Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Textil pelust hogyan és mivel...

Textil pelust hogyan és mivel lehet a leggyorsabban mosni, ha kakis?

Figyelt kérdés
Én 90 fokon mosom, de előtte még ki is dörzsölöm a kakit kézzel mosószappannal. Sajnos nagyon fájnak a karjaim, és valami könnyebb, de azért hatékony megoldást szeretnék találni.
2011. márc. 24. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
én csak beáztatom. ahogy leveszem a babámról, már dobom is be a fedeles vödörbe, amiben ecetes víz van. mosásnál csak átrakom a gépbe a pelusokat. én is 90 fokon mosom, néha 60-on.
2011. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kisnita ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam, hogy leveszem a kakit papírral és a pelust ecetes vízben tárolom addig amíg össze nem gyűlik egy mosásra való. (teafaolajat is lehet tenni a vízbe) Utána mosógépben mosom ki teszek a dobba egy kis mosószappan forgácsot és a mosógépbe is a mosószer helyére reszelt mosószappant teszek. 30-40 fokon szoktam kimosni ha pisist mosok akkor csak gyors mosásra teszem be (15 perc) Öblítő helyett ecetet/teafaolajat használok. Szépen kihozza a foltokat. Használtam már több mosószappant is eddig a Venish és a DM-es a legjobb nekem. Ha napon szárítod akkor az esetleges foltok is eltűnnek és a napfény fertőtlenít is.

A rendes tetra pelust lehet mosni hipóban, mosóporral, lehet magas hőfokon mosni vagy kifőzni, de az újabb típusú mosható pelenkákat (Coolababy, stb) csak max 40 fokon és mosószappannal, öblítő helyett pedig ecettel.

Remélem tudtam segíteni.

2011. márc. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kisnita ***** válasza:
100%

jaa azt elfelejtettem írni, hogy lehet kapni eldobható papír betétet amit ha beleraksz a pelusba (közvetlen a baba popsijához tehát nem a pelusok közé) akkor az "megfogja" a kakit és csak le kell venned a papírt, kidobni és a pelus nem lesz kakis.

Most erre a célra elég sok minden megfelel. Kreatív anyuka lévén sok mindent próbáltam már.

Popsi törlő kiszárítva. Ezt a véletlen alkotta mert nem zártam vissza a popsitörlő csomagját és egy pár db kiszáradt. Elég jól megfogja a kakit, bár ha hígabb a széklet akkor nem túl jó. Viszont a 100 Ft-osban lehet kapni 80 lapos nagyon rossz minőségű popsitörlőt (keményebb anyagú nem olyan "pamutos" hasonlít a frissítőkendőre az anyaga) ha ezt kiszárítod ez még a hígabb székletet is megfogja. Törlésre abszolút nem alkalmas, de erre jó. :)

A frissítő kendő is jó bár azt az én babám bőre nem bírta, valami parfüm illatú anyaggal van átitatva amit nem bírt a bőre.

A Rossmannban lehet kapni száraz törlőkendőt. 299.-ért. Nagyon-nagyon jó erre a célra. Ráadásul jó nagy méretű ezért ketté is lehet vágni és 2 db lesz belőle. Nagyon jól megfogja a kakit, nem lesz olyan a pelus alatta.

Próbáld ki és hátha így könnyebb lesz a mosás.

2011. márc. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó ötleteket. :)
2011. márc. 24. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!