Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tegnap teljesen elkeseredtem...

Tegnap teljesen elkeseredtem és csalódtam. Más anyuka is érzett így? Mi vált be?

Figyelt kérdés
Kisfiam 24 hónapos, csodálatos, aktív, mosolygós kis ember, nem kis méretű, izmos kisfiú.Ennek ellenére azonban korántsem meri megvédeni magát.Ha elvesznek tőle játékot vagy arrébb lökik, hagyja magát és csak nézi, hogy miért csinálják vele.Tegnap átjött hozzánk egyik kis barátja, aki agresszív kisemberke, állandóan rámászik, belé kapaszkodik, hogy pl. felálljon.És ami nagyon fáj, tegnap kisfiam hátat fordított neki, elindult egy cica felé és a kisfiú futott utána, majd hátulról a földre teperte a betonon.Csak a könyöke repedt fel, de ennél rosszabbul nem éreztem még magam.Az én masszív, erős fiam zokogott...Tudom, hogy a kisfiú és a szülei főként a hibásak, de mit tegyek, hogy bátrabb legyen és fellépjen a maga érdekeiért?
2010. júl. 28. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Könyörgöm...Még csak 2 éves a gyerek!!! Már kun-fu leckéket akarsz neki adni? Ha nagyobb lesz, akkor megkomolyodik, akkor kondizhat, de ne erőszakra neveld fel!
2010. júl. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Természetesen nem erőszakra tanítom a fiamat, csak szeretném ha a játszótéren nem vennék ki a kezéből a játékot, vagy ne rúgjanak belé, ha útban van.Talán ez azért normális szülői reakció, könyörgöm.
2010. júl. 28. 10:51
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
hát igen, ez nem egy könnyű dolog ilyen sok neveletlen gyerek mellett, akikkel összefutunk itt-ott... Nekem 1 hete volt, hogy az 1 éves kislányomhoz odajött egy 3 éves kislány a játszótéren, előbb átölelte, majd a fejére ütött:S az én kislányom egy nagyon barátságos csajszi, mindenkire nevet és rögtön haverkodik. Ezért is esett nekem is rosszul. Nem tudom, hogy kellene kezelni ezeket az eseteket.... leüvölteni nyilván nem lehet a másik gyereket. Bocs, tudom hogy ez nem segít Neked, de kíváncsi vagyok más válaszára is.
2010. júl. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell elkeseredni, még csak kicsi. Ha nem zaklatja fel, hogy elvettek tőle ezt-azt, akkor hagyd békén. Ha felzaklatja, akkor mondd meg neki, hogy menjen, és vegye vissza. És egy ilyen korú gyereknél nem feltétlenül a szülő hibája az erőszakosság, a legtöbb gyerek ilyenkor agresszívebbé válik, és csak fokozatosan lehet erről lenevelni.

Nem kell csalódottnak lenned sem, mert a kicsi érzi, hogy mit gondolsz, és csak azt fogja tudni, hogy valamit nem jól csinál, ettől pedig teljesítménykényszeres lesz. Ne csináld ezt szegénnyel, most fedezi fel a világot, majd rájön, hogy mit kell tennie, hogy érvényesítse az akaratát. Te meg legyél rá büszke mindig, nem túl szép, hogy egy két éves gyerekben csalódsz, mert nem úgy viselkedik, ahogy te elvárod.

2010. júl. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Ne aggódj nekem is ilyen volt a kisfiam még 2 és fél évesen is. Aggódtam, hogy majd az oviban sem fogja megvédeni magát. Sokat beszéltünk erről és én azt mondtam neki mindig, hogy nem bántunk senkit, de ha téged bántanak, add vissza. Ez be is vált nekünk, egyáltalán nem verekedős, de már nem "nyuszi", ha bántják rászól a gyerekre, vagy meglöki.

Szóval megértelek, de még sokat változhat a dolog.

2010. júl. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem a babámban csalódtam, ő egy igazi mosolygós angyal, hanem abban, hogy mennyi szörnyen agresszív kisgyerek van (a tegnapi kisfiú nincs 2 éves), és a szülők mennyire nem fegyelmeznek és nevelnek.
2010. júl. 28. 10:58
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Hatalmas tévedésben vagy. Nem feltétlen a szülő hibája, hogy a gyerek agresszív. Van aki hiába neveli rá a gyerekét,hogy ne üssön akkor is üt. Elvégre két éves forma gyerekekről beszélünk, akik még nem mindent értenek meg. Az én kisfiam 16 hónapos volt amikor egyik napról a másikra ütögetni kezdett. Pedig soha nem látta senkitől!!! Egyszer nem volt megütve. Nem érzem magam ettől rossz szülőnek és rendesen nevelem a gyerekem!!! Nagyon hosszú idő volt, mire megértettük vele, hogy nem szabad. A legtöbb ennyi idős gyerek ilyen. Az én fiamat is megütötték már egypárszor a játszótéren, de eszembe nem jutott, hogy leszidjam a másik gyereket, vagy azt feltételezzem, hogy nem nevelik. Még picik ne várjunk már tőlünk csodát! Az persze teljesen más ha egy nagyobb gyerekről van szó.
2010. júl. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A mi gyerekünk is tépkedett, csapkodott 16 hónaposan, leszoktattuk róla, és elmagyaráztuk neki, hogy ne csinálja.Én olyan szülőkről beszélek, aki észre sem veszi, mit csinál a gyereke (észre sem akarja venni), vagy még rá se szól és nevet azon, mit tesz a gyereke...ilyen szülőből is ismerek egy jópárat.
2010. júl. 28. 11:25
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Dr Ranschburg Jenő válasza egy hasonló problémával kapcsolatban:

Kedves Tanár Úr!


Nagy tisztelőjeként engedjen meg egy számomra fontos kérdést. Egy 3.5 és egy majdnem 1 éves fiúcska szerencsés és boldog anyukája vagyok. A kérdésem a nagyobbik fiammal kapcsolatos. Alex boldog, kiegyensúlyozott, csintalan kisfiú, az a típus, akire azt mondják „még a szeme sem áll jól”. Korát meghazudtolóan intelligens, gyönyörűen, választékosan beszél 2 nyelven, barátságos, félelmetesen sok energiával rendelkezik. Rengeteg szeretet van benne, mégis kicsi kora (1.5-2 év) óta az agresszivitás erősen felfedezhető a viselkedésében. Eleinte rám és a nagymamákra emelte a kezét, a kistestvére nyakát rendszeresen szorongatja (így fejezi ki a szeretetét), a mai napig kezet emel rám a legbékésebb, legszerteteljesebb pillanatokban is (meseolvasás közben majd beverte az orromat)és az óvodában is kiveszi mások kezéből a játékokat és rendszeresen megüt kisebbeket, nagyobbakat. Nem értem viselkedését mert én nagyon szeretgetős, puszilgatós anyuka vagyok, kisfiamat rengeteget szeretgetem, tőlünk nem láthatja ezt a viselkedést. Tanácstalan vagyok mi a helyes út, már észrevettem magam, hogy kezdem „rosszfiúnak” látni és láttatni őt. Nagyon kíváncsi lennék mit tanácsolt.

Ezer köszönettel,


K. Adrienn



Kedves Adrienn!


Ne engedjen a felszínes jegyek „csábításának”, és semmiképpen se lássa „rossz gyereknek” a kisfiát. Életük első éveiben a gyerekek még nem nagyon tesznek különbséget az én és a másik között, képtelenek tekintetbe venni mások érzéseit, érdekeit. Így azután viselkedésük gyakran „agresszív” (pl. kitépik a másik kezéből a játékot), anélkül, hogy valóban – a személyiség szintjén – agresszívak lennének. Mindezt tetézi, hogy érzéseik is differenciálatlanok, a nagy „gomolyagban” nehezen válik szét az indulat, a szeretet, a düh, a harag és a többi érzés. Így azután – mint ezt levelében is említi – gyakran előfordul, hogy kitörő pozitív érzéseiket (szeretetüket) agresszív viselkedés kíséri. Mindez átmeneti állapot. Segítsen kisfiának abban – hiszen intelligens, gazdag szókincsű gyerekről van szó – hogy érzéseit minél pontosabban megfogalmazza, és ezekhez lehetőleg megfelelő viselkedésformákat kapcsoljon. Az óvodában pedig rendszeresen tapasztalja majd, hogy az egocentrikus viselkedés nem vezet sikerekhez a kortárscsoportban. Meglátja, néhány hónap alatt „lekopnak” ezek az az óvodáskor előtti időszakra jellemző viselkedésjegyek.

2010. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!