Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egészségügyi okokból fekve...

Egészségügyi okokból fekve tudom szoptatni a kisbabámat. Már 9 hónapos. Rendesen eszik más ételeket is. Mikor fog leszokni arról, hogy cicivel aludjon el?

Figyelt kérdés
2008. febr. 7. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Akkor, amikor erről leszoktatod. Szoptasd meg, majd rakd be a kiságyába és ott el fog aludni.

Bár szerintem nehéz dolgod lesz, mert ugye eddig megszokta, hogy a ciciden aludt el.

Kitartást!!!

2008. febr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha neked már terhes ez, akkor persze szoktasd le, de ha Te még bírod, Neki az a jó, ha akkor hagyja ezt el, amikor ő akarja. Vannak gyerekek, akik akár 2-3 éves korukig is igénylik ezt. Aztán a szülők vagy hagyják, vagy nem. Én annak a híve vagyok, hogy hagyjuk, amíg lehet. De a fekve szopi miatt Neked már lehet, hogy ez nehéz, ha nem bírod, próbáld fokozatosan átszoktatni más elalvási módszerre.
2008. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Magától nem fog erről leszokni, hiszen ez neki nagyon kellemes, de jó lenne átszoktatni arra, hogy magától aludjon el. (Nem akarok dicsekedni, de nekem a három hónapos fiam két nap szoktatás után képessé vált erre, de ezt tényleg csak azért mondom, hogy már igen pici korban meg tudják ezt tanulni.) Amikor látod, hogy már csak cummog, akkor fektesd be az ágyba, tegyél mellé egy "anyaszagú" ruhát - ez nálunk bevállt, a hálóingemmel alszik -, aztán saját megítélésed szerint vagy van cumija, vagy nincs (szerintem nem árt a cumi, de ezt magánvélemény). Maradj mellette, amíg teljesen el nem alszik, simogasd, énekelj neki halkan. Nem lesz könnyű, de ha következetes vagy, akkor max. egy hét, és megszokja. Csak legyél határozott, és ragaszkodj hozzá, hogy az ágyában aludjon el. Ha sír, vedd fel nyugodtan, de még ébren rakd vissza.

Erre majd bitzos megkapom, hogy azért vagyok az anyja, hogy elringassam, meg hogy azt kell csinálni, amit a baba szeretne, de szerintem akkor teszek jót a gyerekemmel, ha megtanítom arra, hogy saját magát is el tudja altatni és teszem teljesen magamtól függővé.

2008. febr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Félreértés ne essék, senkit nem akarok bántani, dee: én nem láttam még 20-30 évest cumival, vagy cicivel a szájában... Szerintem ez nem vicces. Előbb útobb ugyis abbahagyja, lesz idő, mikor ő már úgy érzi nagyfiú/lány ahhoz, hogy mamival aludjon el, de ha ezt nem is, akkor lesz olyan mikor saját kuckóra vágyik. Tehát el fogja hagyni a cicizést, ha önnálosodni kezd/fog.

Én hagynám, de ez én vagyok.

2008. febr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
31%

Elvileg más nő ugrálna örömében, hogy a pici még igényli a cicit, mivel nincs táplálóbb a babáknak mint az anyatej a mamának meg nincs jobb, minthogy a baba leszívja rólunk a "fölösleget".

De mindenkinek a saját döntése.

2008. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!