Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónaposnak mézzel, citrommal...

9 hónaposnak mézzel, citrommal édesíthetem a teáját?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy allergia miatt még nem javasolják őket, csak annyira bánt, hogy kezdődik a hideg idő, és megelőzhetném velük a betegségeket, amellett, hogy egészségesek, de nem tehetem, mert még nem adhatom! Vagy igen? Megpróbáljak egy picit adni neki belőlük?
2011. okt. 19. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Citrom mehet, méz még ne.
2011. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
mézet semmiképp nem adnék még, citromot esetleg
2011. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A mézet 1,5évtől lehetne, szerintem még nagyon korai. De a citromot azt miért ne?
2011. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mert úgy tudom, h citrusokat egy évestől lehet.
2011. okt. 19. 21:13
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Citrusfélét és mézet 1 éves kor alatt nem adunk. De egyébként sem kell ízesíeni a teát, ha már annyira azt szeretnél neki adni. Idő előtt ne rontsd el a kicsi fogait. Felesleges hozzászoktatni a cukros, édes italokhoz.

Betegség megelőzésre legjobb az anyatej, ha még szopizik, Cebion csepp és homeós szerek, oscillococsinum, ehinácia.

2011. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő a citrusokat és a déli gyümölcsöket 8 hónapos kortól javasolta. De pl. van olyan babatea, ami 6 hónapos kortól van, és narancsos-citromos. Szóval azt adhatod nyugodtan.

A mézzel még én is várnék.

2011. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ha nincs allergiára jel, akkor citrom 7 hótól, narancs 8 hótól adható. Csak ha van allergiás a családban, akkor javasolják 1 éves kortól. Mézről megoszlanak a vélemények, hallottam már 1 évtől, és 3 évtől is.
2011. okt. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

figyelj, a méz nem egészséges egy ilyen pici babának, hacsak a tüdőgyulladást nem tartod annak. a botulizmus nem játék, nagyon veszélyes, semmi esetre se adj mézet.


a citrom meg olyan, hogy neked kell elndöntened merre billen a mérleg nyelve, én 10 hónaposan adtam előszőr, de inkább cebiont kapott még tavaly télen

2011. okt. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. okt. 20. 07:58
 10/12 A kérdező kommentje:

21:15-ösnek:

A méz nem okoz fogszuvasodást, pont fordítva, meggátolja azt. Én mézről beszélek. Csak mert te cukorról, meg fogszuvasodásról. És nem akarok neki mindenképpen teát adni, eddig megitta a vizet. Mert meleg volt, mert nyár volt. Most, hogy hideg van, nem issza, és keményet kakil, kell neki a folyadék. Ezért gondoltam, hogy lehet megissza a teát, és akkor már legyen egészséges is, mézzel, meg citrommal.

Akkor még várok ezekkel. Köszi mindenkinek!

2011. okt. 20. 08:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!