Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 8 hós baba mellett milyen...

Egy 8 hós baba mellett milyen gyakran sikerül házaséletet élnetek?

Figyelt kérdés

Tudom, tömegkérdés és talán elcsépelt is, de valamit rosszul csinálunk, de nem tudom mit kéne másképp...

Párom hajnali 4-kor kel, hazaér délután 3-4-5 körül, attól függ mennyit kell túlóráznia. Akkor eszünk, kicsit tévézünk, babázunk, beszélgetünk, majd fél 9-kor gyerekfürdetés, amíg apa elpakol és lefürdik addig a babával meztelenkedünk, játszunk majd cici és alvás-lenne, ha könnyen elaludna. De fél 10 előtt nem tudom letenni, addigra apa meg beájul , mert ugye korán kelt.

A délutáni alvás időre tudnék elképzelni egy kis együttlétet, de ahhoz meg ugye előbb meg kell fürödni-mégse szagosan essünk egymásnak - de a gyerek max fél órát alszik, és ezalatt fürödni kettőnknek és még együtt is lenni..hát rekordidő...

A dédihez néha át tudjuk vinni a babát, de általában egész déleőtt ott van (a napirend így alakult ki), nem akarom még délután is "rátukmálni", na meg az kicsit olyan erőltetett is-nem mintha az alvás alatti fürdés és gyors numera nem lenne az...

Szóval nem látom a kiutat, de nagyon hiányzik az együttlét, és nem tudom mit csinálhatnék másképp...

Eddig megvolt nagyjából a heti egy, de ez már drasztikusan csökken.. idén egy kezemen meg tudom számolni, hányszor voltunk együt..és hiányzik!:(

Ötletek? Javaslatok?


2009. febr. 23. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a 8 hós lányunk mellett azért heti 1 - 2 alkalommal össze tudunk bújni , de nekem a párom 6tól 6 ig dolgozik úgyhogy jobban össze tudjuk hozni.

És ha hajnalban kelne a párod egy fél órával elöbb veled együtt?

Vagy...próbáld a délutánt úgy szervezni , hogy te már letusoltál a párod ha hazaér rögtön a fürdéssel kezdje még a gyerek ébren van és mire elalszik már bújhattok is össze.

Nekünk is hozzá kellett szokni a gyors numerához mert ha nem sietünk nem mindig fejezzük be , de tud a gyors menet is jó lenni szerintem.

Minden esetre legyetek találékonyak és össze lehet azt hozni , ha mind2en akarjátok!

Sok sikert!

2009. febr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szolohoz,gyors numera szoktun ezzel viccelödni a párommal nekünk kisgyerekeseknek ez jutott! Azért jó tud lenni! Próba szerencse! Hajrá!!
2009. febr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk ez sosem volt gond, leírom hogyan telik egy ilyen nap hátha tudok ötleteket adni vagy segíteni. Az én párom regge fél ötkor kel és megy és este fél nyolckor ér haza amikor nappalos. Amikor éjszakás akkor este ötkor megy és másnap negyed nyolckor ér haza. Van amikor előre megbeszéljük hogy mikor lesz "akció", de nem mindíg. A lányunk 9,5 hónapos és születése óta kialakítottunk egy napirendet. Az etetések idejét maximum fél órával tóljuk el, vagy hozzuk előre, ha a gyerek úgy igényli vagy esetleg alszik. Normális esetben reggel fél nyolckor kel a babánk. Nyolc fél kilenc körül reggeli, mert ébredés után játszunk és szeretgetjük őt az ágyunkban. Reggeli után játék. 11-kor tízórai majd utána alszik. Ha a férjem itthon van a pihenős napján akkor van amikor ilyenkor kerül sor az együttlétre. Kettőkor van a köv. kaja addigra fel is ébred a kislányunk. Majd játék vagy séta és utána még szundít is kicsit. Ötkor uzsonna, majd játék. Fél nyolckor fürdetés van nyolckor pedig az utólsó etetés. Amint lerakjuk befordul a drágám és alszik. Tehát utána bőven van alkalmunk az együttlétre. De van amikor a délutáni alvásakor mi is szundítunk kicsit így estére fittek maradunk. Tehát minden képpen azt tanácsolom, hogy az alvásidejét használjátok ki, ha erre nincs lehetőség akkor viszont kicsit tegyétek korábbra az esti fürcsit, majd játszatok vele, hogy lefáradjon és így talán korábban és könynebben el is fog aludni. Szerintem nem megoldhatatlan, csak egy kicsivel több "szervezést" igényel. Sok sikert és boldogságot kívánok nektek.

2009. febr. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 3 kisgyerekünk van,a legkisebb 7 hós.A férjem elmegy reggel 6-kor,hazaért este 8-12 között,ha nincs céges úton.Persze itthon még dolgozik.A gyerekeket pedig nem tudom lepasszolni,csak a legnagyobbat néha hétvégére anyumhoz,a középső csak néha marad el,a kicsit meg még nem bíztam másra,nem is tervezem egyenlőre.

Ha összevetem az életünket a tiétekkel,azt hiszem e téren amire a kérdésed vonatkozik sokkal jobban álltok mint mi:))))A házaséletünkre ennek ellenére nem kell panaszkodnunk.Nem kell apának este 10-kor még aludni,nem gyerek.Vagy legalább ne mindennap.

2009. febr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Előttem írta valaki a napirendjében, hogy 8 körül már alszik a kicsi. Nálunk is így van. 7 körül fürdetem, fél 8-kor szopi, 8-kor már alszik. Nagyon ritkán tolódhat picit, de akkor is legkésőbb 9-kor alvás van. Kb. 5 hetes korában alakult ki a napirend, azóta így csináljuk. Ily módon este 8-10-ig szabad a pálya, utána már ébredezik egy szopira a drágám. 7 hós, de még éjjel többször szopizik.

Amúgy mindnetől függetlenül a hosszúra nyúlt szeretkezések már a múlté, most a gyors, de finom együttlétek ideje van.:-)

Azt tudom javasolni, hogy késő délután még menjetek ki levegőzni egy nagyot, a friss levegőn elfárad a kismanó, de tartsd szóval, hogy ne aludjon el. Aztán korai fürdés, vacsi, alvás - talán bejön. Sok sikert!

2009. febr. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy 8 hónaposom van, és egy két évesem, és hasonló problémáim mint a kérdezönek..... :(
2009. febr. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és külön köszönöm, hogy nem olvastatok be nekem, hogy miért nincsenek fontosabb dolgaim...

Apának sajnos nem hogy a 8, de 9 óra alvás kell, hogy ember legyen, így is mindig elalszik délután, ha lepihen kicsit. Néha megembereli magát, és ébren marad, mire a lányt elaltatom, és azért a hétvégéket igyekszünk erre alakítani.

A lány sajna nem alszik el előbb, már mindent kipróbálunk, ezt tudom, sajnos én rontottam el, de igyekszem még helyrehozni.

A délutáni fürdésről már volt szó sokszor, csak ugye az ígéret könnyebb, mint fizikálisan tényleg megtenni.

És tudom, hogy a hosszú szeretkezések nem most kellenek, a gyorsnak is örülünk:-) Mi is szoktunk viccelődni, hogy a 12 perc szintidő megvolt:-))

További szebbeket, és jobbakat, több együttéletet nektek, és nekünk:-)

2009. febr. 24. 19:35
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egyik választ én írtam (a korábban fürdetőset) de nem ez a lényeg, aranyos volt a kommented, hogy apának 9óra alvás kell! Mintha magunkat lánám. Én vagyok az, aki 7 hónapja egyetlen éjszakát sem aludt végig, de a párom panaszkodik folyton, mennyire fáradt. Ha nem alszik 9 órát, ő is használhatatlan. Férfiak!:-DDD
2009. febr. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hihetetlen de ez van:-)

Szintén zenész:-)

Megszoksz, vagy megszöksz.... :-))

El kell fogadni, ők ilyenek.

Szoktam mondani, soha ne kelljen menstruálniuk, nem ám szülni..:-)

De azért imádom!!:-)

2009. febr. 25. 09:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, előző vagyok megint.:-) Én is mondtam a páromnak a múltkor, amikor enyhén, de tényleg enyhén elrontotta a gyomrát és volt egy kis hasfájása, hogy vajon mit tenne, ha menstruálna, vagy pláne szülne??? De így kell őket elfogadni valóban. Azon már csak mosolygok (külön alszunk, én a kicsivel, hogy kipihenhesse magát a párom rendesen, mert én éjjel fekve szoptatok, tehát velem van a gyerkőc, ami nekem is kényelmes, na meg a hálószobába csak át kell zarándokolnom, ha együtt akarunk lenni) hogy éjjel legalább 3-szor szopizunk, de reggel én kelek begyújtani és ébresztem a páromat kávéval, de még olyankor is alig nyílik ki a szeme.:-DDD
2009. febr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!