Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Na akkor most hogy is van ez...

Na akkor most hogy is van ez a glutén bevezetésével? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos,napi egyszer kap tápszert, a többi anyatej. Több helyen azt olvastam, hogy az allergia elkerülése érdekében 4-6 hónap közt már kínálni kell gluténnal, a védőnőm meg azt mondta, csak 8 hónapos korába adjak neki.

Segítenétek?


2011. márc. 23. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Eddig nem ajánlották a glutén korai bevezetését. Most viszont rájöttek,hogy már 4 hónaposan be kell vezetni. Van már olyan orvos és védőnő,aki tud erről,van aki még nem.
2011. márc. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez így van,csatlakozom az előttem szólóhoz!Nekünk a védőnő azt mondta,hogy napi fél háztartási kekszet adhatok neki!Almapépbe tettem neki darálva.Mai napig is a tízórais gyümölcsbe mindig kerül keksz,és így laktatóbb is.
2011. márc. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az ajánlás úgy szól, hogy 4-7 hó közt kell bevezetni a glutént, a hozzátáplálás megkezdésével.

várd meg a 6 hónapot, és a főzelékekkel adj neki kenyérmorzsát, vagy kölegolyót, vagy zabkását a gyümölccsel.


[link]

2011. márc. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szia!tápszeres babáknál 5 hónapos kortól napi egy babakeksz áztatva anyatejeseknél két naponta, szerintem ne adj neki háztartási kekszet először csak babkekszet.
2011. márc. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok babakeksz az a "babkeksz" :DDDDD
2011. márc. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenképp valami babakeksszel próbálkozunk majd. És hát lehet az lesz akkor, hogy majd a hozzátáplálásnál 6 hósan adom neki, így végül igazságosan az ajánlott kezdeti 4hó és a védőnő által ajánlott 8hó közt talán nem lesz gond!:)
2011. márc. 23. 11:56
 7/7 anonim ***** válasza:

az a legjobb!

én azért adtam kenyeret, vizes kiflit babakeksz helyett, mert azokban nincs cukor, állományjavító. nagyon boldogan majszolja a kenyeret.

2011. márc. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!