Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyy bírjátok csinálni a...

Hogyy bírjátok csinálni a házimunkát 6 hos baba mellett? Ha párom itthon van akkor minden ok. de ha nincs kész káosz.6 percig el van aztsan sírás.

Figyelt kérdés
2009. febr. 23. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Viszem magammal a lakásba mindenhova egy pihenőszékben és beszélek és éneklek neki úgy hogy gyakran vigyorgok is neki.Játékot is szoktam a kezébe adni.
2009. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Amikor Zsebibabánk 6 hós volt akkor 2 szer 1,5 órát aludt és én ezalatt az idő alatt tettem rendbe a lakást, mostam, főztem, vasaltam. Beosztottam: délelőtti alváskor főztem,délutánikor pedig vasaltam, mostam, mosogattam..


Én pici kora óta úgy szoktattam h el legyen a kiságyában vagy a járókájában. Nem vettem kézbe, ha sírt odamentem hozzá megsimogattam a buksiját, megnyugodott és mentem tovább a dolgomra.

Ezt már a kórházban való együttlétünkkor is így csináltam és megszokta.


Most már 8 hós és ahol vagyok éppen a pihenőszékében vagy az eteőszékébe csücsülve játszik én pedig mellette vasalok, porszívózok, főzök.

Ha főzök akkor a konyhában mindig kap csetreszeket amiket dobolhat(fakanál, műanyagtál) ezek a legjobb játékok!

2009. febr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Napkozben ket orat alszik a fiam egyhuzamban, igyekszem akkor fozni, takaritani es mosogatni hajnalban szoktam. A ferjem fel hatkor kel es indul dolgozni, a fiam fel hetkor ebred, igy en is kelek a ferjemmel es van egy oram arra, hogy nyugodtan kavezzak, elmosogassak es rendbe szedjem a konyhat, hogy napkozben mar tenyleg csak fozni kelljen. Az egyeb takaritast a baba elott csinalom, beultetem a hintaba es nezelodik.

Ha megis akkor kell foznom, amikor ebren van, akkor viszem a konyhaba magammal szinten hintaban es vegig enekelgetek, azt szereti. Ha elhallgatok, vagy eltunok a szeme elol, akkor kiabalas van.

Ma peldaul ket oran keresztul fozocskeztem es pakolasztam ugy, hogy kozben vegig republicot hallgattunk es enekeltem neki, no meg persze tancoltam es a fejemet raztam hozza, mert azon nagyokat kacag. Az biztos, hogy mas is kirohogne, ha egy ilyen jelenetet vegignezne, mert eleg mokas lehetek...

2009. febr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk elég kemény volt,az elején hajnalba keltem hogy legyen ebéd, rend legalább a konyhába +a nappaliba segítség semmi.Így ment 2hónapos korig aztán már mikor nem bírtam fogtam a babát bele a pihenőbe ki a konyhába amíg főztem takarítottam volt sírdogálás akkor picit játszom vele !Mára már nagyon megszokta 5 hónapos. Kitartás!
2009. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem csak azok hiszik azt, hogy szoktatják a babájujat valamire, akiknek eleve nyugodt típusú babájuk van! Én simogathatom a babám fejét amikor a kiságyban van és elkezd sírni, abszolút nem nyugszik meg, hanem ki akar kerülni onnan és ordít amíg ki nem veszem! Persze, pihenőszéket én is hurcolok magam után, HA AKARJA a babám, el is van benne max. 15 percig, játékkal a kezében vagy anélkül, én is beszélek, vigyorgok, éneklek, de NEM ÉrDEKLI! Ordít és kapálózik, hogy vegyem ki! Szóval, babája válogatja, hogy van-e időnk háztartási munkát végezni vagy sem, és nem a mamája ( mármint a húdeügyi anyuka vagyok hogy így szoktattam). Nekem maradt a takarítónő és az esti főzés, pakolás, amikor a babám alszik!
2009. febr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

tényleg az utolsónak van igaza.az egész babafüggő!!

ha nyugodt a babád könnyen megszokja hogy egyedül is ellegyen,de ha érzékenyebb akkor nem tudsz vele mit kezdeni,akkor főzöl ha alszik.én eleinte éjszaka főztem és mosogattam 22-0 h.közt.másnap ha aludt porszívó felmosás és utána csak a baba.együtt aludtunk játszottunk.most 6 hós lesz,jobban elvan egyedül is.

2011. nov. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!