Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valami baj lehet? Kisfiam 15...

Valami baj lehet? Kisfiam 15 honapos, még nem beszél abszolut csak olyat hogy mamma, baba, meg a gagyogás. Normális ez? Kinnt akikkel talákszom vele egyidös kicsik, már beszélnek. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
erre az anyukák azt válaszolják,hogy ök sokat foglalkoznak meg beszélnek a babához.dehát én is ezt teszem,és mégse beszél.mindent megért,mutogat,már 11 hos kora ota,de ennyi.
2011. ápr. 9. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam ennyi idősen még egy szót sem mondott, csak az ő babanyelvén.2 éves jóval elmúlt, mikor már kezdte mondtani az apa, anya, mama, papa szókat. És 2,5 éves volt mikor elkezdett beszélni, de akkor pár héten belül már mindent mondott. Most 3,5 éves és be nem áll a szája.

Szóval még egyáltalán nem vagytok lemaradva.

2011. ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
unokaöcsém ugyanez volt,féltünk h milesz vele,de miután mindennap foglalkoztak vele,csücsörítettek,hangokat formáltak,megtanulta és ment neki..
2011. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy gond lenne, én úgy tudom, hogy a fiúknál teljesen normális és elég gyakori, hogy 2 éves korukig sokszor még nincs igazi kimondott szavuk, csak a gagyogás.

2 barátnőm kisfiai sem beszéltek majdnem 2 éves korukig, aztán nekiálltak és már mondhatni, hogy mondatokban. nem csak 1-1 szót. mindent értettek, mindent mutattak ők is, és hidd el, ők is beszéltek hozzájuk ezerrel egész nap! mégsem beszéltek 2 éves korukig.

nekem a védőnő mondta, hogy ne lepődjek meg, ha még nem mond igazi szót a kisfiam 2 éves koráig, egyébként az övé sem beszélt addig!

2011. ápr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én írtam ki.Csak azért linkeltem,mert nincs most kedvem leírni a mi helyzetünket részletesebben.

Azóta sem beszélünk:( Ne görcsölj ezen,már én sem teszem.Várom a 2.szülinapot:D Persze tudom,hogy nem törvényszerű,hogy rögtön elkezdi mondani a mondókákat,de hátha megered a kis nyelve lassacskán:)

2011. ápr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
előzőnek:nincs link:)
2011. ápr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19 hónaposan kezdte el mondani ,mammmamama :)
2011. ápr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16 hónapos a fiam,annyit mond,hogy anya,meg a babanyelven dumál.és én is sokat foglalkozok vele.majd megszólal,még felesleges aggódni.
2011. ápr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs! Nem KELL beszélni egy 15 hónaposnak! Beszélsz neki, ő mint írtad is mindent megért, elmutogatja, semmi gond nincs!


A gyerekek 3 éves korra érnek össze nagyjából tudásilag, ezért is 3 éves korban határozzák meg az intézményes oktatás lehetséges alsó korhatárát. (A bölcsőde nem oktatási, hanem szociális intézmény.)


Ne aggódj, 3 éves korára a tied is beszél annyit, hogy visszasírod majd, mikor még nem beszélt vissza! :-)

2011. ápr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam se beszél még csak 1-2 szót!

Tegnap volt 16 hónapos!

Ne aggódj fog még annyit beszélni,hogy be nem fog állni a szája.


4 gyerkőc anyukája

2011. ápr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!