Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek korán kezdett beszélni...

Akinek korán kezdett beszélni a babája, az utánzást is jóval korábban kezdte, mint az átlag? És az utánzásból mikor lettek önálló szavak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
enyém soha nem utánzott. voltak szavai elég korán amiket használt, aztán egyik napról a másikra folyékonyan beszélt mondatokban.
2011. aug. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam 10-11 hónaposan mondta az anya(aja),apa,baba,papa,mama szavakat tudatosan.egy évesen már kezdte az állathangokat utánozni,14 hónapos korára 21 állathangot utánozott,párnak a nevét is mondta mint pl boci,cica stb.olyan 18 hónapos korában már használt 2-3 szavas mondatokat,20 hónaposan összetett mondatokat.most két éves lesz,ragozva folyékonyan,tisztán beszél.már hamar mondta utánunk a szavakat,de ahogy telt az idő,már nem csak utánunk mondta,hanem használta is a szavakat,tehát tudta a jelentésüket,és akkor használta,amikor kellett.
2011. aug. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 6 hónapos kora óta utánoz.Az első a "baba" volt!

14 hónapos és kb.20-30 szót mond érthetően.A doki is megdicsérte.Utánoz szinte minden általa ismert állat hangját.És megmutogatja a testrészeit magán.Viszont nem hajlandó még járni.A mozgása mindig le volt maradva a kortársaitól.

2011. aug. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

És mikor kezdett el önállóan szavakat mondani? Ami már nem csak utánzás volt?

Mert a kislányom most 6 hónapos, ő a háp-háp-háp-ot utánozza, bár még csak ább-ább-ább. Persze a hangsúly ugyanaz, ahogy mi is mondjuk.

És a védőnő szerint korán fog beszélni. Csak nem igazán tudom, mi számít koránnak? Én pl. 8 hónaposan kezdtem el tudatosan használni az apa szót. És ez örökletes dolog, én úgy tudom.

Egész nap magyaráz, be nem áll a szája. :)

2011. aug. 29. 09:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok:

9 hónapos volt,hogy először mondta tudatosan hogy mama,amikor meglátta anyukámat(előtte sokszor mondogattuk neki,hogy így mama,meg jön mama stb.)Én is nagyon hamar beszéltem és a lányom is nagyon hamar fog!Sót ha mondókázunk,vagy valami olyan dalt éneklünk amit szeret,ő is "mondja",a hangsúly ugyanaz mint a mienk,csak halandzsába :D!Nagyon cuki.De rengeteg érthető szót mond és mindig tudja mikor kell használni.Pl.ha biciklizünk és döccenőn megyünk át,mindig mondja,hogy hOppáá:D

2011. aug. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

7és fél hónapos kora óta mondja nekem mámá, a kajának pápá, 1 évesen megnevezte a hintát, ha hintázni akar mondja hinta. kettőig számol, hallo dádá mondja a telefonban (kb 2 hónapja mondja. azért dá mert az apukája román , dá igent jelent, biztos hallotta hogy ugy felelek) ritkán utánoz.

én nem tudom mit jelent a korábban mint az átlag, de csodálom hogy a hintát kimondja tisztán és azt hogy egy-kettő

13 hónapos kislány anyukája

2011. aug. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!