Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nővérem 10 hós kislánya...

Nővérem 10 hós kislánya nagyon-nagyon nyugodt baba. Sokat alszik napppal akár 5-6 órát is. Üldögél, úgy játszik, mást nem csinál. Ez gond?

Figyelt kérdés
Mondta a védőnő neki,hogy ne altassa ennyit,kéne már mozgolódnia, egy kicsit aktívabbnak lennie.Még nem fordult meg,nem mászik,nem kúszik.Egy-két játékkal elvan hosszú ideig.Amúgy mosolyog,ha ébren van jó kedvű.Délelőtt 10 órától,elalszik du 2-ig is,délután megint alszik 1-1 órát.Jó étvágyú,kis duci baba.Nővéremet aggasztja a sok alvás,és a nem mozgás.Tényleg nagyon nyugodt,szinte sosem sír.Akár hová teszi,ott marad,és elvan.Fejlesztésre szorulna?Köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 26. 14:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

nem értem, ha 10 hónaposan még nem forog, neuológiára kellett volna vinni már. 6 hónapos státusz vizsgálaton nézik, hogy forog-e már, ha nem, az orvos megvizsgálja és továbbküldi. ez nem történt meg?


lehet, hogy tényleg lusti, de ennyi idősen ki kell már vizsgáltatni, lehet hypoton vagy le vannak tapadva az izmai azért nem mozog.


felülni egyedül ül fel? vagy tesód ülteti?

2011. márc. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
ültetve van.Ha nem ültetné,egész nap feküdne csak.De ül szépen,nem dől el.
2011. márc. 26. 14:21
 3/18 anonim ***** válasza:

igen, akkor vigyétek le a háziorvosához, kérjetek beutalót neurológiára és szerintem dévény tornászhoz is.

ott elmondják hogyan tovább. valószínűleg korai fejlesztőbe is el fogják küldeni tesódékat.


szülésnél volt probléma?

2011. márc. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

hát akkor nagy a baj, de nem az alvás miatt. Aludni ő is úgy aludt 7 órakor kelt, 9-kor visszaaludt 11-ig, 1 órától aludt 4-ig. És 6 órakor is aludt egy órát. Aztán ste 9-kor feküdt. Úgyhogy ő is nagy alvó volt, de ha fent volt, akkor nagyon aktív volt. Nem 10 hónaposan, állítólag kicsit későn 11 hónaposan indult el magától, ült, állt, guggolt ennyi idősen már.

Fejlesztésre szorulna az szinte biztos.

2011. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is vigyetek el dokihoz mindenkeppen. En sem az alvasara gondolok hanem inkabb a mozgasa miatt. Az en kisfiam is jo alvo es egyedul is elvan ez sem volt sosem gond. Sot en ha becsukom a nappali ajtajat akkor eljatszik egyedul jon megy, teszi veszi a jatekait nincs vele gond de szeret nagyon velem is jatszani. Neki ilyen mindegy, hogy velem vagy egyedul. Ez van kb. 9 honapos kora ota, most 14 honapos. Emiatt se aggodj, nem gond ha elvan egyedul de dokinak mutassatok meg mindenkeppen ami a mozgasi fejlodeset illeti.
2011. márc. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
második babája.Az első pont az ellentéte,nagyon sokat szalad,érdeklődő,ő már 4 éves.A szülésnél szerintem nem volt gond,vagyis nem mondta.Egész nap fájdogált a hasa,aztán este fél 9 körül bementek a kórházba,és kb 1 óra alatt megszületett.Kapott egy kis infúziót is,mármint a tesóm,azzal gyorsan ment a szülés.A védőnő nem mondott semmit,hogy nem forog,se a gyerekorvos,azt mondták nyugodt szemlélődő a baba.Majd ha magától akar,akkor csinálja.
2011. márc. 26. 14:33
 7/18 anonim ***** válasza:

hát elég furcsa az orvos és a védőnő is!!!

4 hónapja tovább kellett volna küldeni!

a szülést azért kérdeztem, mert a sok alvás utalhat idegrendszeri sérülésre, de ha nem volt gond akkor inkább az izmaira gondolnék. de a lényeg, valami nem stimmel, ne húzza tesód, minél előbb kerüljön a pici szakértőhöz, hogy hamar behozza a lemaradást!

2011. márc. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha nem ült még fel egyedül addig nem szabad ülni hagyni, mert az ültetésnek számít. Ez is visszavetheti a mozgásfejlődésben. Sajnos én sem tudtam és mi is hasonlóan jártunk. Megtetézve azzal, hogy mint utólag kiderült hipotóniásak voltak a babám izmai. Pedig nekem is problémamentes terhességem és szülésem volt. 9,5 hónaposan a kislányom csak hasra és vissza tudott fordulni és azt is főleg csak balra csinálta amikor megállapították a hypotóniát. 10 hósan kezdtünk heti 2 Dévény tornára járni. 2 alkalom után már szépen használta a jobb oldalát is, 4 alkalom után már kúszott, 6 alkalom után négykézláb hintázott és kiült oldalra Z-ülésbe, 10 alkalom után pedig szépen mászott négykézláb. Ezt már simán követte a felállás. Szóval 5 hét alatt behoztuk a lemaradást. Nagyon-nagyon jó szívvel tudom ajánlani ezt a módszert. Nekem is voltak fenntartásaim, mert a gyerkőc bizony végigordította a kezeléseket, de valóban csodát művelnek velük!!! 15 hónaposan indult el. Most két éves, és már SEMMI lemaradása nincs a mozgásfejlődésben. Szerintem mindenképpen nézessétek meg neurológussal és Dévényes gyógytornásszal!
2011. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hát, ezt azért nem szabad ennyiben hagyni. A védőnőre és az orvosra meg egyszerűen nem szabad hagyatkozni. Ha már második baba, akkor tudnia kellene a nővérednek - és emiatt ne haragudj meg, nem bántani akarom -, hogy nagyon le van maradva. Egy 10 hós babánál nagyon nagy baj, hogy nem fordul meg, nem kúszik, nem mászik. Én a neurológiát nem is nagyon ajánlom, ott úgysem csinálnak semmit - legalábbis felénk -, inkább gyógytornász, dévényes, de minél hamarabb!!!
2011. márc. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát.De mégis,olyan nincs,hogy mondjuk 11-12 hósan feláll,és utána állásból ereszkedik mászásba,és mondjuk a forgás kimarad?Lehet,hogy most egy hatalmas hülyeséget kérdeztem!!?:((
2011. márc. 26. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!