Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi narancs adható 7,5...

Mennyi narancs adható 7,5 hónaposnak?

Figyelt kérdés

mielőtt mondanátok hogy egy év alatt nem lehet adni:


koraszülött volt a lányom és mikor 5,5 hósan vizsgálaton voltunk a koraszülött főorvosnő mondta hogy székrekedésre nyugodtan adhatok neki. nem adtam csak most egy hete. esténként eszünk narancsot és pár cseppet, összesen jó babakanálnyit kapott. imádja, ma is elkezdett sírni amiért nem kaphatott többet. a védőnőm is mondta tegnap hogy bár a könyvében egy év van írva, de adhatok kicsit neki nyugodtan.


mennyi adható neki? Láthatóan imádja, kell neki a vitamin, egyébként is kap cebion cseppet is.


2011. márc. 25. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

amennyit kér

nekem is az ugrott be, hogy citromot csepegtetünk kanálra és azt kapja az újszülött is ,ha csuklik, tehát nyugodtan adj neki, ha szereti, semmi baja nem lesz tőle

2011. márc. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

akkor mondjuk ha adok neki 4-5 babakanállal nem baj? mondjuk egy jó kis ebéd után?


én azon lepődtem meg hogy ugye a koraszülöttes dokinéni mondta ezt, pedig azért ő tudja mit beszél!

2011. márc. 25. 20:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát amitöl nem fáj a hasa. De én csak bio narancsot adnék. a narancsot mindeféle vegyszerrel kezelik hogy ne legyen possadt, vagy túl zöld mire hozzánk ér. kisbabáknak nem biztos hogy túl jó ez.

amúgy régen citromot is adtak a gyereknek. az én lányomnak meg még a nyers almától is bukik.

ha nincs baja akkor szerintem annyit adhatsz neki mint amennyit almából adnál. vagy is minden nap egy kanálkával többet, de én inkább reggel vagy déleött adnám mert ha megfájdul a hasa akkor nem éjszaka fog neki.

a C vitamin meg túl adagolható és a cebiont csak megfázás vagy más betegség idején kell adni, mert lerakódik a vesében. és ha tápszeres akkor meg teljes mennyiséget kap a tápszerrel, de az anyatejben is minden megvan.


székrekedésre lehet kapni egy tápszert ami segít.

2011. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
nekünk a gyerekorvos mondta, hogy csuklásnál adjunk citromlevet vagy narancslevet (frissen facsartat persze), akkor jött hozzánk először, tehát a 3 napos gyerekre mondta. Nagyon jó doki egyébként ő is. Hidd el, semmi baja nem lesz tőle.
2011. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem a védőnőm első gyümölcsök közt a narancsot mondta (lé), hogy adhatom neki.Még nem vagyunk 6 hónaposak, de fogom neki adni én is.
2011. márc. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm.


cebion cseppet orvosi utasításra szed illetve még folsavat is, mivel korababa volt és vérszegény. vért is kapott 7 hetesen. 3 hét múlva lesz megint vérvételünk, immár a 10. :(


múlt héten is 3-4 este kapott már pár csepp narancsot. de akkor adok neki nappal pár kanálkával.


a bio gyümilének nincsen más íze? azt is szeretni fogja?



köszönöm a válaszokat. akkor nem rendszeresen, de olykor olykor kap egy keveset.

2011. márc. 25. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!