lassan hét hónapos és megint kétszer kell szopizni.

Pláne ha úgy látod, hogy napközben vidám, kiegyensúlyozott, szépen gyarapszik, van elég pisis pelusa, akkor örülj és pihenj te is, amíg még hagy! :)))

2011. márc. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van,ha nincs egészségügyi indok,akkor addig örülj,míg így van:)
2011. márc. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én egy kicsit másképp látom, mint előttem szólók. Szerintem napközben ébreszteni kell az első pár hónapban, éjszaka viszont semmiképp ne, mert meg kell tanulnia a nappal és éjszaka közti különbséget. De ha ez nem probléma, mert rendesen alszik éjjel, akkor ne változtass! A lényeg, hogy a napi 13-14 óra alvása meglegyen.
2011. márc. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy nem szabad ébreszteni, mert azzal csak rontok a helyzeten, de gondoltam, rákérdezek, hogy Ti hogyan látjátok. Szerintem neki ez még az éjjeli alvás része, mivel a redőnyök le vannak húzva, és számára akkor indul a nap, amikor ébred, és felhúzzuk a rolókat. Biztosan fog ez változni, csak elbizonytalanodtam, hogy esetleg ez nem túl jó így, de csak megerősítést kaptam. Köszönöm, hogy írtatok!
2011. márc. 22. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!