Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki és mivel bántott meg a...

Ki és mivel bántott meg a legjobban a gyerekneveléssel vagy gondozással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2011. márc. 24. 21:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjem. Szerinte nincs megnevelve a 21hónapos fiunk. Neki nem kikapcsolódás,ha a családjával töltheti az idejét és esetleg ő is próbálná nevelni.Ha jól viselkedik a gyerek arra büszke,de ha nem csinálja at amit mond neki már ráordít. A gyerek sír és minden az én hibám. Ja és a gyereknevelés(gyed,gyes alatt) csak "szórakozás",míg ő keményen elzsibbasztja a hátsóját a munkahelyén ülve.
2011. márc. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Engem azok a kerdesek-valaszok, amik leszoljak a tapszeres babakat. Vagyis inkabb az anyukajukat.
2011. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Anyósom. Mikor kijelentette, hogy az ő dolga sokkal nehezebb volt mint az enyém, mert a fiú elevenebb. (egyetlen fia van, a férjem, nekünk 3 lányunk)

Fogalma sincs milyen egy lányt nevelni, azt pedig nem is sejtheti, hogy milyen 3 lányt nevelni.

Persze rengeteg "jótanácsa" van, még szerencse, hogy jó messze lakik és csak ritkán találkozunk.

2011. márc. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Anyukám és nővérem egyfolytában.Nővéremnek van egy 3éves kislánya.Ha anyunál vagyunk és ők is,nem hallgatok mást,csak az okoskodásukat az én lejáratásomat.Ez minden alkalommal így van:-ez a gyerek agyon van öltöztetve

-ezen a gyereken alig van ruha,szegény biztos fázik

-Jaj de kis sovány ez a kislány,biztos nem eszik rendesen

-vidd el orvoshoz,olyan kis sápadt

-....

és még sorolhatnám.Ja mikor megszületett,anyuhoz mentünk 2hónapig ott laktunk,mi házunk nem készült el.Egyikük sem tudott szoptatni fogalmuk nem volt az egészről.Állandóan a tápszerrel járkáltak be a szobába,szegény gyerek biztos éhes.És jöttek a tanácsaikkal.Kislányom pont 2éves koráig szopizott.Amugy 2évesen 88cm és 11.5kg.Nem kövérke de soványnak sem mondanám.Szóval nekem nagyon megnehezítették az első napokat.Mostanra valamennyire már tudom kezelni.

2011. márc. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
azért sír a gyerek,mert éhes,mert nincs elég tejem(1,2 kilót hízott egy hónap alatt,hova kellett volna még több tej?a hasa fájt.nehéz volt felfogni.miért adok neki üveges gyümit,miért nem reszelek almát?csak mert azt jobbnak láttam,én dolgom.miért vágtam le a haját?miért nem veszem fel,ha nyöszörög?mert nem akarok ölbe babát,akit első nyikkra fel kell venni.meg lehet nyugtatni anélkül is.ezeket közeli családtagok mondták
2011. márc. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A gyerekorvos. Az 1 hónapos státusz vizsgálaton megkérdezte, hogy ugye átalussza az éjszakát? Mondtam, hogy nem, 2-szer kel fel enni. Erre megkaptam, hogy az nem jó, valamit biztosan rosszul csinálok, mert 1 hónaposan már végig kéne aludnia. Na meg nem szabadna 6-nál többször ennie egy nap. Na akkor, ott egy világ omlott össze bennem, és elhittem, hogy rossz anya vagyok. Aztán a védőnőm megnyugtatott, hogy 1 hónaposan még bőven normális, ha felkel éjszaka. És ha éhes, akkor ennie kell. Ha 6-szor egy nap, akkor 6-szor, ha 8-szor, akkor 8-szor.
2011. márc. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Meg azzal is buzerált, hogy 1 hónapos korára a gyerek miért csak 800 grammot hízott a kórházi hazahozó súlyához képest?
2011. márc. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szülés utáni depresszióm van, nagyon mélyen benne voltam (anyaság elutasítása, agresszív kényszergondolatok, stb...) iszonyat nehezen jövök ki belőle, napi 6 gyógyszert vagyok kénytelen szedni. Szégyellem magam mélységesen, hogy ez van, és boldogan szoptatnék, ha lehetne.

Mentem a nőgyógyászomhoz rákszűrésre, aki a mellek fizikális vizsgálata közben megkérdezte tőlem:

"-Na és kedves anyuka, szoptatja még a babáját?"

Mondtam neki, hogy a depresszióm miatt gyógyszereket vagyok kénytelen szedni, így nem szoptathatok. Erre ő ezt mondta (szó szerint idézem):

"-Hát akkor mit csinál azzal a szegény gyerekkel? Éhezteti?"

Ezután a beszólás után még elmesélte, hogy bezzeg az ő lánya az anyák gyöngye, mert az első gyereke még aznap is szopott, amikor ő már ment a második babáját szülni.

Azt hiszem ennél nagyobb arculcsapás nem is kellett.

Mondanom sem kell, hogy majdnem lefordultam szégyenemben a vizsgálóágyról... Nagyon megbántott, nem ezt vártam tőle. Évek óta hozzá járok, évek óta megbízok benne...

2011. márc. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
az én fiam 8 honapos, és anyossal lakunk, nincs olyan nap hogy ne mondaná el, hogy neki mennyivel nehezebb volt, meg hogy ne vegyem fel a gyereket ha sir,m meg hogy egy hét alatt kikezelné a hisztiket, de segiteni semmit nem segit 5 percet se egy nap. mindenkitöl ezt hallgatom hogy milyen nyafogos a fiam, hogy nincs elk 5 percet egyedül. és hogy valamit elrontottam.. én ugy érzem pedig jo anyukája vagyok.
2011. márc. 25. 09:55
 10/12 anonim ***** válasza:
Exférj, szerinte a nevelésem miatt lett autista a gyerekünk.
2011. márc. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!