Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megüt a guta. Megvettünk egy...

Megüt a guta. Megvettünk egy házat ahol a jobb szomszéd 300 csirkét tart, a bal meg vagy 20 bárányt, szanaszéjjel az udvaron, embertelen körülmények közöztt. Az utóbbi konkrétan már kimeriti az állatkinzás fogalmát. Mik a kilátásaink?

Figyelt kérdés
Ja,természetesen két pici babával költöznénk oda.Hatalmas bűz van nyaranta a birkák miatt,abszolut nincs velük törődve.
2011. márc. 25. 13:15
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Az álltoknak létrehozott istállókba nem férnek be az állatok,mert egy méter magasan áll benne az ürülék.Télen nyáron kint vannak az állatok egy rakás ocskavas küzütt az udvaron,állatorvos nem látta még őket,enni inni alig kapnak.Ez tuti nem szabályos.nagyon remélem az illetékes szervek nem lesznek közömbösek,aszerintem ez már bőven állatkinzás.
2011. márc. 25. 13:34
 12/22 anonim ***** válasza:
73%

Jobban meg kellet volna fontolni a házvásárlást!

Igen azaz önkormányzat ahol a polgármester és a jegyző van...

2011. márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ezen már kár rágódni!

Hát, ha átkólicál hozzátok egy két állat nehogy visszaadd, jó kis csirkepörkölt,birkapöri....

bocsi hogy humorherold, de erre rá....

Szerintem semmit nem lehet a szomszédokkal csinálni. Ha felnyomod őket akkor meg mégjobban megkeserítik az életeteket.

2011. márc. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
65%

Falu? Na akkor ne csinálj semmit!!!!!!

Én városból költöztem falura. Így nem csak a két szélsőt haragítjátok magatokra!

Körjegyzőség, vagy Önkormányzat. De ott nincs antsz. Az csak nagyobb városokban van.


Üdv:

Egy falusi csirke

2011. márc. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Akkor több mint valószínű,hogy patkányotok is lesz:(


Anyukám szomszédjában is lakik egy állattenyésztő,többen feljelentették már az ántsznél,önkormányzatnál,történtek is lépések,rendrakás,kivitték a teheneket a tanyára,stb.Ennyi állatot nem is lehet bent a városban,községben tartani,van rá rendelet.De ez az ember nagyon gazdag,folyton lefizet mindenkit,korruptak,így azóta is ott bűzösködik meg traktorozik a "falu" közepén..

2011. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Több szomszéd is pia az emberre,ez miatt!Még a saát exfelesége is,akinek a háza mögött tartja az állatokat,merthogy ő nem ott lakik,csak néha odajár adni nekik egyb kis ennivalót.Amugy nem százas az öreg.Egyébként nem különösebbet érdekel kit haragitok magamra....rühellem azt az egész bagázst.Fuuuu,de pipa vagyok,komolyan mondom fel tudnék robbanni.Amugy a másik szomszéd egyszer már megfőzte az egyik átkószált állatot,de hát én biztos nem fogom agyoncsapni.
2011. márc. 25. 13:45
 17/22 A kérdező kommentje:

Amugy igen,patkány is van nála.Én városi lány vagyok,én nem tudtam ezt eddig felmérni hogy ez mit elent.Patkányt eddig nem láttam csak a képeken a pincénkben ha irtás volt...Ez az ember nem gazdag,szerencsére.Meg egyébként állitólag nem is százas.A saját gyerekei sem hordják oda az unokákat épp ez miatt.

A legtöbb ember a faluban nem is sejti mi megy ott a ház mögött. Amugy meg nehogy azt hidjétek valami olcsó kis házat vettünk ám meg....szerintem a férjemet elvakitotta a nagy telek,hogy milyen jó lesz neki majd mind a kisezer autójának ott garázst épiteni....

2011. márc. 25. 13:48
 18/22 anonim ***** válasza:
78%
Először is készülj föl arra, hogy te leszel a varosi liba, aki odament akadékoskodni. A falusi emberek ugyan irigyek egymasra, de ha egy idegen odamegy, akkor az ellen összefognak! Probalj meg először a birkas emberrel beszélni. Érdeklődj a falu boltjaban, kocsmajaban, idősebb nénikéktől, hogy milyen ember. Probalj meg beszélni a gyerekeivel. Ha ezek nem vezetnek eredményre, akkor keresd fel a birkas ember masik szomszédjat - parhuzamosan is csinalhatod - és kérdezd meg, hogy őt zavarja-e ez a bűz és rendetlenség?! Amennyiben igen, úgy közösen tegyetek bejelentést. Ha mar ketten vagytok, azzal jobban foglalkoznak. Praktikus tanacsom pedig egy 2,5 méteres tömör tégla kerítés a szomszéd felé, vegyetek kutyat, aki megfogja a patkanyt, és imadokzzatok jo széliranyért! A falumban laktam 26 évig, majd atköltöztem egy masik faluba. Hidd el, hogy hiaba voltam én falusi kislany, az idegen faluban nagyon nehezen fogadtak el. Kitartast, és sokat beszélgess az emberekkel! Akkor segíteni is fognak előbb-utobb!
2011. márc. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

De most ezt nem kérdezheted komolyan? Pénzt adtatok egy ilyen házért? Lesznek patkányok, legyek, bűz.

Ha már házat vásároltál miért nem néztél fel a netre, annyi tanácsadó oldal van, hogyan vegyünk házat. Csak pár tanácsot megfogadsz, nem kerülsz ilyen helyzetbe.

Semmi jó kilátásotok nincs, mert az önkormányzat nem fog tudni semmit tenni, hiszen ennek a területnek ez a besorolása (mondjuk itt kellett volna kezdeni, kikérni az önkormányzati térképet, mi a hely besorolása)

Ezen egyébként úgy tudsz változtatni, ha kéred a falu rendezési tervének megváltoztatását, hogy nem tudom, állattartó övezetből sorolják át kertvárosi övezetté, de nem fogják, hiszen ez milliókba kerül és hónapokig tartó egyeztetés, munka. És így utólag, mindenki a vállát vonogatja majd, hiszen a rendezési tervben benne van, hogy ez olyan terület, ahol nagy számban lehet állatot tartani. Ha kertvárosi besorolás lenne, ott egyetlen haszonállatot nem tarthatna az illető, háziállat is maximálva van.

2011. márc. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ez elég késő bánat! Aki ennyire dinnye, csak mert városi, az vessen magára!
2011. márc. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!