Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le a kisfiamat...

Hogy szoktassam le a kisfiamat a hisztiről, karonülésről?

Figyelt kérdés
Kisfiam sajnos hasfájós volt, így fel lett kapatva.. Már teljesen elmúlt a pocak problémánk, viszont ő nagyon hozzászokott, hogy állandóan cipeljük a fenekét, és most is elvárja. Ma 2,5 órán át hisztizett, és nem hogy csillapodna, még jobban felhergeli magát. :( Mit tegyek, hogy leszokjunk erről?
2011. nov. 10. 20:43
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%

Hány hetes az a rettentő "hisztis baba?

Miért akarod leszoktatni arról, hogy bízzon benned?

2011. nov. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%
mennyi idős? olyan furcsa mert egyrészt az jön le, hogy pici még, másrészt azt írod, hogy fel lett kapatva meg hisztizik tehát nyilván már 1 éves elmúlt, talán 2 is.
2011. nov. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
61%

hm szerintem kb 3 éves korig bizony cipelned kell a fenekét mindenhova. 1 éves kortól már kicsit önállóbb, de 3 éves korig még rajtad csüng mindig.


Ez nem elkapatás, egy gyereknek szüksége van rád, és én soha nem hagynám a gyereket 2,5 órán keresztül ordítani. föleg 1 éves kor alatt, meg egy picit sem.

Késöbb ha hisztizik sem hisztizhet 2,5 órán kerszetül.


jesszusom ha bele gondolok szegénynek még ereje sem maradt 2,5 órán kersztül, nem ájult be a végén? gyámügyet nem hívták ki?

2011. nov. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, mennyi idős a baba. A hasfájás miatt én is cipeltem az első 13 hétben, és utána szintén csak cipeléssel akart elaludni. A derekam viszont a tömegét már nem bírta, így hason altattam az ágyban, közben álltam mellette 10-30 percet, és a popsiját löködtem. Erről most van leszokóban, van, hogy már 2-3 simi elég a hátára, és már alszik is. Igaz, 1,5 éves lett közben. :)

Ha viszont felhergeli magát, és nem csillapodik, akkor akár alvásról, akár játékról van szó, ki kell fárasztani úgy, hogy "beájuljon". Legalábbis én így csináltam, pár hónapig tartott ez az átmeneti időszak. Mert az én fiam is olyan, hogy ha sír, és nem teljesítem, amit kér, mégjobban sír. Így az maradt, hogy odaülök mellé, és játszunk, amíg ki nem dőlünk. Ez nagyon jó, hiszen az önálló játékhoz is példa kell, mivel, mit lehet csinálni, - ezt nekünk kell megmutatni. Kicsit jobban tudnék talán segíteni, ha tudnám, hány hónapos a baba.

De a lényeg, hogy minden gyerek más, ha neki te kellesz, akkor bizony hagysz mindent félbe, ott ahol van, és vele foglalkozol. Sok türelem kell hozzá, az biztos, ezek a problémák hónapok alatt javulnak csak, az agykapacitás növekedésével fordított arányban egyre kevesebbszer kell anya mindenhez. :)

2011. nov. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
76%
Minél többet van testközelben, annál inkább biztonságban érzi majd magát, és annál inkább mer önállósodni, tehát később nem fog annyira csüngeni rajtad.
2011. nov. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
75%

1. vagyok!


Van egy ismerősöm, aki ugyanúgy vélekedik a "gyereknevelésről", ahogy te. Pár hetes babája állandóan alvásba üvöltötte magát - ami engem mélységesen felháborít (ez gyerekkínzás)! Majd kiderült kb. 3 hónaposan, hogy anyukának nincs elég teje, és a baba éhezik... Ezért "hisztizett" a baba hónapokig.

Szomorú ugye?

2011. nov. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Igen, szomorú, hogy éhezett a babája, de az enyém nem éhezik, mert rengeteg tejem van, és a fiam annyit eszik, amennyi neki jól esik.

Egyébként nem dőlt ki a sírás után, mikor hasfájós volt, 5-6 órát is átsírt a pocakja miatt, pedig végig ringattam, mégsem tudtam semmit csinálni, hogy ne sírjon. És a 2,5 óóra sírást ne úgy képzeljétek, hogy le se .. a fejét, mert mellette voltam szinte végig, kb. 10 percig nem, de akkor meg az apja ment oda hozzá.. És közben is felvettük, hogy megnyugodjon, csak aztán visszatettük vagy a szoptatós párnára, vagy a kiságyba.

2 hónapos múlt egyébként.

Csak azt mondjátok meg nekem, hogy az miért van, hogy másoknál működik, hogy elvan a kiságyban a baba, mások le tudták szoktatni arról, hogy állandóan karon legyen? Nem tartom magam kegyetlen anyának, nagyon szeretem a kisfiam. És köszönöm kérdésed, még nem hívták ki a gyámügyet. :)

Egyébként azt mondjátok már meg, hogy titeket a szüleitek anno szerintetek naphosszat cipeltek, hogy ne sírjatok?

2011. nov. 10. 21:54
 8/33 A kérdező kommentje:

Ha egész nap veletek van, ti hogy végzitek el a többi házimunkát? Mert nekem nincs bejárónőm, és a nagyszülők is messze laknak. Egyedül a férjem a segítségem, aki dolgozik ugyebár. És persze a baba körül legyen higiénia, legyen tiszta ruhája, meg mondjuk ne vajas kenyéren éljek, hogy legyen valamitől tejem is, nem? :)

Ja, és hogy áll a bizalmatok a szüleitekkel szemben?

2011. nov. 10. 21:59
 9/33 anonim ***** válasza:
40%

Ohh istenem!!!Hogy tehetted??Örökké lelki nyomorult lesz a gyereked!!Pffffffffffffffffffff....

Mi van veletek szuper anyuk??Mindenki tudja, hogy gyerek, és gyerek között is van különbség!!!Valamelyik tényleg hisztis, van amelyiknek fáj valami-e, álmos,éhes....blablabla...

Mért kell egyből bíráskodni.Összezárnálak a gyerekemmel titeket 1 hétre..olyan hisztis születése óta, hogy hajatok az égnek áll.Hogy honnan tudom?Mert mikor már mindent kipróbáltál (adsz neki enni,tornáztatod hátha a poci, nyúlkálsz a szájába nézed a fogát, be kened Dentonixal, ki szívod az orrát, be indítod neki a Gumimacit, meg próbálod el altatni...), de semmi...na akkor mit csinálsz?Ja és lázat is mérsz...hát ha.Na ilyenkor csak az volt a baja, hogy a karomon akart csücsülni, mert én nem, de drága rokonaim, akik berongyoltak gyereket nézni, mert hűűű de aranyos állandóan kézben hurcolták.És én csináltam e?Hát persze, hogy nem.Nem vagyok h.ülye.Bízik bennem a lányom?Jobban mint bárkiben.Én nem azt tanítom neki, hogy mindig ugrok hozzá, hanem azt, hogy akkor amikor baj van.Pl:Be verjük a buksit, beteg, fáradt...stb.De ha simán uncsizik, amíg én rántott húst sütök, akkor nem veszem fel, inkább megtanítom lefoglalni magát!ÉS ez szerintem mindenkinek a legjobb!!!

Egyik válaszadó írta a sírni hagyó ismerősét, akinél 3 hónaposan derült ki, hogy nincs elég teje.Csak annyit ehhez, hogy ismerősöd elmebeteg valószínű!Minden valamire való anya felismeri a jeleket mi szerint, nincs elég tápláléka a gyereknek.Na mindegy.Kifejthetném de nem fogom.

2011. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
65%

Na igen elég nagymamás ez a "fel lett kapatva" kifejezés. Sok függ a babától ,de a legtöbb így van programozva, akkor érzi hogy jó helyen van, ha "cipeled" a fenekét. Erre találták ki a hordozó eszközöket.

2 hónapig még a nyugisabb gyerekemet is cipeltem ha ébren volt, szinte állandóan! Szerencsére sokat alszanak ilyenkor, akkor megy a házimunka, pedig van még otthol egy másik gyerek is.

Utána egyre hosszabb ideig le lehet rakni őket körforgó alá, hintába, akárhová nézelődni, a 4 hósom most babakocsiban nézi ahogy főzök, teregetek, stb. 10-15 perceket kibír, aztán játszok vele majd folytatom.

Anyám néha próbálkozott hogy besegít idézetekkel amit az ő régi könyvéből másolt ki. Na ezekből tudom hogy miért 0 a kapcsolatunk, miért nem fordultam soha hozzá semmilyen problémámmal, semmiről sem tudott a magánéletemből, ezt hoztam valahonnan egész kicsi gyerekkoromból. Vajon miért?

2011. nov. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!