Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nővérem 10 hós kislánya...

Nővérem 10 hós kislánya nagyon-nagyon nyugodt baba. Sokat alszik napppal akár 5-6 órát is. Üldögél, úgy játszik, mást nem csinál. Ez gond?

Figyelt kérdés
Mondta a védőnő neki,hogy ne altassa ennyit,kéne már mozgolódnia, egy kicsit aktívabbnak lennie.Még nem fordult meg,nem mászik,nem kúszik.Egy-két játékkal elvan hosszú ideig.Amúgy mosolyog,ha ébren van jó kedvű.Délelőtt 10 órától,elalszik du 2-ig is,délután megint alszik 1-1 órát.Jó étvágyú,kis duci baba.Nővéremet aggasztja a sok alvás,és a nem mozgás.Tényleg nagyon nyugodt,szinte sosem sír.Akár hová teszi,ott marad,és elvan.Fejlesztésre szorulna?Köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 26. 14:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az én barátnőm kisfián már 4-5 hónaposan látszott, hogy gond van vele. legalábbis az én fiamhoz képest jelentősen visszamaradottnak láttuk. De mindig megkaptuk, mert az én fiam 2 hónappal idősebb és mit akarok. Néha néha bepróbálkoztunk, de ők is ezzel jöttek, az orvos meg a védőnő. És bizony ők már elkéstek, mert nem tudta behozni magát a gyerek. És még akkor is örjöngött az orvos, hogy ő tudja a dolgát, nem kell fejlesztés meg neurológiai vizsgálat, mikor 2 évesen még nem járt a gyerek. Mert ez rendben van így.
2011. márc. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de ez nagy baj, mert a nagymozgások hiánya, kimaradása, nem megfelelő sorrendje az agy fejlődésére kihatnak. A nagymozgások nagyon fontosak az agy fejlődéséhez. A beszédhez, egyensúlyhoz, sőt íráshoz-olvasáshoz, tanulási képességekhez. Úgyhogy ha kimarad egy nagymozgás mondjuk a mászás, akkor a Dévényesek megtanítják és mászatják. (én részletesen nem tudom, mert nem vagyok neurológus, de gyógytornászoktól, Dévényesektől úgy hallottam ezek elengedhetetlenek)

Nézd meg általában a sérült emberek, akiknek nem koordinált a nagymozgása, a beszéde is ritkán érthető és tökéletes. És egyéb problémáik is vannak, nem csak a koordinálatlan mozgás.

2011. márc. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

nem, nem szabad a sült galambra várni!


a fő baj az, hogy nem a forgás maradt ki, hanem már a kúszás és ülés is, már azt is kéne csinálnia.

szóval itt már nem arról van szó, hogy egy mozgásforma kimaradt!


enyém 5 hónaposan nem forgott ezért kivizsgálták! elkezdtünk tornázni, pár napra rá forgott, kúszott, 6 hónaposan felült, mászott, 10 hónaposan már járt.


most már lépnie kell tesódnak, mert a mozgásfejlődéssel fejlődik az agya is, ha nem hozza be a lemaradását minél előbb, nagyon nagy gondok lehetnek élete végéig :(

2011. márc. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell ám halálra rémülnöd az ijesztgető válaszainktól, mert bár tényleg le van maradva a gyerkőc azért nem behozhatatlan ez a lemaradás. Mindenképpen forduljatok szakemberhez! A Dévényesek azt szokták mondani, ha 18 hónapos koráig sikerül behoznia a mozgásfejlődési lemaradását (egyedül elindul) akkor nem lesz semmi maradandó következménye a késésnek.

Ja és még annyit, hogy a "lusta a baba" kifejezés egy nagy marhaság! Lusta baba nincs - ha nem csinál valamit annak oka van.

2011. márc. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Uramisten,most nagyon megijedtem,én nem gondoltam,hogy ekkora a baj.Az ember megbízik a védőnőben,és a gyerekorvosban,és NEM szólnak!!
2011. márc. 26. 14:53
 16/18 anonim ***** válasza:
Nagy baj, de nem kell megijedni, nem tragédia, erre vannak a korai fejlesztők, pikk pakk behozza a lemaradást, de nem kell a sült galambra várni, hanem lépni kell. És semmi hátránya nem lesz ebből, de minél hamarabb el kell kezdeni, mert annál könnyebben hozza be.
2011. márc. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Keressetek fel egy másik gyerekorvost,szakembert,ez tényleg nem általános,hogy egy ekkora baba csak feküdjön,ill.üljön,ha felültetik.

Csak azt nem értem,ha második baba,akkor nem furcsa a tesódnak,hogy ezeket már rég tudnia kéne a picinek?

Ezt ne vedd sértésnek,nem annak szántam,csak furcsa.

Lépjetek minél elöbb,nehogy késő legyen.

2011. márc. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Csak érdekelne mi lett azóta a babával, voltatok vele szakembernél (ha igen, mit mondott)?
2011. ápr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!