Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit teszt a védőnő, ha teljese...

Mit teszt a védőnő, ha teljesen lemondasz arról, hogy kijöjjön?

Figyelt kérdés

Nekünk azt mondta, hogy ebben az esetben a családsegítőnek kell szólnia és ki fognak jönni megnézni, miért tetted. Ez igaz? Nem azért, de most vagyunk 7 hetesek és minden héten akar jönni, eddig volt kint 4szer, a többit valamilyen okkal lemondtam, mert nincs erre időm. Még nem állt be a napirendünk és erre tényleg nincs felesleges időm, mert, ha a gyerek alszik, akkor felébred miatta. A mi esetünkben teljesen felesleges, mert két gyerkeorvosunk is van, az egyik kerületi és házhoz szoktuk kihívni, illetve el szoktunk menni külön is mindenféle vizsgálatokra magánrendelőbe, ezenkívül, ha még bármilyen tanács kellene, van a családban gyerekorvos. Nincs semmi baj a védőnővel, nagyon aranyos, csak felesleges, tényleg annyit csinál, hogy kijön, kérdez pár dolgot, hogy van-e kérdés (ami sosincs, mert, ha van kérdésem, akkor hívom valamelyik gyerekorvost), ennyi. Ő is mondta, hogy nálunk minden rendben van, a körülmények sokkal jobbak az átlagnál, tökéletesek, de neki ez a dolga és nem tud nem kijárni...

Valaki lemondta már teljesen a védőnőt? Ilyenkor hogy zajlik ez az egész? Nem baj, ha kijönnek a családsegítősök, csak ez hogy hangzik már:) Meg ne jöjjenek már mindenféle idegenek a házamba, mikor teljesen rendes család vagyunk és a babának mindene meg van itt, sőt! Le lehet mondani? Mi a teendő ilyenkor?

Amúgy itt az oldalon sokan panaszkodnak, hogy nem jár ki hozzájuk a védőnő, bárcsak nálunk is ez lenne:)


2011. márc. 24. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen,ilyen esetben a védőnőnk kötelessége értesítni a családsegítőt. Ők is ki fognak menni, szétnéznek, majd időszakonként ismét meglátogatnak, ellenőriznek. Szerintem, ha megkérde a védőnőt, hogy havonta csupán 1x látogasson meg, biztos megérti.. Ez az ő dolga... Nem értem, minben zavar a védőnő, hogy azt írod, nincs kialakult napirend... Fél évig ez teljesen normális... Ha meg alszik, nem hinném, hogy felébresztené, ha megkéred az ellenkezőjére... Nem szükséges a néma csend, ha alszik a baba... A családsegítő munkatársai se lennének azok..
2011. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb, ha a védőnőd megy, mint a családsegítő...

Nálunk sem jár a védőnő, és bár nem mondom, hogy szimpatikus (furcsa egy nő), ugyanakkor ha jön nem szokott zavarni, és nem kelti fel a kislányomat. Amúgy szerintem is meg lehet velük beszélni, hogy te mit szeretnél. Kérdezd rá, mondd el az érveidet, hátha meg tudtok egyezni.

S a legkisebb problémád ez legyen, hogy menni akar hozzátok! :)

2011. márc. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom hogy hogy kell lemondani, de az elején hozzánk is hetente járt. (Mondjuk én örültem neki, mert nagyon kedves, és szívesen kérdeztem tőle)Most viszont már vagy 4 hete nem volt, és az előző alkalommal is csak kb egy hónap elteltével jött. Szóval szerintem mostmár nálatok is ritkulna a látogatás. Szerintem jobb ez a már ismert védőnő, aki 1-2 percet ott tölt, mint a családsegítőt hívni. Akiktől lehet hogy mindig más jön. Szerintem már biztos ritkábban fog menni. És szerintem a családsegítősök több időt töltenének ott mint a védőnő. Mi 4 hónaposak vagyunk egyébként, és az utóbbi 2 hónapban 2x jött. Ne haragudj hogy a konkrét kérdésben nem tudtam segíteni, csak gondoltam leírom hogy nálunk is eddig jött sűrűn. És nálunk is rendbe volt minden. Minden jót!
2011. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja! És szerintem a családsegítőt általában olyankor keresik fel ha nem jönnek ki a védőnővel, így figyelembe véve hogy nincs is bajod konkrétan a védőnőtökkel, felesleges variálni szerintem. A családsegítő pont olyan gyakran látogatna. Hiszen ez a dolguk, hogy figyeljék hogy minden rendben van-e a babával. Szerintem ezt ki lehet bírni. És nálunk sosem keltette fel a babát. Szerintem örülj hogy rendes. Pár percet kibírsz, nem kérdezel ha szerinted az orvos jobban tudja, és kész. A családsegítőnek fontosabb dolgaik vannak olyan babákkal, akik rossz körülmények közt vannak. Had menjenek oda.
2011. márc. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A védőnő csak az első időkben jár hetente, 6 hetes kortól 2 hetente, aztán 2 hónapos kortól már csak havonta egyszer kell mennie. A mi védőnőnk legalábbis így jött. Ha aludt a Babám, nem ébresztette fel, éppen csak ránézett, amíg aludt. Nagyon rendes nő, mivel nekünk első baba sok kérdésünk volt hozzá és mindig szívesen segített. Szerintem ne mondd le, már nem sokáig fog minden héten látogatni. Tényleg inkább beszélj vele, hogy elég ha havonta egyszer rátok néz. Neki ez a munkája és örülj, hogy egy ilyen lelkes, becsületes védőnénit fogtál ki!
2011. márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a védőnő 3x volt azóta,hogy megszületett a kislányom.(lassan 7 hónapos lesz)Mi megbeszéltük,hogy inkább én viszem ki hozzá havonta a gyereket és igy nem jön ki hozzánk.

Nálunk is mindig olyankor akart jönni mikor nem voltunk otthon vagy aludt a gyerek.

Igy nekünk is jobb meg neki sem lehet semmi gondja:)

2011. márc. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Engem is idegesített, amíg ennyire gyakran jött, mert jött előzetes bejelentkezés nélkül, amitől a hajam az égnek állt, ráadásul ordított egyfolytában az alvó gyerekem mellett, vagy éppen fel akarta ébresztetni velem. Segítőkész, aranyos, ezt nem vitatom.

Egyébként amióta gyerekorvost váltottam és elmentünk a körzetből nem jön.


Na de a lényeg:

Én megcsináltam, hogy közöltem vele, éppen indulunk, a gyerek félig felöltöztetve, mivel nem szólt hogy jön. Nem engedtem be. Amúgy meg sokszor eleve nem talált otthon.

Szóval lemondani szerintem nem érdemes, mert a családvédelem is menni fog, akkor inkább a védőnő.

Csak kérd meg, hogy mittudomén neked munkád van otthon, ha lehet egyeztessétek már, mikor jönne, mert neked úgy könnyebb lenne.

Máris te adod az időpontokat.

Amúgy a lelkes védőnők szeretnek a jó családokhoz menni, mert szívesen látnak jó példát is. Lehet azért megy annyit hozzátok, felüdülésből :-)

Ha meg nagyon rosszkor megy küldd el vagy egyszerűen ne nyiss ajtót.

2011. márc. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Azt hittem a családsegítősök egyszer jönnének ki, de így valóban jobb a védőnő.

Igazából mindig megbeszéljük előre, mikor jön, csak én sosem tudom előre, hogy alakul a nap:) Mindegy, kibírom, csak tényéeg feleslegesnek találom, mert szakmai segítség van bőven.

2011. márc. 25. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!