Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Durumtésztával bevezethetem a...

Durumtésztával bevezethetem a glutént?

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 05:36
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A durumtészta teljes kiőrlésű gabonából kéészül, gluténMENTES! Amúgy se tésztát adunk 6-7 hónapos korban, ugyanis akkor kell a glutént bevezetni. Megteheted babakeksszel pl.
2011. márc. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A durumtészta NEM GLUTÉNMENTES!!!!

Kedves első, mielőtt ekkora ökörségeket írsz, utánaolvashatnál a dolgoknak. Tojásmentes csak, de nem gluténmentes!!!


Kedves Kérdező! Igen, bevezetheted azzal is, bár tényleg nem a legmegfelelőbb erre a célra. Én inkább tej- és tojásmentes babakekszet ajánlanék, a gyümölcshöz hozzá lehet rakni, vagy akár a baba kezébe is adhatod.

2011. márc. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A durumbúza a hagyományos búza őse,magas koncentrátumban tartalmaz aminósavakat,magasabb a fehérjetartalma mint a hagyományos búzának. A,B,E vitaminokból is többet tartalmaz mint a „testvére”.


A durumtészta teljes örlésű gabonából készül,tojás,só és tartósítószer hozzáadása nélkül. Akik lisztérzékenyek és gluténmentes tésztát szeretnének vásárolni,azok is nyugodt szívvel fogyaszthatják a durumtésztát. A nevesebb gyártók arra is ügyelnek, hogy a durumtésztához szolgáló gabonát csak 30 percig őröljék,így az megörzi értékes hatóanyagait.

Az emberek többsége elfogadja hogy van durumtészta,de nem vásárolja meg mondván:”drágább,nem jó íze van”.

Megnyugtatásul azoknak akik még nem vásároltak ilyet: A durumtészta ugyanolyan árfekvésben kapható mint a hagyományos tészták,és az ízében sem sok különbséget lehet felfedezni.. Legfeljebb a színe másabb.



[link] -> erről az oldalról szedtem...

2011. márc. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Glutenin tartalma miatt nem ajánlható lisztérzékenységben szenvedő betegeknek!

[link]


Ja, és az öcsém lisztérzékeny, tudom, mit ehet és mit nem. Durumbúzát sem ehet!!!!

2011. márc. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tönkölybúza is búza, ahogy a nevében is szerepel, ugyanígy a durumbúza is a gluténmentes diétában a tönkölybúza és készítményei sem használhatóak.

[link]

2011. márc. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még egy forrás:

A coeliakiások számára tehát tilos a búza, tönkölybúza, durumbúza, kamut, triticale, árpa, rozs, zab fogyasztása.

[link]

2011. márc. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!