Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tejterméket bevezethetem így?

A tejterméket bevezethetem így?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hónapos, a védőnő mondta, hogy bevezethetjük a túrót, natúr joghurtot.

Üveges bébiétel illetve desszert formájában ette már mindkettőt.

A túrót úgy gondoltam, hogy a déli főzelékhez teszek ma 1-2 kis kanállal, holnap többel. Ezt így lehet?

A joghurtot meg majd úgy szeretném, hogy teszek a gyümölcsébe. Mindig egyre többet, míg már nem joghurtos gyümi lesz, hanem gyümis joghurt. :)

Gondolom a sajtot is főzelékbe célszerű tenni. De mikor? Melegítés előtt vagy után? Nem lesz nyúlós?


Jó ez így? Vagy máshogyan kellene? Mit tanácsoltok?


2011. szept. 23. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Korainak tartom, ráérne 8 hónapos kora után


De mindenképpen natúr termékekket adj, amibe te teszel gyümölcsöt, és ne boltit!!


Én a második szilárd étkezéeskor kezdtem tejtermékeket adni, (amit csak 8 hónaposan kapott) általában a gyümölcshöz kevertem.


A sajtot meg főzelékbe reszeltem amikor majden kész volt

2011. szept. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

meg lehet próbálni,a lényeg hogy eleinte csak 1-1 kanállal kapjon. a mennyiséget csak később növeld (én 10 hó után tenném.)

sajtot reszelve, főzelékbe nagyon finom lesz, kis mennyiségtől (kis lyujkú reszelőn) nem lesz nyúlós.

2011. szept. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajtot a főzelék tetejére reszeltem, melegítés után. Nem szoktam csak langyosra készíteni neki, így nem olvadt nyúlóssá a sajt. Most 8 és fél hónapos a babám, nincs egy hete, hogy kezdtünk ismerkedni a sajttal. Mi még itt tartunk, majd natúr joghurttal, később túróval folytatjuk.

A túrót adhatod főzelékhez, ahogy írtad. Joghurtnál szintén jó ötlet a natúr joghurthoz keverni a gyümit. De boltban vett gyümölcsjoghurtot még jó ideig ne adj neki, mert az gyümölcsöt "csak nyomokban tartalmaz", ízfokozót, egyebeket annál többet...

2011. szept. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igen, a bolti cukros vackokat nem adom neki, azzal még bőven ráér.

Megkóstolta a túrót, nagyon ízlik neki, szóval ezt most variáljuk. :)

2011. szept. 24. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!