Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Búzadarával kezdhetem a...

Búzadarával kezdhetem a glutén bevezetését?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam,de most nem találom máshol.5hónapos a baba,2napja kapott 1mokkáskanálnyi megfőzött búzadarát gyümipéppel.Mennyit adjak neki?Minden nap kéne?

NIncs a családban lisztérzékeny.


2011. júl. 22. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Perzse 100x jobb mint pl a háztartási keksz

de vehetsz sima gabonapépet is

( [link]


mondjuk én bőven 6 hónapos kora után adtam, csak glutén bev. miatt nem téápláltam hozzá idő előtt

2011. júl. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen a búzadara is tartalmaz glutént. Szerintem nem fontos minden nap adni, elég ritkábban is, hisz így már találkozott a gluténnel. De ha szívesen eszi, adhatod neki nyugodtan, hiszen jobb, mint a ki tudja mit tartalmazó kekszek.
2011. júl. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen,azért adok neki inkább azt,mert nincs benne cukor meg az a sok hülyeség.Akkor kb 2naponta elég lesz?nem mondanám,hogy különösebben szereti,de megeszi a gyümivel.
2011. júl. 22. 12:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, hiszen azért "találták ki", hogy találkozzon vele, ismerkedjen a szervezete a gluténnel. Ha két naponta kapja, akkor is megtörténik az ismerkedés. Hamarosan úgyis kaphat egyéb glutén tartalmú ennivalót(pl. kenyérhéj rágcsálás, főzelékek lisztszórásos sűrítéssel pl.)
2011. júl. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
úgy is csinálhatod, hogy kevés vízben megfőzöd, ha kicsit kihűlt felöltöd anyatejjel/tápszerrel.
2011. júl. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

igen, tényleg jobb.


nekünk még a dm-es gabonapép vált be, illetve saját sütésű kenyeremből is kapott 6 hótól.

2011. júl. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!