Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Glutén? Most akkor mi is van?

Alinaaa kérdése:

Glutén? Most akkor mi is van?

Figyelt kérdés

Lehet adni előbb-most olvastam.Milyen ételek i ezek pontosan?Kifli,....A tészta is?Vagy a tojás végett nem?

googlen csak a glutén mentes kajákról írnak.


2011. okt. 11. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet kapni darált háztartási kekszet - én azt használok gyümölcsbe keverve.
2011. okt. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tápszeres babáknál, vagy ha már megkezdődött a hozzátáplálás 4-6 hónap között el lehet kezdeni bevezetni a glutént, anyatejes babáknál 6 hónap után ajánlják. Pl. keksszel, hozzáteszed a gyümölcshöz, vagy a főzelékébe teszel egy kis mokkáskanálnyi lisztet. Fontos a fokozatosság, tehát először csak egész kis mennyiségben, és ha nem tapasztalsz problémát, napról napra lehet növelni. Persze a főzelékbe akkor sem kell több liszt, de pl. a keksz adása növelhető. És igen, arra figyelni kell, hogy tojást ne tartalmazzon a termék. Tehát babakeksz, vagy tészta esetében tojás nélküli tésztával.
2011. okt. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
natúr gabonapép
2011. okt. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva hallottam, anyatejes babáknál lehetőleg 6 hónap körül, mikor a hozzátápit kezdik, mert az anyatej enzimjei így csökkentik az allergia lehetőségét. Tápszeresnél meg mindegy, de fiam tápszeres, és a 6 hónapos kontrollon (másfél hónapja hozzátápláltam) mondta a doki, reméli, glutént is kap, ha nem, kezdjem el.
2011. okt. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a liszt glutén tartalmú, így a kifli, kenyér... mind az.

ha már hozzátáplálsz, akkor lehet glutént is adni (állítólag így kevésbé lesz rá érzékeny).

akár kenyérmorzsát is szórhatsz az ételébe, vagy lehet kapni gabonapépet (Babylove, Milupa), amit gyülöcsbe tudsz keverni.

szerintem ezek jobbak mint a keksz.


a búzán kívül ezek tartalmaznak glutént:

rozs árpa zab


a zabból lehet zabkását is csinálni, az is nagyon jó. én sokszor adtam a babámnak, mert a szorulásán is segített.

2011. okt. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!