Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen elkeseredtem! Csak...

Teljesen elkeseredtem! Csak sirok és sirok! Miért nem mond senki semmit?

Figyelt kérdés
kisfiam 4 éves nem nagyon beszél,elvonul ha sokan vagyunk,koraifejlesztős ovodába jár!elvittük kromoszóma vizsgálatra és az jött eredménynek hogy a 2-es kromoszoma rövidebbik fele hiányzik!Hogy mitől és hogy miért azt nem mondja el senki!Pécsre kapunk időpontot MAJD molekuláris vizsgálatra!mi lehet ez?gyógyitható e?nem tudni!
2011. márc. 24. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kromoszóma betegségeket sima orvosi vizsgálattal sem a terhesség alatt sem pedig a megszületés után nem tudják minde esetben felismerni, főleg, ha nincsenek külső jegyei. Terheség alatt ezeket csupán genetikai mintavétel után udják felfedezni, később pedig szintén kromoszómavizsgálattal. Hogy a kromoszómák mi miatt sérülnek a megtetmékenyülés után, sajnos nehéz kideríteni. Lehet valami öröklött tényező (valéamelyikőtök hordozó), de akár külső hatás is lehet az ok. Az orvos mit mondott? Gondolom, nem csak a kezetekbe nyomták a leletet és kész..

Sajnos a kromoszómahibák nem igazán gyógyíthatók..

2011. márc. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom:-( Nem tudom mit takar ez valójában, de csak nincs komoly baja:-( Én is tutira sírnak, de biztos van megoldás
2011. márc. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
elmentünk mind ketten vérvételre de nekünk jó lett minden eredményünk!a kisfiam eredményéről pedig azt mondta hogy a 2-es krómoszóma rövidebbik fele hiányzik és hogy bővebbet pécsen tudnak mondani!de időpontot vszinű hogy csak 2-6hónap mulva kapunk!tudom nagyon buta voltam hogy nem kérdeztem többet(mst lenne 1000kérdésem is)de akkor teljesen leblokkoltam!
2011. márc. 24. 12:03
 4/12 A kérdező kommentje:
az ovodába agyon dicsérik hogy milyen aranyos és nem hisztizik,de otthon bizony van olyan hogy 2 ember is kevés hozzá!félelem érzete 0!megy minden felé lehet viz,árok vagy bármi!én meg nagyon nagyon féltem!
2011. márc. 24. 12:05
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel van a fő problémád?

Hogy keveset beszél? Mesélj neki mindig, ne értsd meg a mutogatást, vidd logopédushoz, gyerekpszichológushoz.

Hogy nincs félelemérzete? Csak 4 éves. Az én 4 éves fiamnak sincs. Gyerek, majd elmúlik.


Ami a kromoszómákat illeti, azzal semmit nem tudsz tenni, csak várni.

Addig se sírj, inkább mosolyogj, mert megérzi.


Kitartás!

2011. márc. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
szia! hát azt sajnos nem tudom, mire utal a kromoszómavizsgálat eredménye, de nálunk volt a családban egy hasonló eset, gondoltam elmondom hátha megnyugtat kicsit... Nekem a húgom volt ilyen nagyon visszahúzódó, egyenesen gyűlölte az idegeneket, babakéént képes volt betegnek tettetni magát míg el nem érte hogy minden "idegen" elmenjen. Leginkább egyedül játszott és későn kezdett el beszélni is. A szüleink úgy igyekeztek "kezelni" a dolgot, hogy nem hagyták magára, vitték magukkal mindenhova emberek közé, hát nem tudom ez segített-e vagy amúgy is múló állapot volt de mára teljesen normális szociális élete van:) (most 20 éves) remélem, a te kisfiadnál is ez lesz a helyzet...kitartás!
2011. márc. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hétfőre szedd össze magad szépen! A papírokból,címből, nyomozd ki azt a telefonszámot ahol ezt az eredményt adták és hívd fel őket! Mond el nekik kerek perec,hogy amikor ott voltatok,akkor annyira sokkolt a hír,hogy nem tudtál kérdezni,de most lenne egy-két kérdésed. Nem érted mit jelent ez az eredmény és tudni szeretnéd mik a kilátások! Állj a sarkadra és ha az első telefonban nem adnak felvilágosítást,akkor kérd meg, hogy adjon egy másik telefonszámot,ahol adnak! Kötelesek tájékoztatni!

Hajrá és drukkolok,hogy az idő segítsen!!!

2011. márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem tudnak mit mondani.

A gyerekeim orvosa volt az én orvosom is és akkor sem volt fiatal, most olyan 65-70 éves lehet, tehát jó ideje van a szakmában és hatalmas körzetet visz, úgyhogy jópár gyermek megfordult a keze alatt. A kisfiam cukorbeteg lett, ami nekem nem tűnik egy ismeretlen, ritka betegségnek, és azt mondta, nem tud semmit mondani, nemigen volt cukorbeteg gyerek a körzetében. Meghallgat, érdeklődik, de igazán hozzászólni nem tud. És csodálkozik, ha mondom képzelje így van-úgy van.

A kromoszóma betegségek meg még ritkábbak, lehet alig van orvos az országban, aki érdemben tudna bármit is mondani. És az, hogy valamit valamikor hallottak az orvosi egyetemen, lehet az ma már nem is állja meg a helyét és esetleg egy totális hülyeséget mondanának, ami feleslegesen megrémítene. (például a cukorbetegség kapcsán mesélte alaki, udvarolt neki egy orvos, aki végül szakított vele, mondván az orvosin azt tanították neki, hogy cukorbeteg nőnek nem lehet gyereke és egyébként is max 10 éve van hátra. Jó nem most tanulta, hanem x évvel ezelőtt, de azóta már fejlődőtt a tudomány, többet tudnak erről a betegségről és nem temetik azonnal a cukorbetegeket. De ő nem képezte magát, x éve hallott valamit az egyetemen, ami már akkor is hülyeség volt)


Majd kiderül, várj türelmesen és tényleg csak szakembert kérdezz meg és az ő véleményére adj, mert mondom a cukorbetegség kapcsán én annyi rémisztő és ostoba dolgot hallottam, hogy elmondani nem tudom.

És ne rémülj meg, sok betegség gyógyítható, kezelhető, karban tartható, folynak kutatások.

2011. márc. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Miért merült fel a kromoszómavizsgálat lehetősége? Csak úgy nem jut az embernek eszébe, és egy olyan kisgyerek, aki nem beszél vagy visszahúzódó elvigye kromoszóma vizsgálatra.

Papírt gondolom adtak. Ha nem is magyarul, de latinul kell legyen valami ráírva.

2011. márc. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocsass meg, de miert nem nezel kicsit utana a net-en?

Itt van egy angol lista (lap vegen) milyen betegsegekre utalhat, az elso az autizmus.

[link]

2011. márc. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!