Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek, hogyan kezdett el...

Kinek, hogyan kezdett el mászni és járni a babája?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam most 6 és fél hónapos, de mindig is utált hasalni, most is kb.3-5 percig ha bírja, ebből nem hiszem hogy lesz mászás. Ülni nagyon szeret egyedül, és mostanában ebből az ülő helyzetből löki felfelé magát, aminek rendszerint nagy pofira esés az eredménye.Így próbálkozna az állással?(Kiságyban már 2x felhúzta magát.)
2009. febr. 24. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom a jövő héten tölti a hét hónapot. Neki nincs gondja a hasalással, mégsem hajlandó mászni. Viszont bármikor klasszul feláll. Állítólag én is kihagytam a mászást, cserébe 9 hónaposan jártam. Lehet, hogy a lányom is így lesz vele.
2009. febr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az allassal meg raertek, boven.

A kisfiam nem nagyon maszott, inkabb kuszott a foldon.

A jarasa pedig ugy volt, hogy 2-ot lepett, es leult. Masnap mar 3-4-et lepett, es ez igy ment mindennap tobbet lepegetett egyedul, de eloszor ugy ment, mint egy reszeg, rengeteget nevettunk, mert jobbra-balra dulongelt, irto tunderi volt.

Eppen 1 eves volt, amikor elindult.

A vedonom mindig figyelte, hogy hogyan fejlodik a baba. En soha, de soha nem hasonlitottam mas babahoz, hiszen minden baba mas. Nekem fontosabb volt, hogy a vedono, aki rengeteg babat lat, megnezi mit tud, es a gyerekorvos is.

Te se hasonlitsad senkiehez, ha egeszseges, szepen fejlodik, mindennek eljon az ideje.

Jo babazast, es jo egeszseget nektek!

2009. febr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom már másfél éves, tehát túl van 'mindenen', ezért tudok nyilatkozni. Korán stabilan ült teljesen egyedül, 6-7 hós korától használtunk néha kompot 10 hóig, ameddig egy nagyot nem esett vele, akkor eltettem. Onnantól sokáig kézenfogva sétálgatott, így kényelmesebb volt neki, mint a bútorokba kapaszkodva, több helyre 'eljutott'. Viszonylag későn kezdett egyedül járni (15 hósan kb), mert a hosszú gyakorlás során elég sokat esett és elbizonytalanodott, de ez habitus kérdése. Hason lenni ő is mindig utált, ennek eredménye képpen 16 hósan tanult meg mászni egy 11 hóstól. :-)

Üdv.

2009. febr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, én nem siettetem, csak mivel 1. babás vagyok, nem tudom pontosan, hogy mi minek a jele. Örömmel figyelem csak,ahogy napról-napra egyre ügyesebb.
2009. febr. 24. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!